Ogólne

Osiedle Panoramika w Szczecinie - etap IV

W zakres umów wchodziła budowa trzech budynków mieszkalnych wielorodzinnych – L3, L4 i L5 – z garażami oraz infrastrukturą towarzyszącą, niezbędnym dojściami i dojazdami, zagospodarowaniem terenu i uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Jako pierwszy powstał budynek L4, wyposażony w jednopoziomowy garaż podziemny oraz naziemne miejsca postojowe. W zakresie budynku L3 Mostostal Warszawa wykonał najpierw stan surowy. Dalsze prace zostały rozpoczęte w 2019 r. i są określone w drugiej umowie.

Osiedle Panoramika jest położone na szczecińskim Warszewie, w dzielnicy dobrze skomunikowanej z centrum miasta. W okolicy znajdują się liczne placówki edukacyjne, trasy biegowe i rowerowe, a także szkoła nurkowania. Jest też dużo terenów zielonych, oddalonych nie więcej niż 10 minut drogi od osiedla: Park Kasprowicza, Różanka, Lasek Arkoński czy też Ogród Dendrologiczny S. Kownasa. Mieszkańcy mają też blisko nad Jezioro Głębokie. Osiedle Panoramika powstało w zabudowie kaskadowej na terenie, który jest nachylony w południową stronę miasta. Naturalne położenie sprawia, że z każdego budynku roztacza się wyjątkowy widok na szczecińską panoramę.

Przedmiot umowy I: Panoramika 4 – Zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych z garażami podziemnymi oraz infrastrukturą towarzyszącą przy ulicy Panoramicznej i Krasińskiego – budynek L4 oraz stan 0 budynku L3

Wartość kontraktu brutto: 33.487.000,77 zł

Przedmiot umowy II: Panoramika 4 – Budynek L3

Wartość kontraktu brutto: 18.999.961,24 zł 

Przedmiot umowy III: Budynek L5

Wartość kontraktu netto: 16,70 mln zł

Wybrane realizacje