Ogólne

Park Wodny Tychy

Trwają prace w strefie saun, m.in. w zakresie układania kamieni w grocie śnieżnej. Roboty budowlane są także realizowane w strefie wejścia do obiektu, gdzie montowane są elementy dekoracyjne. Z kolei na zewnątrz postępują prace związane z ociepleniem budynku. Wyznaczone zostało również miejsce na szyld z nazwą obiektu. Znaczny postęp można zaobserwować w budynku bioelektrociepłowni, w którym montowane były zbiorniki oraz podłączano wymienniki ciepła. Dodatkowo ułożono główne ciągi wentylacyjne w podbaseniu. Roboty budowlane toczą się także przy budowie dróg, chodników i ronda.

2

30.04.2018 - Park Wodny wita pierwszych Gości!

Park Wodny jest już otwarty dla Gości. Inwestycja, którą dla miasta zrealizował Mostostal Warszawa, to unikalny pod względem technologicznym i energetycznym obiekt, a także dowód na wiodącą rolę spółki wśród wykonawców strategicznych dla samorządu inwestycji. 

09.04.2018 - Przekazanie obiektu Inwestorowi

Wszystko gotowe! Przekazaliśmy obiekt Inwestorowi, który przed oficjalnym otwarciem wykona wszystko to, czego nie obejmowała umowa z Mostostalem Warszawa, np. zapewni umeblowanie biur, wyszkoli personel z obsługi budynku itd.

30.01.2018 - Czas na Park Wodny!

Wszystkie prace budowlane są zakończone i teraz w  Wodnym Parku Tychy trwają odbiory wewnętrzne, a także odbiory poszczególnych elementów takich jak płytki, czy drzwi. Rozpoczęły się przygotowania do rozruchów części technologicznej.

19.01.2018 - Automatyczne sterowanie

W strefie sportowej zakończyły się już prace związane z oświetleniem. Trwają prace związane z oznaczeniami poszczególnych elementów wyposażenia wewnątrz obiektu. Przygotowywane są także instrukcje związane z bezpieczeństwem użytkowania poszczególnych urządzeń. Prowadzone są też prace związane z systemem zarządzania BMS. Będzie on integrował wszystkie informacje zbierane przez poszczególne urządzenia i pozwoli na automatyczne sterowanie pracę obiektu

12.01.2018 - Zielono wokół budynku

Na budowie trwają prace wykończeniowe w terenie. Większość zewnętrznych stref została ograniczona za pomocą nasadzeń, skarp i ogrodzeń. Na zewnątrz trwają również prace wykończeniowe przy fontannie oraz montażu brodzika z prysznicem solarnym. Zmianie uległo również kaldarium, które mieni się na beżowo-brązowawy odcień.

05.01.2018 - Ostatnie wykończenia wnętrz

Trwa wykańczanie pomieszczeń saun parowych i kaldarium. W solankowej strefie  SPA pojawiło się nastrojowe podświetlenie. Wieńczymy prace w strefie edukacyjnej – wszystkie stanowiska czekają już na wewnętrzny odbiór. W całym obiekcie trwa montaż kolejnych kontuarów. Montujemy gniazdka elektryczne i sprzątamy, szlifujemy detale dla naszych Gości!

22.12.2017 - Ściany wodne w ruchu

Rozpoczęło się wykonywanie głównej dekoracji w hali rekreacyjnej. Ułożono płytki mozaikowe w prysznicach spiralnych na antresoli z wannami solankowymi oraz w kaldarium. Z kolei w strefie saun uruchomione zostały ściany wodne, oddzielające część gastronomiczną od saun. W strefie wellness pojawiło się łoże z kamieniami grzejnymi ze skały wulkanicznej. Natomiast w strefie wejściowej gości wita już wirtualny pracownik. Na zewnątrz próbnie uruchomiono już wodny plac zabaw dla dzieci.

15.12.2017 - Inteligentnie powitamy gości

Grudniowe dni i wieczory coraz chłodniejsze, ale nie u nas! W strefie wejściowej montowany jest inteligentny witacz gości i meble w kasach. Trwa także intensywny montaż stanowisk gry interaktywnej. Nad wanną w łaźniach piwnych ulokowano już miedzianą kopułę stylizowaną na wnętrze historycznego browaru i kadź do warzenia brzeczki. W strefie rekreacyjnej płytkowane są obudowy wanien SPA, a w toaletach pojawiły się podajniki na mydło i papierowe ręczniki.

11.12.2017 - Strefa dziecięca już gotowa!

W saunarium układana jest mozaika, montowane są podgrzewane ławy, posadzono drzewka, postawiono również zabezpieczające ogrodzenie. W łaźniach piwnych przy baliach do kąpieli pojawiły się stylizowane baterie. Strefa dziecięca jest już gotowa, podobnie jak plaża z imitacją piasku przy basenie z falą. W strefie SPA solankowej rozpoczęto wykonywanie sauny wulkanicznej. W strefie fitness i siłowni trwa instalacja nagłośnienia. W całym obiekcie montowane są meble, a w szatniach odzieży wierzchniej pojawiły się już wieszaki. 

04.12.2017 - Schody z barierkami

W Edukatorium testowane są aplikacje multimedialne. W strefie rekreacyjnej powstaje już sztuczna plaża, a w strefie wellness postawiono kontuar. Przy basenie do surfowania zamontowano schody i barierki. Wszystkie pozostałe schody w obiekcie również zostały zabezpieczone barierkami. Trwa także montaż tablic informujących i wskazujących temperaturę. Na zewnątrz pojawiły się już ławki i stojaki na rowery. 

27.11.2017 - Pierwszy śnieg

W strefie dziecięcej batyskaf przeszedł pierwsze, wewnętrzne odbiory, zamontowany został również suchy plac zabaw zręcznościowych. Testerzy przeprowadzili kolejne testy zjeżdżalni. W strefie edukacyjnej na stanowiskach multimedialnych uruchamiane są już aplikacje. W grocie śnieżnej pojawił się pierwszy śnieg. W strefie wellness trwa montaż komory i kapsuły do floatingu oraz wanny do kąpieli solankowych. Amfiteatr Słońca posiada już posadzkę imitującą plażę piaskową. Zamontowano również oświetlenia zielonych ścian m.in. w saunach, które umożliwiają funkcjonowanie roślin w ciemniejszych pomieszczeniach.

20.11.2017 - Szykujemy się na zimę

Nie zwalniamy tempa! W strefie edukacyjnej trwają intensywne prace - powstają kolejne stanowiska, a przed wejściem pojawił się zegar wodny. Na zjeżdżalniach odbyły się próbne zjazdy. W strefie saun zamontowano już wszystkie drzwi, a w suchych saunach pojawiły się piece. Przed nadejściem zimy finalizowane są prace na zewnątrz obiektu. Trwa układanie płytek w niecce brodzika zewnętrznego oraz na wodnym placu z fontanną. W łazienkach zamontowano wyposażenie sanitarne. Trwa również sprzątanie całego obiektu.

14.11.2017 - Roztaczamy blask

Wodny Park Tychy nabiera blasku! Wykonano próby oświetlenia zewnętrznego. W łaźniach piwnych zakończono również okładanie ścian cegłą, a teraz trwa przygotowanie miejsc pod montaż bali. Na hali rekreacyjnej zostały ustawione szafki podręczne, a w strefie sportowej wokół kwietnika pojawiła się już dekoracyjna ławka. W pijalni soków w strefie saun montowane są meble i blaty. Gotowa jest również plaża przy basenie wypływowym. Znaki drogowe wyznaczają już odpowiedni kierunek poruszania się po terenie przynależącym do obiektu, oznakowane są także miejsca postojowe dla niepełnosprawnych.

02.11.2017 - Park pełen zieleni

W strefie edukacyjnej pojawiły się pierwsze aplikacje wybranych atrakcji. W strefie saun, z dostarczonych gałęzi tarniny, powstanie tężnia solankowa. W halach basenowych oraz w strefie zewnętrznej zazieleniło się - są już pierwsze rośliny. W strefie basenu z falą niebawem powstanie posadzka imitująca piaszczystą plażę. W basenie lądowiska cebuli układane są płytki, natomiast w strefie basenów zewnętrznym zamontowano roletę przykrywającą basen wypływowy. Lady w strefie wejściowej ozdabiają kolorowe pasy dekoracyjne. W szatniach zamontowano suszarki, lustra oraz blaty. 

 

26.10.2017 - Ścieżka zmysłów

Napełniono wodą kolejne niecki basenowe – brodzik dziecięcy oraz basen wypływowy. Trwa również dalszy montaż poszczególnych mebli oraz układanie ścieżki zmysłów przy basenie saunowym i saunie zewnętrznej. W obiekcie zaczęto instalować poszczególne punkty Gry Interaktywnej, a także przeprowadzono przeglądy zjeżdżalni. 

20.10.2017 - Urządzanie w toku

Na budowie trwają dalsze prace wykończeniowe. W pomieszczeniach natrysków montowane są elementy prysznicowe oraz przyciski na podczerwień. Na teren obiektu dostarczane są również kolejne meble, a w strefie edukacyjnej finalizowane są poszczególne stanowiska. W strefie dziecięcej - główna atrakcja dla dzieci tj. batyskaf zyskuje ozdoby ścienne imitujące wnętrze łodzi podwodnej

12.10.2017 - Zapuszczamy korzenie

Na zewnątrz wykonywane są już nasadzenia roślin oraz trwa formowanie kwietników w strefie basenów zewnętrznych. Zobaczą nas i usłyszą! - w obiekcie trwa montaż oświetlenia, przeprowadzane są również próby mikrofonów i nagłośnienia wewnętrznego. Rozpoczęły się prace związane z wykańczaniem groty z natryskami a łoża przeznaczone do łaźni piwnych dojechały już na budowę. Strefa dziecięca nie tylko mieni się kolorami, ale ma już zamontowaną zjeżdżalnie z batyskafu. W całym obiekcie trwa montaż przyborów sanitarnych (umywalek i misek ustępowych).

