Oddaj swój głos w ogólnopolskim konkursie pn. „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”
W drugim kwartale br. zakończyliśmy jedną z najnowocześniejszych inwestycji w Polsce - konsolidację siedziby Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie. Obiekt jest jedyną na terenie naszego kraju siedzibą samorządu województwa stworzoną w ramach budownictwa pasywnego. Inwestycja znalazła się wśród finalistów konkursu pn. „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”
– Nasza praca i zaangażowanie zostały docenione. Znaleźliśmy się wśród finalistów ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”. Nowa, skonsolidowana siedziba Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie łączy innowacyjne rozwiązania z dbałością o środowisko, tworząc miejsce przyjazne ludziom i naturze. Obiekt jest przykładem profesjonalizmu wszystkich osób, które były zaangażowane w proces jego powstania – mówi Marcin Szymborski, Dyrektor Grupy Kontraktów w Mostostalu Warszawa – Zachęcam do udziału w głosowaniu nie tylko pracowników, ale też ich rodziny, znajomych oraz wszystkich sympatyków naszej Spółki. Wasze głosy mają ogromne znaczenie.
Co wyróżnia ten obiekt na tle pozostałych finalistów?
Wygląd i cechy:
Skonsolidowana siedziba Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie łączy architektoniczne nowoczesność z historią. W skład kompleksu wchodzi budynek z lat 20. XX wieku oraz nowy budynek pasywny. Oba budynki połączone są ze sobą podziemnym przejściem. Obiekt jest maksymalnie samowystarczalny dzięki zastosowanym instalacjom i rozwiązaniom materiałowym, konstrukcyjnym oraz energetycznym. Kompleks do swojego funkcjonowania potrzebuje znikomej ilości energii zewnętrznej.
Przyjazność dla środowiska:
Kompleks jest wzorem efektywnego zużycia energii, co przekłada się na przyjazność dla środowiska naturalnego. Zainstalowano w nim system BMS (Building Management System) mający na celu efektywne zarządzanie energetyczne, przy zapewnieniu wysokiej jakości powietrza, komfortu termicznego oraz odpowiedniego natężenia oświetlenia.
Innowacyjne rozwiązania:
Siedziba Urzędu Marszałkowskiego to przede wszystkim inteligentne rozwiązania, które generują ogromne oszczędności energii i wody. Obiekt wyposażony został w panele fotowoltaiczne zainstalowane na dachu, wykorzystuje deszczówkę do celów sanitarnych, a do ogrzewania pobiera ciepło m.in. z pompy ciepła.
Ekologiczne certyfikaty:
Projekt otrzymał prestiżowy certyfikat budynku pasywnego Passivhaus Institut w Darmstadt oraz certyfikat systemu budownictwa zrównoważonego i ekologicznego BREEAM, na poziomie very good.
Elektromobilność:
Z myślą o elektromobilności, budynek wyposażony został w 13 stanowisk do ładowania samochodów elektrycznych.
Udogodnienia dla rowerzystów:
Dla rowerzystów przewidziano nowoczesną rowerownię mieszczącą 50 rowerów, wyposażoną w szatnie i suszarkę do odzieży.
Link do głosowania – KLIJNIJ
Co należy zrobić?
- kliknij na przycisk „ZAGŁOSUJ”;
- podaj adres e-mail, imię i nazwisko oraz potwierdzić, że nie jesteśmy robotem;
- na podany adres mailowy wysłany zostanie link, który trzeba kliknąć, aby potwierdzić oddanie głosu.
Każdy może oddać tylko jeden głos dziennie.
Głosowanie trwa do dnia 27 września br., do godziny 14:00.