Ogólne

Budynek wielorodzinny Nowe Południe na warszawskim Mokotowie

Według założeń Nowe Południe ma być budynkiem wielorodzinnym, w którym znajdzie się duża ilość mieszkań dwu- i trzypokojowych o metrażach od 35 m2 do ponad 100 m2. Wokół budynku będzie się rozciągać niska zabudowa szeregowa. Obiekt powstanie na planie nieregularnej litery U. Wjazd na posesję, jak i wejścia do poszczególnych klatek schodowych będą zlokalizowane od strony ul. Śródziemnomorskiej. W części frontowej zaplanowany jest dziedziniec ze starannie zaprojektowaną architekturą zieleni. Od południa nieruchomość będzie miała zapewniony dostęp do alei Wilanowskiej.

Budowę poprzedzą prace rozbiórkowe pięciu segmentów wielorodzinnych, które znajdują się na terenie inwestycji. Budynek Nowego Południa będzie się wznosił od 7 pięter w części centralnej do 11 w skrzydle wschodnim. Jedna klatka schodowa pomieści od 2 do 5 mieszkań na piętrze. Fasada obiektu będzie zróżnicowana stylistycznie i utrzymana w klasycznej kolorystyce, a przestronne balkony i tarasy zapewnią lokatorom większy komfort przestrzenny. Ponadto, mieszkania powyżej szóstego piętra będą miały 3 m wysokości, co dodatkowo spotęguje ten efekt. Komórki lokatorskie, boksy rowerowe oraz miejsca garażowe będą rozmieszczone na dwóch kondygnacjach podziemnych.  

Przedmiot umowy: Budynek mieszkalny wielorodzinny z komunikacją wewnętrzną, parkingiem podziemnym przy ulicy Śródziemnomorskiej w Warszawie na terenie dzielnicy Mokotów.                            

Inwestor: Napollo 13 Sp. z o.o. 
Wykonawca: Mostostal Warszawa 
Projekt: Chmielewski Skała Architekci s.c. 
Powierzchnia terenu: 2 580 m
Powierzchnia zabudowy: 1 168,5 m
Powierzchnia użytkowa: 13 012 m
Kubatura: 49 951 m
Liczba kondygnacji: 7-12 
Ilość mieszkań: 116 
Wartość kontraktu: 25,85 mln zł netto

Wybrane realizacje