06.10.2017 - Park mieni się tęczą barw

Prace wykończeniowe w Wodnym Parku Tychy trwają w najlepsze! W Edukatorium pojawiły się kolejne stanowiska naukowe.  Rafa koralowa jest już skończona i nabrała bajecznych kolorów, powstały również skałki przy brodziku dziecięcym w strefie zewnętrznej. Trwają prace wykończeniowe we wnętrzu batyskafu, a niecka brodzika zewnętrznego przygotowywana jest do płytkowania. Układane są również płytki tarasowe na plaży przy basenie zewnętrznym. Blasku i błysku nabrały oświetlone blaty kas oraz bar na piętrze po zamontowaniu pasa LED’owego. Włączamy zielone światło również dla zamontowanych wind i podnośników

29.09.2017 - Grunt to bezpieczeństwo

Chwila oddechu w strefie wellness? Nie dla naszej ekipy - wykańczane są pomieszczenia oraz podwieszany sufit. Ścieżka zmysłów wyznacza kierunek w zewnętrznej strefie saun, a plaża wokół basenu saunowego zewnętrznego  została wyłożona kostką. Łaźnie piwne stylizowane na stary browar to nie jest małe piwo dla ekipy, dlatego praca wre! W części rekreacyjnej zakończono wykonywanie sufitu napinanego. Napełniona jest też już niecka z falą. Grunt to bezpieczeństwo - trwa montaż barierek zabezpieczających siedziska w hali surfingu. Zabezpieczana jest również posadzka techniczna w podbaseniu. Strefa dziecięca zamienia się w bajeczny świat. Rafa koralowa nabrała kolorów, a przy zewnętrznej części batyskafu powstają sztuczne skały. Na terenie obiektu montowane są stanowiska gry interaktywnej oraz punkty obsługi klienta, lady barowe i kontuary. W szatniach montowane są kabiny przebieralni. 

22.09.2017 - Relaks i edukacja

Montowane są balustrady w różnych częściach obiektu oraz bramki elektronicznego systemu obsługi klienta. Brodzik zewnętrzny wzbogacony został o konstrukcję placu zabaw, czyli główną atrakcję strefy zewnętrznej dla dzieci. Ekipa budowlana pracuje ciężko, aby zapewnić relaks naszym gościom, zamontowała już leżanki i stanowiska do masażu w jednym z basenów strefy rekreacyjnej. Edukacja to podstawa, dlatego intensywne prace prowadzone są również w strefie edukacyjnej. 

15.09.2017 - Ślimak się nie ślimaczył

Wszystkie wanny z hydromasażem oraz wanny solankowe zostały napełnione i sprawdzone.  Zewnętrzny basen saunowy wygląda imponująco! W łaźniach piwnych postępują prace wykończeniowe, a pijalnia soków w strefie saunowej nabiera świeżego wyglądu dzięki montażowi wyposażenia.  Z pewnością nie w ślimaczym tempie, tzw. ślimak wykończono już mozaiką. 

11.08.2017 - Prawie pełny, prawie bezpieczny

Montowane są  urządzenia tężni solankowej. Z kolei w brodziku zewnętrznym wykonano ostatnią warstwę konstrukcyjną. Trwają również prace przygotowawcze do napełnienia zbiornika surfingu i uruchomienia symulatora. Z kolei w strefie fitness oraz łaźniach piwnych trwa montaż sufitów. Instalowane są również elementy „drogowskazów”  ewakuacji. A na zewnątrz w strefie parkingu zamontowano konstrukcję pod zadaszenie schodów. 

 

03.08.2017 - Domek saunowy z drewna

Pogoda idealna na urlop, ale na placu budowy nikt o tym nie myśli! Trwają dalsze prace związane z oświetleniem obiektu. Poszczególne elementy w tym zakresie zamontowano w saunach i strefie wejścia. Montowany jest również domek saunowy z bali drewnianych w zewnętrznej strefie saun. Z kolei przy brodziku wewnętrznym są wykonywane sztuczne skały z elementami rafy koralowej. Na wykończeniu jest też montaż wanien hamownych wraz z barierkami przy wieży zjeżdżalni.

26.07.2017 - Park oświecony

Na hali basenowej oraz w strefie wejścia trwają prace związane z montażem podświetlenia na sufitach dekoracyjnych. Z kolei na antresolach / balkonach oraz w strefie saun montowane są dekoracyjne pasy świetlne. W całym obiekcie trwają również próby oświetlenia. W hali basenowej montowane są także balustrady ze stali nierdzewnej. Z kolei w basenie sportowym zamontowano słupki startowe. Na budowę cały czas dostarczane są również elementy wykończeniowe i dekoracyjne, które na bieżąco są montowane.

20.07.2017 - Powiało chłodem

Na budowie zamontowano urządzenie do produkcji chłodu przynależące do strefy saun oraz agregat prądotwórczy stanowiący zabezpieczenie dla systemu pożarowego budynku. Z kolei w hali rekreacyjnej trwa montaż sufitu napinanego, a w części sportowej rozpoczęto prace przygotowawcze przed malowaniem ścian. Trwają również przygotowania do betonowania ścianek brodzika zewnętrznego dla dzieci.

13.07.2017 - Bezpieczne promieniowanie

Trwa montaż oświetlenia oraz pojawiły się lampy emitujące bezpieczne promieniowanie w tzw. Amfiteatrze Słońca. Na teren budowy dostarczono również nowy typ płytek – mozaikę, którą wykańczane będą atrakcje zlokalizowane w różnych strefach obiektu. Zakończono także izolowanie zbiornika magazynującego wodę na potrzeby surfingu. Na zewnętrznej elewacji zostały zamontowane kamery.

06.07.2017 - Skarpy nabierają kształtów

W strefie edukacyjnej rozpoczęto przygotowywanie pomieszczeń pod montaż stanowisk multimedialnych. Wykonano tam również sufity podwieszane i pomalowano ściany. Prace wykończeniowe przy sufitach realizowano również w hali rekreacyjnej oraz w strefie saun, gdzie pojawiły się szklane drzwi do poszczególnych atrakcji. Na zewnątrz obiektu profilowano skarpy i nasypy, betonowano dno brodzika zewnętrznego oraz wykonano chodnik łączący aquapark z alejkami miejskimi

30.06.2017 - Niecki coraz bardziej atrakcyjne

Temperatura na zewnątrz rośnie podobnie jak tempo prowadzonych prac wykończeniowych w Wodnym Parku Tychy. Malowane są kolejne ściany i elementy dekoracyjne, wykańczane są sufity, jak również instalowane są elementy poszczególnych atrakcji w nieckach basenowych (m.in. masaże karku, gejzery, masaże ścienne). Rozpoczęto także montaż windy w strefie gastronomicznej. Instalowane są również balustrady i kabiny pryszniców ślimakowych. Z kolei na dachu obiektu rozpoczęto montaż instalacji odgromowej.

23.06.2017 - Trwają prace wykończeniowe

Na budowie trwają dalsze prace wykończeniowe. Ściany są gipsowane i malowane. Montowane jest również oświetlenie oraz instalacje sanitarne, a w podbaseniu części służące dozowaniu chemii basenowej. Na zewnątrz trwają dalsze prace przy placu wejściowym i chodnikach. 

15.06.2017 - Montaż balustrad w obiekcie

Strefa saun w Wodnym Parku Tychy nabiera kolorów dzięki trwającym tam pracom wykończeniowym. W szatni głównej zamontowano i podłączono oświetlenie a w strefie wejściowej rozpoczęto montaż konstrukcji ozdobnego sufitu napinanego. Prace prowadzone są również w basenach: dno wewnętrznego brodzika dla dzieci oraz dno niecki sportowej wykładane są blachą nierdzewną. W całym obiekcie trwa montaż balustrad, a na parkingu zakończono montaż barier zabezpieczających. Na zewnątrz przeprowadzono również próbę oświetlenia zjeżdżalni, co wyglądało bardzo efektownie.

08.06.2017 - Sauny w drewnie

Rozpoczął się montaż barierek ochronnych na górnej płycie parkingu. Na zewnątrz instalowano również oświetlenie elewacji oraz układano rurociąg zasilający brodzik dla dzieci.  Z kolei we wnętrzu obiektu trwa układanie płytek podłogowych na hali surfingu. Wykończono również drewnem pomieszczenia saun suchych oraz zamontowano drzwi szklane. 

27.05.2017 - Sufity podwieszane w hali basenów

Rozpoczęto montaż bramek elektronicznego systemu obsługi klienta. W dalszym ciągu kładzione są płytki w niecce rekreacyjnej. Natomiast w hali basenów sportowych zakończono prace związane z sufitami podwieszanymi. Z kolei w części saunowej rozpoczęto montaż elementów dekoracyjnych. Na budynku bioelektrociepłowni wykonano tynk i zamontowano rynny, a przed wejściem w dalszym ciągu prowadzone są prace przy nawierzchni. 

22.05.2017 - Na zewnątrz: kostka brukowa i asfalt na parkingu

Zamontowane zostały przeszklenia wewnętrzne przy wejściu do strefy wellness. W dalszym ciągu trwają prace związane z sufitami na hali basenów sportowych i rekreacyjnych. W poszczególnych strefach układane są również płytki. Wiele prac toczy się także na zewnątrz, gdzie montowana jest kostka brukowa. Położono również drugą warstwę asfaltu na płycie górnej parkingu. 

11.05.2017 - Zielone ściany parku

Rozpoczął się montaż konstrukcji zielonych ścian, które będą zlokalizowane w różnych częściach obiektu. W saunarium trwa układanie płytek oraz montaż siedzisk, a strefa surfingu posiada już dedykowaną nieckę. Montowane jest oświetlenie i nagłośnienie w halach basenowych. Trwa tam również wykańczanie sufitów podwieszanych. Natomiast na zewnątrz jest wyrównywane i zagęszczane podłoże. 

27.04.2017 - Zmiany w strefie dziecięcej

Sporo się zmieniło w strefie dziecięcej. Jest to wydzielona przestrzeń części rekreacyjnej, w której znajdzie się kompleks brodzików z licznymi atrakcjami mokrymi, bajkowy batyskaf ze zjeżdżalnią oraz zabawki suche, w tym m.in. sprawnościowe i kreatywne. W parku zostały zainstalowane pierwsze zabawki interaktywne. W strefie dla dzieci układano również izolacje pod płytki podłogowe. Na zewnątrz obiektu w dalszym ciągu wykonywano nawierzchnię placu technicznego i montowano elementy nagłośnienia na „kolorowej” elewacji. Na zdjęciu można zauważyć nagłośnienie zewnętrznej części saunowej. W głośniki zostanie wyposażona również zewnętrzna strefa basenowa. Nagłośnienie zwiększy bezpieczeństwo użytkowania obiektu i ułatwi komunikację np. podczas eventów.

