Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Zakończyliśmy ważny etap budowy w bazie PERN w Boronowie

08 lipca 2020

Zakończyliśmy skomplikowany proces montażu dachu na zbiorniku, który budujemy w bazie paliw PERN w Boronowie.

Montaż dachu zbiornika często jest największym wyzwaniem w czasie budowy, ponieważ to bardzo trudna i precyzyjna operacja, którą może uniemożliwić nawet minimalna zmiana pogody. Konstrukcję dachu, w tym przypadku o średnicy 34,5 m i ważącą 110 ton, przygotowuje się na placu obok zbiornika, a następnie montuje na zbiorniku. Do wykonania tego zadania wykorzystano żuraw gąsienicowy o udźwigu 450 ton, który podniósł dach na wysokość około 20 m i przeniósł go na zbiornik.

- Konsorcjum Mostostalu Warszawa i Mostostalu Płock, dzięki kadrze inżynierów doświadczonych w budownictwie energetycznym i przemysłowym, wykonuje najbardziej zaawansowane technologicznie i wymagające precyzji operacje. Przykładem jest montaż dachu na zbiorniku, który budujemy w Boronowie. To ważny etap budowy, który udało się zakończyć terminowo - mówi Janusz Lisowski, Dyrektor Projektu w Mostostalu Warszawa.

Budowa odbywa się w ramach zadania, które Mostostal Warszawa zrealizuje w konsorcjum z Mostostalem Płock. Zadanie obejmuje budowę zbiornika magazynowego o pojemności 10 tys. m3 w Bazie Paliw w Boronowie i dwóch zbiorników magazynowych o pojemności 32 tys. m3 w Bazie Paliw w Rejowcu.

Kliknij, żeby przeczytać więcej o zadaniu, które konsorcjum Mostostalu Warszawa i Mostostalu Płock realizuje dla PERN

Fot. L. Meretko