Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Przystań jachtowa w Grudziądzu

15 grudnia 2011

Gmina Miasta Grudziądz powierzyła nam II etap rewitalizacji portu i nabrzeża Wisły: Rewitalizację i adaptację obszaru poprzemysłowego w Grudziądzu do nowych funkcji turystyczno-rekreacyjnych.

- Podpisując tę umowę rozpoczynamy kolejne duże unijne przedsięwzięcie, które umieściliśmy na liście projektów kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. (…) Grudziądz ponownie otworzy się na Wisłę, a nabrzeże zyska nowe, atrakcyjne funkcje. Rewitalizacja powinna zakończyć się w ciągu 17 miesięcy – mówił podczas podpisania umowy prezydent miasta Robert Malinowski. 

- Kluczową rolę odgrywać będzie pogoda. W tej chwili warunki atmosferyczne są doskonałe i jeżeli się nie zmienią będziemy chcieli jak najszybciej rozpocząć pierwsze prace związane z przygotowaniem zaplecza, a następnie pogłębieniem wejścia do portu – dodał Cezary Kondratowicz, dyrektor Obszaru Ochrony Środowiska i Energii Odnawialnej Mostostal Warszawa. 

W ramach zadania wykonamy prace budowlane polegające na przebudowie istniejących umocnień, budowie przystani jachtowej i wioślarskiej z centrum szkoleniowym, placu dla kamperów oraz organizacji terenów rekreacyjnych i spacerowych. Miasto zyska nowe miejsca wypoczynku wraz z zapleczem obsługującym i układem komunikacji, w tym z komunikacją pieszą oraz rowerową i miejscami postojowymi. Dostępność do całego obszaru zapewni kładka pieszo-rowerowa, która połączy brzegi nad wyjściem z portu i umożliwi bezpośrednie dojście z centrum na półwysep.

Inwestycja zlokalizowana zostanie na terenie o powierzchni 15,8 ha pomiędzy brzegiem Wisły, ulicami: Gdyńską, Portową, Marcinkowskiego oraz Aleją 23 Stycznia. 

Za jej realizację odpowiedzialny będzie Pion Hydrotechniki Obszaru Ochrony Środowiska i Energii Odnawialnej Mostostalu Warszawa. 
Wartość kontraktu to około 30 mln zł.