20.04.2017 - Postępy w łaźniach piwnych

Na budowie w dalszym ciągu wykańczane są drogi wewnętrzne i chodniki.  Z kolei na południowej elewacji rozpoczęto wykonywanie tynków. Trwa również montaż sufitów podwieszanych w hali basenu sportowego, a w części rekreacyjnej prace prowadzone są przy układaniu płytek na schodach prowadzących na scenę. Postęp również widać w łaźniach piwnych, gdzie układane są płytki podłogowe i w części saunowej, gdzie montowane są drewniane siedziska.

13.04.2017 - Formowanie sufitów

Na ukończeniu są prace w holu wejściowym Wodnego Parku Tychy. Trwają również roboty przy suficie podwieszanym, a w strefie saun zakończono montaż sufitów gipsowych. Prace przy stropach rozpoczynają się również w części sportowej. W dalszym ciągu prowadzone są także roboty w strefie saun. Z kolei w hali rekreacyjnej trwa wypełnianie donic podbudową ze żwiru. Natomiast w szatni głównej wykonywany jest sufit rastrowy. Trwa także montaż oświetlenia i realizowane jest płytkowanie sceny. Na zewnątrz prowadzone są prace przy elewacji południowej oraz układany jest plac techniczny przy surfingu. 

06.04.2017 - Przeszklenia wewnętrzne na finiszu

Trwają dalsze prace związane z formowaniem sufitów i podłączeniami ostatnich urządzeń różnych instalacji. W całym obiekcie prowadzone są również roboty wykończeniowe i dekoracyjne. Montowane są ostatnie przeszklenia wewnętrzne, a niebawem pojawią się elementy dna niecek basenowych. Instalowane są również szafki w szatni głównej i układane są płytki w sanitariatach dziecięcych. 

31.03.2017 - Dwustu ludzi na budowie

Na budowie codziennie pracuje dwustu pracowników. W ubiegłym tygodniu m.in. wyrównywali teren na zewnątrz, układali kostkę brukową i prowadzili prace nad ociepleniem budynku. Natomiast wewnątrz zakończyli układanie płytek podłogowych w hali basenu sportowego. W dalszym ciągu prowadzili również tynkowanie murków niecek basenowych oraz układanie płytek podłogowych. Z kolei w Edukatorium realizowali prace instalacyjne.

23.03.2017 - Dezynfekcja wody basenowej

Trwa układanie kostki brukowej na placach, drogach dojazdowych i chodnikach. Zamontowane zostały również wszystkie kominy w budynku kogeneracji. Z kolei w podbaseniu, na korytarzach oraz ciągach komunikacyjnych, rozpoczęto układanie płytek podłogowych. Montowane są również poszczególne elementy dekoracyjne, a ściany i sufity są wykańczane "na gotowo". Na budowie pojawiło się również specjalne urządzenie, które za pomocą elektrolizy membranowej będzie wytwarzać środek do dezynfekcji wody znajdującej się w nieckach basenowych.

9-16.03.2017 - Powstają atrakcje dla dzieci

Trwają prace związane z układaniem płytek w strefie saun, stawiane są również ścianki działowe oraz elementy dekoracyjne sufitów. W niecce surfingu trwają dalsze prace nad wykonywaniem ślizgu, na ukończeniu jest niecka przeznaczona do surfowania. Montowane są szafki w szatni rekreacyjnej. Rozpoczęto również prace przy atrakcjach dla dzieci, m.in. dostarczono elementy batyskafu i części wodnego placu zabaw. A w strefie siłowni i fitness instalowane są podwieszane sufity. Trwa również montaż drzwi wewnętrznych. Przeprowadzano także pierwsze próby i odbiory gazociągu

02.03.2017 - Sauny wykończone drewnem

Na budowie rozpoczęto montaż oświetlenia w strefie wejścia oraz pod dachem w głównej hali rekreacyjnej. W dalszym ciągu trwa również montaż sufitów podwieszanych w wieży zjeżdżalni oraz strefie fitness. Z kolei w strefie basenów sportowych, sanitariatach ogólnodostępnych, korytarzu prowadzącym do fitness i wellness oraz zapleczu kuchennym układane są płytki. Montowane są także elementy ślizgu niecki surfingu.  Natomiast w strefie saun trwa wykańczanie drewnem saun suchych, a w budynku kogeneracji montowane są kominy.

23.02.2017 – Wanny hamowne w ślizgawkach

Rozpoczął się montaż elementów  surfingu. Trwa także wykańczanie ścian w wielu strefach obiektu. W dalszym ciągu wykonywane są drewniane elementy dekoracyjne wewnątrz budynku. Instalowana jest również konstrukcja saun suchych. W strefie zjeżdżalni zamontowano rynnę w brodziku dla dzieci oraz wanny hamowne w ślizgawce pontonowej, anakondzie oraz rakietowej. Trwa również układanie płytek w pomieszczeniach sanitariatów oraz szatniach basenowych. 

16.02.2017 - Przy sufitach

Toczą się dalsze prace wewnątrz obiektu. Rozpoczęło się układanie płytek w hali basenu sportowego. Montaż sufitów podwieszanych w strefie wejścia jest na ukończeniu. Z kolei w  strefie saun oraz zapleczu kuchennym układane są płytki ścienne i podłogowe. Rozpoczęto również instalację oświetlenia sufitowego oraz lamp ściennych w głównej hali rekreacyjnej. W dalszym wciągu wykonywane są pasy dekoracyjne oraz rozprowadzana jest instalacja wentylacji pod dachem również w części rekreacyjnej. Wykonano także sufit napinany w strefie surfingu. Na budowę dostarczone zostały także ściany ostatniego basenu ze stali nierdzewnej, tj. basenu wypływowego dla dorosłych. Z kolei w strefie saun osadzono baseniki schładzające.  Warto również nadmienić, że na budowę dotarły pompy, które będą odpowiedzialne za tworzenie fal w strefie surfingu. Kontynuowano również prace przy zjeżdżalniach. 

02.02.2017 - Intensywnie przy zjeżdżalniach

Styczeń na budowie Wodnego Parku Tychy kończymy podłączeniem rurociągu biogazu do budynku elektrociepłowni. W minionych dniach rozpoczęto także montaż sufitów podwieszanych w strefie wejściowej oraz hali rekreacyjnej. Intensywne prace prowadzone są również przy zjeżdżalniach – na budowie pojawiły się elementy ślizgów, a pod wannami hamownymi trwa układanie płytek. Montowana jest także izolacja termiczna sauny suchej oraz pasy dekoracyjne na schodach do surfingu. W dalszym ciągu trwają również prace przy przeszkleniach wewnętrznych.

26.01.2017 - Szklimy wewnątrz

Rozpoczęły się roboty związane z basenami schładzającymi. Prowadzono również działania przy podkonstrukcji stalowej pod sufity podwieszane  oraz z zakresu przeszkleń wewnętrznych. Wykonane zostały ostatnie warstwy posadzki w basenie rekreacyjnym. Z kolei w pomieszczeniach siłowni i fitness posadzki są już prawie gotowe. Pod kątem instalacyjnym montowano centrale wentylacyjne basenowe i centrale odzysku ciepła oraz rozdzielnice elektryczne systemu automatyki basenowej.

18.01.2017 - Prawie dostępny z poziomu podłogi

Trwają prace nad wykonaniem konstrukcji pod elementy dekoracyjne łukowe w hali rekreacyjnej. W tej strefie rozpoczęto również prace przygotowawcze do wykonania ostatniej warstwy posadzkowej w niecce rekreacyjnej. W pozostałej części obiektu prowadzono montaż przeszkleń wewnętrznych. Z kolei w saunach suchych oraz grocie solnej układano płytki podłogowe. Pod kątem instalacyjnym trwa montaż wentylacji w głównej hali basenowej. W dalszym ciągu utwardzany jest również grunt pod brodzik zewnętrzny z wodnym placem zabaw. 

13.01.2017 - Park z oprawą oświetleniową

Rozpoczęto roboty budowlane przy konstrukcji dekoracyjnej sufitu w strefie surfingu. W trakcie montażu są oprawy oświetleniowe oraz podświetlenie boczne LED. W szatniach basenów rekreacyjnych trwa układanie płytek podłogowych. Z kolei w saunarium wydzielana jest powierzchnia największej sauny. Oprócz tego trwa praca przy obudowie kanałów wentylacyjnych oraz rozprowadzane są instalacje sanitarne i elektryczne.

05.01.2017 - Posadzki, sufit, ścianki

Trwają dalsze prace związane z wykonywaniem instalacji i ich izolowaniem w budynku głównym. Montowane są rozdzielnice elektryczne i okablowania. W pomieszczeniach magazynów chemii basenowej (w podbaseniu) oraz w szatniach zespołu saunowego układane są płytki. Trwają prace wykończeniowe sufitu podwieszanego w strefie surfingu i wykonywany jest pas dekoracyjny. Kontynuowane są ścianki gipsowo-kartonowe w strefie fitness i wellness.

02.01.2017 - Podnoszone dno zamontowane!

Trwają prace nad pasami dekoracyjnymi w strefie rekreacyjnej. Zakończono montaż suchy podnoszonego dna w niecce do nauki pływania. Trwają prace związane z posadzkami. W dalszym ciągu jest montowana kładka linowa. Montowane jest również oświetlenie w strefie surfingu. Zamontowano także szafę elektryczną w budynku kogeneratorowni. 

22.12.2016 - Sauny z podgrzewanymi ławami

Montowana jest zjeżdżalnia cebuli. Prowadzone są prace w strefie surfingu. Wykonano także konstrukcję żelbetową pod batyskaf oraz pod nieckę zewnętrzną wypływową. Trwają prace związane z wykonywaniem ścianek działowych oraz przy moście linowym. Zakończono wylewkę pod dno niecki sportowej, a w strefie wypoczynku, w saunarium, pojawiły się podgrzewane ławy. Z kolei w bioelektrociepłowni podłączono rurociągi biogazu do agregatów kogeneracyjnych i zamontowano opomiarowanie. 

