Ogólne

Dom studencki BaseCamp w Łodzi

Powierzchnia całkowita: 28 564 m2
Wartość kontraktu: 110 mln zł brutto
Termin realizacji: 17 miesięcy i 23 dni

8 marca 2019 r. Mostostal Warszawa zawarł z ST Łódź Rembielińskiego Sp. z o.o. kontrakt na budowę domu studenckiego BaseCamp w Łodzi przy ul. Rembielińskiego 16/18. Wartość kontraktu to prawie 90 mln zł netto.

Obiekt zlokalizowany jest na terenie, na którym w przeszłości mieściły się zakłady przemysłowe. Budynek zaprojektowano w sposób zapewniający optymalne wykorzystanie powierzchni działki z uwzględnieniem uwarunkowań planistycznych i zabudowy sąsiedniej. W bryle budynku można wyróżnić następujące części: skrzydło A od strony zachodniej, skrzydło B w kształcie litery „L” od strony wschodniej oraz część wspólną dla obu skrzydeł – kondygnację parteru. Całość spięta jest od strony ulicy Rembielińskiego zewnętrznym tarasem kondygnacji.

Budynek ze wszystkimi częściami stanowi techniczną i funkcjonalną całość, nie posiada kondygnacji podziemnej, jest niepodpiwniczony. W parterze budynku zlokalizowane są lokale usługowo-handlowe (fitness) oraz dwa garaże naziemne wraz z zapleczem technicznym dla funkcjonowania obiektu.

Parametry techniczne budynku:
Wysokość budynku: 24,89 m
Wysokość techniczna budynku: 28,51 m
Liczba pokoi studenckich: 631
Powierzchnia całkowita: 28 564 m2
Kondygnacje naziemne: 7

Wartość umowy: 110 mln PLN brutto
Termin realizacji: 17 miesięcy i 23 dni

Wybrane realizacje