15.12.2016 - Montaże atrakcji w strefie basenów cz. 2

Trwa montaż elementów poszczególnych atrakcji. W minionych dniach montowano pompy basenu z falą. W basenie sportowym trwa wykonywanie wylewki pod dno, a w niecce basenowej z podnoszonym dnem trwają prace instalacyjne przy mechanizmie podnoszącym. Intensywne prace prowadzone są również w saunarium, gdzie wyprofilowano kolejne ławy oraz rozpoczęto montaż technologii natrysków oraz łaźni parowych. Zamontowano również rozdzielacze instalacji ogrzewania podłogowego i uruchomiono ogrzewanie w szatniach basenów sportowych oraz rozpoczęto montaż sufitów podwieszanych w hali surfingu. Z kolei w budynku kogeneracji wykonywano izolację rurociągów.

09.12.2016 - Montaże atrakcji w strefie basenów cz. 1

Trwa montaż kładki linowej. Wykonywane jest także pierwsze dno ze stali nierdzewnej niecki basenu do nauki pływania, w której rozpoczęto również montaż ruchomego dna. Zamontowany został tzw. lejek zjeżdżalni cebula, a w trakcie wykonywania są posadzki pod wanny hamowne do zjeżdżalni anakondy i pontonowej. Z kolei w strefie wejścia postawiona została ściana oddzielająca klatkę schodową prowadzącą do głównej szatni. Natomiast w podbaseniu są montowane centrale wentylacyjne oraz opomiarowanie instalacji. W najbliższym czasie rozpoczną się prace przy basenie wypływowym dla dorosłych i brodziku z wodnym placem zabaw dla dzieci.

30.11.2016 - Biogazowa ścieżka gotowa

Dotarła ostatnia wanna SPA przeznaczona do łaźni piwnych. Zamontowano także kolejne płyty elewacyjne Chameleon Rockpanel na ścianie wieży zjeżdżalni. Intensywne prace są prowadzone również w podbaseniu, gdzie trwa montaż ścianek gipsowo-kartonowych i central wentylacyjnych. Na zewnątrz dobiegają końca prace związane z rurociągiem biogazu łączącego tyską oczyszczalnię z Wodnym Parkiem Tychy.  W budynku kogeneracji trwa także ocieplanie rurociągów i podłączanie agregatów kogeneracyjnych.

24.11.2016 - Ławy wjeżdżają do łaźni!

Trwa montaż konstrukcji kładki linowej. Formowane są również ławy w kaldarium. Toczą się prace na zapleczu gastronomii oraz prace związane z podłączeniem sanitariatów.  Z kolei na zewnątrz obiektu postępują roboty ziemne w basenach zewnętrznych oraz roboty drogowe związane z układaniem chodników i niwelacją terenu.

18.11.2016 - Powstają przejścia parku

Rozpoczęło się układanie krawężników oraz kostki brukowej na ścieżce dla pieszych. Prace prowadzone są również przy montażu kanałów wentylacyjnych oraz przy konstrukcji kładki linowej. W dalszym ciągu są stawiane ścianki działowe oraz wykonywane są zbiorniki przelewowe basenu z falą. Trwa także montaż stelaży podtynkowych dla umywalek i toalet.

10.11.2016 - Zbliżamy się do tzw. "zamknięcia obiektu"

Budowa wkroczyłą w kolejną fazę. W trakcie montażu są kolejne słupy konstrukcyjne pod trzy z czterech zjeżdżalni, które znajdą się w obiekcie. Rozpoczęto także prace przygotowawcze do tzw. „zamknięcia obiektu” i uruchomienia ogrzewania. Na teren budowy przywieziono nowe elementy zjeżdżalni „cebula”. W minionych dniach prowadzono także roboty ziemne przy basenie wypływowym. W międzyczasie realizowano również prace instalacyjne, m.in. związane z technologią wody basenowej. 

28.10.2016 - Instalacje w wodnej części obiektu

Na budowie kontynuowano montaż ścianek działowych w strefie fitness oraz w saunarium. Widoczna już jest nierdzewna niecka basenu zewnętrznego dedykowana strefie saun. Nadal prowadzone są prace związane  z montażem pasów dekoracyjnych na schodach oraz w antresolach na hali basenowej. Zamontowano już większość wpustów podłogowych w wodnej części obiektu. W podbaseniu rozpoczęto instalację lamp UV, które będą dezynfekować wodę oraz pompy atrakcji obsługujące mini basen ze sztuczną falą w strefie rekreacji. Trwały również intensywne prace związane z rozprowadzeniem instalacji CO w budynku oraz w ciągu wentylacji w wieży zjeżdżalni.

20.10.2016 - Zakończył się montaż folii ETFE

Na budowie Wodnego Parku Tychy zakończono montaż membrany z folii ETFE przepuszczającej dobre promieniowanie słoneczne. Wstawiono już także prawie wszystkie okna w budynku. Na ukończeniu jest również zewnętrzna elewacja Chameleon Rockpanel w wieży zjeżdżalni. Z bieżących prac układano posadzki w hali rekreacyjnej i w podbaseniu, montowano pasy dekoracyjne oraz stawiano ścianki działowe, m.in. w strefie fitness. Montowano także ławy w łaźni parowej i w kaldarium oraz instalowano nowe filtry basenowe.

13.10.2016 - Membranowy dach

Na teren budowy obiektu przywieziono agregaty prądotwórcze, w których będzie generowana energia elektryczna oraz ciepło. W ostatnich dniach montowano również ściany działowe w części saunowej oraz w przebieralni głównej. Prace prowadzono także w wewnętrznym brodziku dziecięcym oraz zewnętrznym basenie strefy saun. Zamontowano również połowę membran dachowych ETFE przepuszczających promieniowanie słoneczne. Trwają intensywne prace związane z instalacjami wentylacji i c.o. 

07.10.2016 – Montują w budynku kogeneracji

Pozostała już tylko wieża i strefa surfingu zjeżdżalni by można było uznać montaż elewacji Chameleon Rockpanel za zakończony. Prowadzone są również intensywne prace przy poszyciu dachu wieży, a wewnątrz obiektu w szatniach strefy sportowej, trwa układanie płytek. Roboty budowlane trwają również w hali sportowej, gdzie na ukończeniu jest pas dekoracyjny. Duży postęp można zaobserwować w budynku kogeneracyjnym, w którym będzie powstawało ciepło oraz energia elektryczna. Do tej części obiektu dostarczono już kocioł gazowy oraz podłączono zbiorniki buforowe.

04.10.2016 – Dekoracje w strefie saun

Rozpoczęły się prace nad kolejnymi nieckami, tym razem w strefie brodzików dziecięcych. W ramach dalszych przygotowań do montażu dachowych membran ETFE ułożona została specjalna siatka zabezpieczająca. W minionych dniach prowadzono również prace dekoracyjne. Trwają roboty przy wystroju wnętrza saun i przy pasach dekoracyjnych w strefie basenów sportowych oraz finalizowana jest część elewacji, na której zostanie umieszczona nazwa obiektu. Kontynuowano także prace związane z instalacjami sanitarnymi oraz elektrycznymi. 

21.09.2016 – Przygotowania do montażu samoczyszczącej folii ETFE

W Wodnym Parku Tychy kontynuowano układanie płyt elewacyjnych oraz szklenie fasad, m.in. w wieży zjeżdżalni. W dalszym ciągu montowane są również niecki basenowe oraz układana jest instalacja technologii wody basenowej, wentylacji oraz instalacja elektryczna. W ostatnich dniach rozpoczęto również prace przygotowawcze do montażu membran ETFE, przepuszczających zdrowe promieniowanie słoneczne. Z kolei w strefie saun trwa montaż natrysków oraz kolejnej sauny parowej.

15.09.2016 - Dzieje się w środku

W  Wodnym Parku Tychy coraz więcej prac przebiega wewnątrz budynku. Montowane są nierdzewne niecki basenowe, w tym basen rekreacyjny z falą i pas dekoracyjny w hali sportowej, instalowana jest wentylacja. W damskiej szatni strefy saunowej są stawiane ścianki działowe. W dalszym ciągu kamieniowana jest grota śnieżna. Znaczny postęp można zaobserwować w pracach związanych z instalacją technologii wody basenowej oraz podłączaniu rurociągów do poszczególnych niecek basenowych

08.09.2016 - Naprzód w bioelektrociepłowni!

Trwają prace w strefie saun, m.in. w zakresie układania kamieni w grocie śnieżnej. Roboty budowlane są także realizowane w strefie wejścia do obiektu, gdzie montowane są elementy dekoracyjne. Z kolei na zewnątrz postępują prace związane z ociepleniem budynku. Wyznaczone zostało również miejsce na szyld z nazwą obiektu. Znaczny postęp można zaobserwować w budynku bioelektrociepłowni, w którym montowane były zbiorniki oraz podłączano wymienniki ciepła. Dodatkowo ułożono główne ciągi wentylacyjne w podbaseniu. Roboty budowlane toczą się także przy budowie dróg, chodników i ronda.

31.08.2016 - „Zielone szkło” wody

Wodny Park Tychy zmienia się z każdym dniem, nie tylko na zewnątrz ale również wewnątrz. Szczególny postęp w ostatnim czasie poczyniono przy realizacji technologii wody basenowej. Złożem ekologicznym, z tzw. „zielonego szkła” zostały wypełnione filtry ponad połowy obiegów wody. Zamontowano również pompy obiegowe i zbiorniki przelewowe. Rozpoczęto także montaż instalacji ogrzewania podłogowego. Z prac budowalnych warto również wspomnieć o montażu saun i ścianek działowych w saunarium oraz okien w wieży zjeżdżalni. Z kolei na zewnątrz układano kostkę na rondzie oraz kontynuowano chodniki i drogi. Natomiast w budynku kogeneracji rozpoczęto instalację urządzeń i rurociągów. 

26.08.2016 - Instalacje w toku

Na budowie Wodnego Parku Tychy trwają dalsze prace przy montażu elewacji zewnętrznej w systemie ROCKPANEL. Rozpoczęto realizację strefy saun oraz groty śnieżnej. Wykonywana jest także izolacja oraz układane są posadzki w poszczególnych strefach. Z kolei w części basenów sportowych i rekreacyjnych wykonywane są prace tynkarskie, dekarskie oraz montowana jest stolarka okienna. Trwa również montaż instalacji centralnego ogrzewania i wentylacji. Na zewnątrz obiektu prowadzono także prace przy budynku kogeneracji oraz drogach i ścieżkach rowerowych.

19.08.2016 - Wrażeń kilka z wewnątrz i zewnątrz obiektu

W ostatnich dniach rozpoczęto prace przy realizacji sauny parowej i groty śnieżnej. Wznowiono również wykonywanie izolacji i posadek w strefie saun. W dalszym ciągu montowano również zewnętrzną elewację w systemie ROCKPANEL. Roboty  budowlane prowadzono także przy nieckach basenowych oraz stolarce okiennej. Jak można zauważyć na zdjęciach, wysoki stopień zaawansowania budowlanego jest widoczny również na zewnątrz obiektu. Znaczne postępy poczyniono w montażu dróg wewnętrznych. Oprócz tego w dalszym ciągu realizowana jest technologia wody basenowej. 

 

11.08.2016 - Detale i obróbki w części rekreacyjnej

Na budowie Wodnego Parku Tychy trwa montaż elewacji Chameleon Rockpanel. Obecnie przebiegają również prace w strefie wejścia do obiektu i przyszłej części edukacyjnej. Dalsze roboty budowlane są prowadzone również w strefie rekreacyjnej oraz basenów sportowych. W tej części obiektu wykonywane są poszczególne prace dekarskie, w tym detale i obróbki. Montowane są również niecki stalowe. Na zewnątrz osadzane są krawężniki oraz zasypywane ściany fundamentowe głównego budynku. Trwa również realizacja technologii wody basenowej.

05.08.2016 - Tynki ukończone w strefie surfingu

Przez pierwsze dni sierpnia na budowie Wodnego Parku Tychy kontynuowano montaż elewacji Chameleon Rockpanel. Z kolei w jednej z najważniejszych części obiektu – strefie rekreacyjnej oraz sportowej, prowadzono dalsze prace tynkarskie oraz dekarskie. Montowano również stolarkę okienną oraz niecki basenowe. Natomiast w strefie surfingu zakończono tynkowanie ścian. Prace prowadzono również na zewnątrz obiektu, przy drogach wewnętrznych, chodnikach i parkingu dwupoziomowym. Ostatni z nich zyskał kompletne orynnowanie wraz z rurami spustowymi. Pod kątem instalacyjnym w dalszym ciągu montowano poszczególne okablowania. 

28.07.2016 - Odmieniony Park Wodny

Budynek parku wodnego zmienił się diametralnie, bo zyskał zewnętrzną elewację Chameleon Rockpanel, która nadal jest w trakcie montażu. Tym samym o różnych porach dnia zyskuje inne barwy. Ponadto prowadzono prace tynkarskie w strefie rekreacji, montowano niecki stalowe oraz sufity podwieszane. Oprócz prac związanych z głównym obiektem, wykonano również termoizolację ścian zewnętrznych fundamentowych przynależących do budynku kogeneracji oraz w dalszym ciągu wykonywano chodniki, drogi wewnętrzne i ścieżki rowerowe.

22.07.2016 - Drogi zewnętrzne prawie gotowe

Postępują prace związane z montażem najbardziej atrakcyjnego wizualnie elementu budowanego obiektu - elewacji zewnętrznej Chameleon Rockpanel. Trwa układanie płytek w pomieszczeniach technicznych podbasenia. W większości stref trwają dalsze prace tynkarskie. Natomiast w wieży zjeżdżalni wykonano wylewki betonowe, a w strefie surfingu trwa tynkowanie ścian. Na zewnątrz obiektu prowadzono zaawansowane prace przy konstrukcji dróg zewnętrznych, m.in. wykonano stabilizację gruntu pod drogi prowadzące do wewnętrznego ronda. Kontynuowano również prace związane z realizacją ogrzewania podłogowego oraz układano kabel pod instalację oświetlenia.

14.07.2016 - Montaż elewacji zewnętrznej postępuje

W minionych dniach kontynuowaliśmy prace związane z montażem elewacji zewnętrznej Chameleon Rockpanel oraz montaż stalowych niecek basenowych. Prowadziliśmy również prace dekarskie oraz tynkarskie, szczególnie w strefie surfingu oraz wieży zjeżdżalni. Z kolei w pomieszczeniach technicznych oraz zapleczu socjalnym podbasenia, a także w budynku kogeneracji wznowione zostało wykonywanie izolacji ścian zewnętrznych fundamentowych. Pod kątem instalacyjnym w dalszym ciągu prowadzone są roboty związane z instalacją wentylacji, a w zakresie elektroenergetycznym montowane jest okablowanie teletechniczne.

07.07.2016 - Technologia wody basenowej w realizacji

Lipiec rozpoczął się od prac związanych z układaniem płytek w części socjalnej podbasenia oraz od montowania sufitów podwieszanych w części sportowej i  rekreacyjnej obiektu. W pozostałych strefach obiektu kontynuowano prace tynkarskie oraz monterskie przy stawianiu ścianek działowych oraz realizacji stolarki okiennej. Pod kątem instalacyjnym w dalszym ciągu prowadzono prace przy realizacji technologii wody basenowej oraz układano okablowanie pod poszczególne systemy elektroenergetyczne. Równie intensywne prace prowadzono także na zewnątrz budynku

30.06.2016 - Zbiorniki retencyjne oraz złoża filtracyjne z zielonego szkła w trakcie montażu

Trwają intensywne prace przy elewacji zewnętrznej oraz wykańczaniu attyki. Wewnątrz kontynuowany jest montaż stolarki okiennej oraz prace tynkarskie. W części rekreacyjnej oraz sportowej budynku wykonywana jest posadzka betonowa. W zakresie robót instalacyjnych prowadzone są czynności związane z montażem ogrzewania podłogowego, natomiast w zakresie robót związanych z technologią uzdatniania wody montowane są zbiorniki retencyjne w części sportowej oraz filtry wykorzystujące aktywowane złoże filtracyjne z zielonego szkła. Prace na zewnątrz, przy drogach dojazdowych, chodnikach oraz rondzie są kontynuowane. Jednocześnie zakończono montaż fundamentów i okablowania pod słupy oświetleniowe przy parkingu.  

24.06.2016 - Okablowanie stref obiektu w toku

W mijającym tygodniu na budowie Wodnego Parku Tychy dalej prowadzono prace związane z montażem elewacji zewnętrznej oraz wykończeniem attyki. Na parterze w strefie wejścia zakończono układanie posadzki. W części rekreacyjnej obiektu ukończono roboty żelbetowe, natomiast w dalszym ciągu prowadzone są prace przy realizacji posadzek betonowych oraz konstrukcji sufitów podwieszanych. Na zewnątrz budynku kontynuowane są roboty przy drogach dojazdowych i chodnikach oraz rondzie w okolicy wjazdu głównego. Cały czas trwają prace przy technologii wody basenowej, a w zakresie elektroenergetycznym wykonywane jest okablowanie poszczególnych stref obiektu.

16.06.2016 - Elewacja frontowa na ukończeniu

Kończący się tydzień na budowie Wodnego Parku Tychy minął pod znakiem montażu elewacji w okolicach strefy wejścia do budynku. Wewnątrz dalej prowadzone są roboty tynkarskie, żelbetowe, przy ściankach działowych oraz związane z montażem stolarki okiennej. W części sportowej obiektu, montowane są niecki stalowe oraz konstrukcja sufitów podwieszanych. Jednocześnie prowadzone są prace na zewnątrz budynku związane z układaniem kolejnych warstw podbudowy z kruszywa oraz osadzaniem krawężników pod przyszłe drogi dojazdowe i chodniki. Rozpoczęły się roboty przy rondzie w okolicy wjazdu głównego. W zakresie instalacyjnym kontynuowane są prace przy technologii wody basenowej.  

10.06.2016 - Park Wodny niczym kameleon

Na budowie Wodnego Parku Tychy nastąpiły spektakularne zmiany. Rozpoczęła się instalacja elewacji frontowej, która jest wielokolorowa, tzn. jej kolor zmienia się w zależności od kąta padania promieni słonecznych. Oprócz tego w strefie wejścia do obiektu rozpoczęto szklenie fasady zewnętrznej. Wewnątrz budynku prowadzano roboty tynkarskie i betoniarskie, a w tym stawianie i zamykanie ścianek działowych. Kontynuowano również prace dekarskie oraz montaż stolarki okiennej. Z kolei na zewnątrz obiektu zakończył się montaż kostki na parkingu wielostanowiskowym. Pod kątem instalacyjno-energetycznym kontynuowano układanie instalacji ogrzewania podłogowego. 

02.06.2016 - Tynk, ślusarka i stolarka

Postępują prace tynkarskie i dekarskie. W poszczególnych strefach trwa montaż stolarki okiennej oraz wykonywane są ścianki działowe. W strefie wejścia do obiektu zakończono montaż ślusarki aluminiowej wraz ze szkleniem. Z kolei w strefie saun trwa wykonywanie izolacji podposadzkowych oraz betonowanie samych posadzek. Trwa również dalsze układanie podbudowy pod drogi oraz osadzane są krawężniki. Równolegle prowadzone są prace elektroenergetyczne.

24.05.2016 - Na zewnątrz: parkingi i drogi dojazdowe

W wielu pomieszczeniach zakończono montaż zewnętrznej ślusarki aluminiowej wraz ze szkleniem oraz układanie warstw pokrycia dachu. Trwa montaż izolacji pod elewację. W strefie basenów rekreacyjnych kontynuowane są prace tynkarskie, dekarskie oraz żelbetowe. Na terenie przyszłej części sportowej wykonano posadzki betonowe. Kontynuowane są działania związane z montażem ścianek działowych w różnych segmentach obiektu. W części zewnętrznej zabetonowano nieckę basenu saunowego. Parking zyskał nawierzchnię z kostki, a na drogach dojazdowych układane są warstwy podbudowy oraz osadzane są krawężniki. Równolegle prowadzone są prace pod kątem instalacyjnym. Trwa montaż ogrzewania podłogowego i filtrów wody basenowej.

19.05.2016 -

Trwają dalsze intensywne prace budowlane. W większości stref stawiane są ścianki działowe. Z kolei w strefie basenów rekreacyjnych trwają prace dekarskie i tynkarskie. W najbliższym czasie w tej części rozpocznie się betonowanie posadzek. Natomiast w wieży zjeżdżalni montowana jest stolarka okienna. Na zewnątrz obiektu trwa układanie dróg wewnętrznych oraz osadzanie krawężników, a na parkingu wielostanowiskowym montowana jest kostka brukowa. Równie intensywne prace prowadzone są pod kątem instalacyjnym. Poszczególne części obiektu otrzymują podpięcie pod media.

11.05.2016 - Ostatni żuraw zjechał placu budowy

Na terenie budowy Wodnego Parku Tychy zdemontowany został ostatni dźwig wieżowy, tzn. żuraw. Teraz będzie można dokończyć prace związane z zadaszeniem strefy basenów rekreacyjnych. W strefie saun montowano elewację, a w najbliższym czasie rozpocznie się betonowanie posadzki. Posadzki wykonywane są również w strefie sportowej oraz rekreacyjnej. W pozostałych częściach obiektu montowane są ścianki działowe oraz stolarka okienna. Oprócz energii elektrycznej, do poszczególnych stref doprowadzana była instalacja wody ciepłej i zimnej. 

06.05.2016 - Schody ciągną się łukiem

Na terenie budowy Wodnego Parku Tychy prowadzono prace budowlane m.in. w strefie surfingu. Kontynuowano również roboty ciesielskie przy schodach łukowych strefy wejścia do obiektu. Zakończono także prace na elewacji budynku bioelektrociepłowni. Z kolei poza głównym obiektem prowadzono roboty na dolnej płycie parkingu oraz przy układaniu podbudowy pod drogi wewnętrzne i krawężniki. Montowano również instalację elektryczną i teletechniczną.

02.05.2016 - Basen saun z fundamentami

Na budowie Wodnego Parku Tychy poczyniono duże postępy w strefie saun. Wykonano już fundamenty pod zewnętrzny basen saun. Tym samym można sobie wyobrazić jak ta niecka basenowa będzie wyglądać w przyszłości. Wewnątrz obiektu trwają prace konstrukcyjne przy stawianiu ścian i słupów w strefie surfingu oraz w pomieszczeniach biurowych i szatniach basenów sportowych. Pod kątem elektryczno-instalacyjnym w dalszym ciągu trwa układanie okablowania pod systemy nagłośnienia oraz oświetlenia. Poprowadzono również rury pod instalację saun i basenu zewnętrznego. Oprócz tego wykonywane są drogi, chodniki i ścieżki rowerowe.

25.04.2016 - Zaczynają się prace ciesielskie spiralnych schodów

Na budowie parku wodnego kontynuowano roboty budowlane rozpoczęte w minionym tygodniu. W dalszym ciągu w strefie surfingu są betonowane ściany i słupy. Z kolei w strefie wejścia do obiektu trwa montaż dachu łukowego. Ruszyły również prace ciesielskie przy schodach spiralnych. W strefie biurowej oraz części fitness i siłowni zakończono kolejny etap realizacji posadzek. Przed głównym obiektem rozpoczęto prace przy wyznaczaniu chodników oraz ścieżek rowerowych. Ułożona została również warstwa chudego betonu pod fundamenty niecki zewnętrznego basenu strefy saun.

18.04.2016 - Park Wodny prawie jak z obrazka

W obecnym tygodniu rozpoczęto montaż kolejnych elementów dachu w strefie wejścia do obiektu, m.in. wykonano konstrukcję pod dach łukowy. Po jego zamontowaniu obiekt będzie już wiernie odwzorowywać wizualizację Wodnego Parku Tychy. W dalszym ciągu trwają prace przy realizacji posadzek w poszczególnych strefach. W strefie biurowej są stawiane ściany działowe, w pozostałych częściach obiektu montowana jest stolarka okienna. Roboty budowlane prowadzono również poza głównym obiektem, m.in. zakończono prace przy odcinku wodociągu zasilającym strefę sauny zewnętrznej. Na kolejne dni zaplanowano dalsze prace budowlane oraz działania instalacyjno-elektroenergetyczne.

11.04.2016 - Prace betoniarskie na finiszu

Zakończono już większość robót betoniarskich na terenie głównego obiektu Wodnego Parku Tychy. W ubiegłym tygodniu kontynuowano prace przy dachu obiektu oraz montaż stolarki okiennej.  W poszczególnych strefach realizowano posadzki oraz rozpoczęto układanie warstwy chudego betonu pod nieckę basenu saun zewnętrznych. Realizowano także kolejne elementy instalacji sanitarnych oraz montowano trasy kablowe. Przystąpiono również do montażu instalacji odwodnienia dachu, a na przyszły tydzień zaplanowano prace elewacyjne przy budynku kogeneracji.

04.04.2016 - Postępy prac konstrukcyjnych w strefie wejścia

Na budowie Wodnego Parku Tychy ukończono kolejne prace budowlane, w tym zakończono roboty konstrukcyjne na wieży zjeżdżalni. Postęp prowadzonych prac widać również w strefie wejścia do obiektu, gdzie trwa montaż konstrukcji stalowej dachu oraz fasady frontowej. Z kolei w strefie biurowej wykonano posadzkę, a w najbliższym czasie planowane jest rozpoczęcie montażu ścianek działowych. Z pozostałych prac wznowiono realizację dróg wewnętrznych, zamontowano konstrukcję stalową komina w budynku kogeneracji oraz konstrukcję pod zadaszenie wejścia do parkingu.

29.03.2016 - Kolejne postępy w tynkowaniu ścian i pracach posadzkowych

W kilku strefach Wodnego Parku Tychy zakończono tynkowanie ścian, a w niektórych np. w strefie biurowej, położono posadzkę. W tej strefie rozpoczęto również szklenie fasady, a w pomieszczeniu basenów sportowych kontynuowano montaż stolarki okiennej. Niebawem okna pojawią się również w wieży zjeżdżalni. Z kolei w budynku kogeneracji została zamontowana konstrukcja stalowa komina, zaś wkrótce ruszy betonowanie posadzki. Wykonano także konstrukcję stalową pod zadaszenie wejścia do parkingu wielostanowiskowego.

21.03.2016 - Powstają szklane fasady budynku

Rozpoczął się montaż konstrukcji stalowej dachu i fasady w strefie wejścia do obiektu. Z kolei w szatniach basenów sportowych i w pomieszczeniach strefy gastronomicznej kontynuowano tynkowanie ścian, prowadzono także prace budowlane przy szkleniu fasad zewnętrznych. Ponadto, trwają prace przy montażu stolarki okiennej, a w przestrzeni surfingu nadal stawiane są ściany i słupy. Poza głównym obiektem prowadzono prace budowlane przy budynku kogeneracji i drogach wewnętrznych.

15.03.2016 - Nowy dźwig na placu budowy

Na budowę Wodnego Parku Tychy wjechał kolejny dźwig, który umożliwia montaż stalowej konstrukcji dachu w strefie wejścia do obiektu. W minionym tygodniu tynkowano ściany zaplecza strefy gastronomicznej oraz kontynuowano montaż stolarki okiennej w strefie basenów sportowych. Z kolei w budynku kogeneracji trwają przygotowania do rozpoczęcia prac przy układaniu posadzki. Tym samym zbliża się kolejny kamień milowy na budowie – stan surowy otwarty.

07.03.2016 - Park Wodny Tychy z własnym zasilaniem

Budowa tyskiego aquaparku jeszcze się nie zakończyła. Tymczasem już wiadomo, że ten nowoczesny obiekt będzie zasilany energią odnawialną. Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej wybuduje nową nitkę rurociągu, która połączy park wodny z miejską oczyszczalnią. Dzięki takiemu rozwiązaniu obiekt budowany przez Mostostal Warszawa stanie się samowystarczalny w zakresie ogrzewania i zasilania w energię elektryczną.

Mostostal Warszawa wkroczył na plac budowy w styczniu 2015 r. Finalnie inwestycja realizowana pod okiem Oddziału Południowego ma zostać oddana do użytku  w czerwcu 2017 r. Park Wodny Tychy będzie się wyróżniał na tle innych obiektów tego rodzaju nie tylko na Śląsku, ale również w skali całego kraju. W obiekcie znajdzie się strefa sportowa  w skład której wchodzić będzie basen o długości 25 m oraz basen do nauki pływania z ruchomym dnem,  dwupoziomowa przestrzeń rekreacyjna, zawierająca m.in. basen ze sztuczną falą oraz przestrzeń brodzików dla dzieci, strefa fitness, siłowni i wellness, unikatowe zjeżdżalnie, strefa saun wewnętrznych oraz łaźni piwnych, symulator surfingu, i coś czego w Polsce jeszcze nie było – zjeżdżalnia Aqualoop, czyli specjalna kapsuła z otwieraną podłogą, z której zjedziemy w dół z prędkością 3xG, czyli trzykrotnie większą w stosunku do przyciągania ziemskiego.

Atrakcje takie jak symulator surfingu czy unikalne zjeżdżalnie, jak np. aqualoop wymagają niestety zużycia dużej ilości energii, co przekłada się na większe koszty zasilania obiektu. Z tego względu  inwestor – Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej postawił na ekologiczną energię, obecnie wykorzystywaną na pokrycie zapotrzebowania energetycznego zakładu komunalnego. Unikalne rozwiązanie pozwoli wykorzystać nadwyżkę biogazu produkowanego ze ścieków i odpadów, która zamiast do sieci trafi do aquaparku.

Prace nad nitką, która połączy tyski aquapark z oczyszczalnią ścieków, ruszą w marcu br. Biogaz, najpierw poddany obróbce w stacji uszlachetniania, popłynie sześciokilometrowym odcinkiem rurociągu. Prąd i ciepło powstaną za pomocą agregatów kogeneracyjnych znajdujących się na terenie parku wodnego. Dzięki temu w przyszłości aquapark,  tylko w niewielkim stopniu, zasilany będzie energią cieplną i elektryczną z sieci. Pozwoli to również zredukować koszty utrzymania obiektu o nawet kilkadziesiąt procent.

„Jeśli chodzi o zaawansowanie prac na budowie, to na dzień dzisiejszy znajdujemy się w końcowej fazie realizacji stanu surowego inwestycji. Do końca marca br. planowane jest zakończenie konstrukcji i przekrycia dachu parku wodnego. Równolegle prowadzone są prace instalacyjne wszystkich branż (elektryka, wod-kan, went.,  technologia wody basenowej, sieć gazowa), montaż fasad aluminiowych, roboty drogowe na zewnątrz obiektu, jak również roboty wykończeniowe, takie jak tynki i posadzki. W ciągu najbliższych kilku tygodni planowane jest również rozpoczęcie prac przy wznoszeniu lekkich ścian działowych oraz pierwsze roboty montażowe związane z realizacją niecek stalowych” – powiedział Tomasz Rywacki, kierownik budowy Mostostalu Warszawa.

Za realizację kontraktu odpowiada Oddział Południowy Mostostalu Warszawa pod dyrekcją Janusza Stanaszka, w skład którego wchodzą: Rafał Kuraj – dyrektor kontraktu, Tomasz Rywacki – kierownik budowy oraz branżyści: Wojciech Cesarz – kierownik robót sanitarnych i Marcin Ekiert – kierownik robót elektrycznych.

03.03.2016 - Aquapark Tychy w obiektywie drona

Osiągnięte w minionym tygodniu efekty prac budowlanych doskonale obrazują zamieszczone poniżej zdjęcia, które wykonane zostały z drona. Jak można na nich zobaczyć na ukończeniu jest już konstrukcja drewniana dachu! W Edukatorium oraz w zapleczu strefy gastronomicznej trwa tynkowanie ścian, a w strefie basenów sportowych są prowadzone prace dekarskie. Natomiast w budynku kogeneracji, w którym będzie produkowany prąd i ciepło, zakończono realizację prac kanalizacyjnych. W przyszłym tygodniu rozpocznie się montaż konstrukcji komina przynależącego do budynku kogeneracji.

25.02.2016 - Instalacja technologii wody basenowej

Prace budowlane koncentrują się przy głównych atrakcjach obiektu – symulatorze surfingu oraz wieży zjeżdżalni. W zakresie pierwszej z wymienionych stref postawione zostały ściany i słupy. Z kolei w przypadku wieży zjeżdżalni niebawem osiągnięty zostanie tzw.  stan surowy.  W strefie saun stawiane były ściany, a w pomieszczeniu Edukatorium oraz strefie fitness i siłowni trwały prace tynkarskie. W poszczególnych strefach rozpoczęła się oraz była kontynuowana także realizacja instalacji technologii wody basenowej oraz wentylacji. Ponadto, w większości stref obiektu zakończył się montaż instalacji kablowych

19.02.2016 - Antresola staje w strefie wejścia

W minionym tygodniu na terenie budowy Parku Wodnego w Tychach:

  • w strefie wejścia do obiektu ukończono nakładanie warstwy chudego betonu i rozpoczęto montaż konstrukcji stalowej antresoli;
  • w pomieszczeniu saun i podbasenia symulatora surfingu kontynuowano stawianie ścian i słupów;
  • w strefie szatni basenów sportowych rozpoczęło się tynkowanie ścian;
  • w budynku kogeneracji (miejsce, gdzie będzie wytwarzana energia potrzebna do zasilenia i ogrzania całego budynku) wykonane zostały posadzki;
  • prowadzone były prace instalacyjne oraz elektroenergetyczne.
11.02.2016 - W strefie wejścia zakończono prace betoniarskie

W kolejnym tygodniu prace na budowie Wodnego Parku Tychy przebiegły zgodnie z planem. Tydzień temu betonowano ściany oraz stawiane były słupy w strefie symulatora surfingu. Z kolei w strefie szatni basenów sportowych rozpoczęło się tynkowanie, a w podbaseniu wykonywanie posadzek. Zakończono także prace betoniarskie w strefie wejścia do Wodnego Parku Tychy. Roboty budowlane prowadziliśmy również poza terenem głównego obiektu. Tutaj największy postęp został poczyniony w realizacji podbudowy pod drogi i parkingi.

04.02.2016 - Park pokrywa się dachem

Na budowie Wodnego Parku Tychy w 60 % zakończyła się zasypka i wylewka warstwy chudego betonu w strefie wejścia do obiektu. Z kolei nad basenami sportowymi zakończyło się stawianie konstrukcji drewnianej dachu, ruszył także montaż pokrycia z blachy. Coraz lepiej wyglądają pomieszczenia technologiczne pod przyszły symulator surfingu. W tej części uzbrojono większość ścian, które będą betonowane jeszcze w tym tygodniu. Duży postęp został poczyniony także przy budynku kogeneracji, który posiada już pokrycie dachu bez warstwy wierzchniej.

28.01.2016 - Postępy w betonowaniu stropów

Co nowego na budowie Wodnego Parku Tychy? Warto wymienić stawianie ścian w strefie saun oraz wykonanie posadzki w przyszłej strefie gastronomicznej. Wykonano również ścianę łukową zewnętrzną, którą można zobaczyć na jednym ze zdjęć. Zakończono także betonowanie stropu niecki basenu surfingu. Były również prowadzone dalsze prace elektryczne i instalacyjne. Z kolei na najbliższe dni przewidziano zakończenie montażu konstrukcji dachu w części sportowej oraz rozpoczęcie betonowania stropu na terenie przyszłych saun.

21.01.2016 - Termo- i hydroizolacja stropodachu

Na budowie tyskiego parku wodnego poczynione zostały kolejne postępy. W trakcie ostatniego tygodnia m.in. betonowano strop w strefie saun oraz izolowano ścianę fundamentową w strefie wejścia do obiektu. Zakończona została również termo- i hydroizolacja stropodachu nad częścią edukacyjną i biurową. Z kolei w trakcie realizacji jest montaż konstrukcji dachu nad basenami sportowymi oraz zbrojenie i szalowanie ścian w strefie surfingu. Na zewnątrz obiektu wykonywana jest podbudowa pod drogi oraz parkingi. 

14.01.2016 - Ściany w strefie saun już stoją!

Szczególne postępy poczynione zostały w strefie saun – postawiono już wszystkie ściany. Z kolei w strefie wejścia do obiektu prowadzono dalszą zasypkę i wylewano chudy beton. W strefie fitness oraz strefie edukacyjnej prowadzone były prace termo- i hydroizolacyjne stropodachu. Dodatkowo nad basenami sportowymi i rekreacyjnymi przystąpiono do drugiego etapu montażu konstrukcji dachowej. Poza pracami przy głównym obiekcie, trwają roboty budowlane przy saunach zewnętrznych oraz wykonywana jest podbudowa pod drogi wewnętrzne.

16.12.2015 Zakończony montaż balchownichy w strefie basenów!

Mamy dalsze postępy. Strefa saun zyskuje kolejne ściany. Rozpoczęto również w niej szalowanie stropu. Z kolei stropodach nad strefą fitness i Edukatorium przygotowywany jest pod izolację. W strefie basenów sportowych i rekreacyjnych został zakończony montaż balchownichy (element konstrukcyjny dachu) - efekt można zaobserwować na zdjęciu. Rozpoczęto również wykonywanie wykopu pod saunę zewnętrzną oraz towarzyszące jej prysznice. Z innych prac, dalej trwa przygotowanie instalacji podposadzkowych i podstropowych. 

10.12.2015 Chudy beton i ściany w części saunowej

Na budowie Wodnego Parku Tychy rozpoczęły się intensywne prace w części saunowej wewnętrznej. Stawiane są tu ściany i układany jest chudy beton. Nad częścią rekreacyjną trwa montaż belki stalowej, co w efekcie pozwoli na wykonanie dalszych prac przy konstrukcji dachu. Trwają przygotowywana instalacji sanitarnej pod posadzkę, a w zakresie elektroenergetycznym planowane jest rozpoczęcie wykonywania pierwszych tras kablowych. 

04.12.2015 - Przyłącze centralne ukończone w 70%

Na terenie budowy Wodnego Parku Tychy kontynuowane są roboty związane z montażem konstrukcji drewnianej dachu nad częścią rekreacyjną, co z łatwością można zauważyć na zdjęciach. Roboty związane z budową przyłącza centralnego ogrzewania są już ukończone w 70%. Ponadto rozpoczęto prace budowlane muru oporowego w rejonie sauny zewnętrznej. Na ukończeniu znajduje się stawianie ścian pomiędzy strefą rekreacyjną i sportową.

25.11.2015 - Trwają prace konstrukcyjne

Pomimo, że zima powiedziała już pierwsze słowo, na teranie budowy Wodnego Parku Tychy tempo prac nie słabnie. Ostatni tydzień upłynął na kontynuacji prac związanych z robotami konstrukcyjnymi wieży zjeżdżalni oraz montażem konstrukcji drewnianej dachu. Ponadto przystąpiono do wykonywania przyłącza ciepłowniczego oraz rozpoczęto zbrojenie ścian strefy saun. Trwają prace instalacyjne sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.

18.11.2015 - Ruszył montaż konstrukcji drewnianej dachu

W tym tygodniu zakończono zasypkę fundamentów w zakresie przyszłego wejścia do Wodnego Parku oraz strefy saun. Z kolei w strefie basenów sportowych i rekreacyjnych rozpoczęto prace związane z montażem konstrukcji drewnianej dachu. Wieża zjeżdżalni zyskuje dalsze ściany. Trwają również prace przy realizacji fundamentów pod zespół kominów przy budynku kogeneracji. Fundamenty kominów już zakończono, a montaż ich konstrukcji rozpocznie się na początku przyszłego roku. 

13.11.2015 Zmiany na placu budowy Wodnego Parku Tychy!

Zdemontowany został jeden z trzech dźwigów wieżowych tzw. „żurawi”. Za to w niedługim czasie pojawi się dźwig kołowy, który pomoże w stawianiu dachu. W tym zakresie wykonano już pierwsze prace. W strefie basenów sportowych i rekreacyjnych zakończono montaż elementów konstrukcyjnych pod pierwszy etap konstrukcji drewnianej dachu. Z pozostałych prac budowlanych w minionym tygodniu stawiano kolejne ściany i wykonywano zasypkę w strefie wejścia do obiektu. Z równie dużym natężeniem przebiegały prace przy instalacjach sanitarnych. W zakresie parkingu wykonano podejście pod podłączenie rur spustowych. 

2015.11.06 Roboty ziemne w strefie wejściowej i saunowej

Na terenie budowy Wodnego Parku Tychy prowadzone są dalsze roboty ziemne w strefie wejściowej oraz saunowej. W obu strefach rozpoczęto również prace nad instalacjami sanitarnymi. Strefa basenów sportowych i rekreacyjnych oraz wieży zjeżdżalni nadal zyskuje nowe ściany. Poza głównym obiektem wykonano m.in. pierwszą część fundamentu pod zespół kominów przy budynku kogeneracji. Zakończono również montaż przyłącza wodociągowego do obiektu. 

26.10.2015 - Ciekawostki ze strefy edukacyjnej

Urządzenia interpretujące mowę i ruch, ukryte ścieżki zwiedzania, niekonwencjonalne zagadki – to wszystko będzie czekać na użytkowników w strefie edukacyjnej Parku Wodnego Tychy. Będzie to specjalna dedykowana przestrzeń, unikalna w tego typu obiekcie w całym kraju! Poniżej małe zerknięcie w przyszłość jak to będzie wyglądało. My już nie możemy się doczekać!

 

Zobacz również film z postępów budowy w październiku:

Budowa Parku Wodnego Tychy - październik 2015

22.10.2015 - Strefa saun ma już fundamenty

Pod strefę wejściową do głównego budynku Wodnego Parku Tychy zostały już zrobione zasypki. W całości zakończyła się również budowa segmentu obejmującego:  pomieszczenia pod strefę gastronomiczną, zaplecze kuchenne oraz strefę fitness i siłowni. Fundamenty w strefie saun zostały wykonane, a następnie zasypane w części basenów rekreacyjnych. Finalizowane są również prace przy drenażu podposadzkowym oraz przy instalacji kanalizacji sanitarnej. 

15.10.2015 - Prace postępują, mimo złej pogody

Miniony tydzień upłynął na zasypywaniu płyty fundamentowej strefy basenów rekreacyjnych. Na terenie przyszłej części biurowej oraz edukacyjnej postawiono już ściany. Bez przeszkód przebiegały również prace zbrojarskie części nadbetonu na drugim poziomie parkingu, gdzie zabetonowano wszystkie belki. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych wszystkie prace przebiegły zgodnie z planem, a nawet z wyprzedzeniem. 

06.10.2015-W strefie fitness i siłowni zakończono budowę stropodachu

Realizacja ścian zewnętrznych, szalowanie stropodachu, betonowanie stropów – to najważniejsze prace wykonane na terenie budowy Parku Wodnego w ubiegłym tygodniu. Szczególnie jest to widoczne w strefie fitness oraz siłowni, gdzie już zakończono prace budowlane przy stropodachu. Strefa ta również posiada na dzień dzisiejszy najbardziej rozbudowany węzeł sanitarny, m.in. gotową kanalizację podposadzkową. Imponująco wygląda również parking, który posiada już konstrukcję nawierzchni. Za wszystkie te zmiany na budowie Parku Wodnego realizowanego przez Mostostal Warszawa było odpowiedzialnych 168 pracowników.

01.10.2015 - Powoli wyłania się basen

Na placu budowy Parku Wodnego dalsze zmiany! Wykonaliśmy konstrukcję sceny widowiskowej, z której na drugim zdjęciu doskonale widać przyszły basen ze sztuczną falą (wskazanie palca). Kontynuowaliśmy wykonywanie zasypki płyty fundamentowej oraz realizowaliśmy na bieżąco izolację ścian. A w strefie basenów sportowych i rekreacyjnych dalej trwa wykonywanie ścian pierwszej kondygnacji. Z kolei na parkingu zakończono montaż prefabrykatów ścian i słupów. 

24.09.2015-Dynamiczny postęp prac na budowie Parku Wodnego Tychy

Pomimo jesiennej aury, prace prowadzone są z niezmiennie dużym natężeniem. Jak widać na zdjęciu parking zaczyna nabierać realnych kształtów, rozpoczęto tam montaż prefabrykatów ścian i słupów. W strefie fitness i siłowni szalowany jest już stropodach! W ostatnim czasie zabetonowano wszystkie słupy wolnostojące oraz wykonano zbrojenie większości ścian w strefie biurowej oraz Edukatorium. Nieprzerwanie trwa stawianie ścian w strefie basenów rekreacyjnych oraz sportowych. Obecnie wszystkie prace budowlane wykonuje 161 pracowników! 

17.09.2015-Wchodzimy na drugą kondygnację

Wchodzimy na drugą kondygnację, a czołowa elewacja przypomina już tę z wizualizacji! Widzicie jaki ogromny postęp poczyniliśmy w ostatnim czasie? Z tych prac postępowych warto wymienić stawianie kolejnych ścian i szalowanie stropodachu w strefie fitness i siłowni. Z kolei plan na najbliższe dni to wykonanie ścian w zakresie wieży zjeżdżalni oraz dalsze zbrojenie i betonowanie stropów. Jednak najciekawiej wygląda budynek kogeneracji, widoczny na zdjęciu nr 4. To właśnie z niego, dzięki biogazowi, będzie płynęło ciepło i energia elektryczna potrzebna do ogrzania i zasilenia Parku Wodnego! Nie możemy się już doczekać i ciepło pozdrawiamy wraz z 158 pracownikami budującymi dzień w dzień nasz Park Wodny!

11.09.2015-Szalowanie stropów

Na budowie Parku Wodnego dalszy progres! Szalowane są stropy kolejnych stref znajdujących się na 2 kondygnacji! Z kolei poza obszarem głównego budynku Parku Wodnego zakończono drenaż opaskowy wokół parkingu. Trwa montowanie instalacji sanitarnych oraz elektrycznych. Obiecująco wygląda także budynek kogeneracji, który ma już w połowie wykonany stropodach. Obecnie Park Wodny budują 154 osoby. 

02.09.2015-postępy prac w zakresie budowy strefy fitness, basenów sportowych i rekreacyjnych

Wakacje dobiegły końca, uczniowie wrócili do szkół, a my dalej jesteśmy na budowie i z niesłabnącym zaangażowaniem budujemy nasz Park Wodny. W porównaniu do ubiegłego tygodnia widoczny jest duży postęp w zakresie budowy strefy fitness, basenów sportowych i rekreacyjnych oraz wieży zjeżdżalni. Z kolei w rejonie parkingu zakończyliśmy wewnętrzne korytowanie oraz zasypywanie drenażu. Pracujemy również nad kanalizacją deszczową oraz wykonaliśmy przyłączenie wody do Parku Wodnego. Pracownicy wykonują na bieżąco izolację ścian.

22.12.2014-Mostostal Warszawa SA wybuduje najnowocześniejszy Aquapark w Europie!

Tyski Park Wodny powstanie przy ul. Sikorskiego, w pobliżu Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany i będzie jednym z najnowocześniejszych w Europie. W obiekcie znajdzie się kompleks basenów sportowych z ruchomym dnem, strefa fitness, siłowni i wellness, dwupoziomowa przestrzeń rekreacyjna, unikatowe zjeżdżalnie, strefa saun wewnętrznych, symulator surfingu i coś czego w Polsce jeszcze nie było – zjeżdżalnia Aqualoop, czyli specjalna kapsuła z otwieraną podłogą, z której zjedziemy w dół z prędkością 3xG, czyli trzykrotnie większą w stosunku do przyciągania ziemskiego.

Jak przystało na Aquapark w mieście słynącym z produkcji piwa znajdzie się w nim również łaźnia piwna. Po nagrzaniu ciała w saunie, będzie można odbyć 20-minutową kąpiel w balii wypełnionej wodą zmieszaną z piwem i na koniec odpocząć na łóżku zasłanym... sianem. W obiekcie, oprócz strefy basenowej, rekreacyjnej i sportowej, znajdzie się też unikatowe centrum edukacyjne, obrazujące właściwości wody. Powierzchnia użytkowa budowli wyniesie 16 tys. m²., z czego 1,7 tys. m² to powierzchnia basenów (400 m² to baseny zewnętrzne).

Tyski Aquapark ma być również pierwszym tego typu obiektem w Polsce, który będzie samowystarczalny energetycznie. Do produkcji energii elektrycznej i ciepła w Parku Wodnym wykorzystywany będzie biogaz powstający w Oczyszczalni Ścieków w Tychach. Eksperci wyliczyli, że taki sposób zaopatrzenia obiektu w energię, da oszczędności rzędu kilku mln zł rocznie.

Inwestor: Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A.
Generalny Wykonawca: Mostostal Warszawa SA - Oddział Południowy
Nazwa: Budowa Parku Wodnego w Tychach
Termin realizacji: 29 m-cy
Wartość kontraktu: 114 611 400,00 brutto

Zakres prac:
1. Budowa Budynku głównego o:
- powierzchni zabudowy ok. 7545 m2
- powierzchni użytkowej ok. 15 554 m2
- kubaturze brutto ok. 109 863 m3
- powierzchni luster wody ok. 1 687 m2

2. Budowa budynku technicznego wraz z złącznikiem i powierzchni zabudowy ok.
393 m2 o:
- powierzchni użytkowej ok. 345 m²
- kubaturze brutto ok. 1 769 m³

3. Budowa parkingu

4. Budowa sauny zewnętrznej o powierzchni zabudowy ok. 44 m2 o:
- powierzchni użytkowej ok. 38 m²
- kubaturze ok. 70 m3

5. Budowa obiektu gospodarczego o powierzchni zabudowy ok. 42 m2

6. Budowa dróg wewnętrznych, placów, tarasów i chodników o powierzchni zabudowy ok. 10 217 m2
wraz z niezbędnymi: instalacjami w tym: wodno-kanalizacyjnymi, wentylacyjnymi, gazową, biogazową, co. i chłodu, odzysku ciepła, węzłami produkcji chłodu i ciepła (w tym zabudowa dwóch agregatów prądotwórczych o mocy elektrycznej 400 kW każdy), technologii wody basenowej, elektrycznej, teletechnicznej, AKPiA oraz przyłączami: wody, ścieków sanitarnych i wód deszczowych, co. oraz niezbędnym wyposażeniem.

Wybrane realizacje