Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Mostostal Warszawa wspiera rynek nieruchomości - Konferencja Projekt Inwestor

02 grudnia 2016

Mostostal Warszawa został jednym ze sponsorów IV edycji konferencji Projekt INWESTOR pt.: RE: Innowacje – odpowiedź sektora nieruchomości na potrzebę innowacyjności. Spotkanie inwestorów i profesjonalistów branży budownictwa i nieruchomości odbyło się 1 grudnia br. w Warsaw Spire.

Konferencja Projekt INWESTOR jest jednym z największych tego typu wydarzeń w branży nieruchomości, na które licznie ściągają deweloperzy mieszkaniowi i komercyjni oraz najważniejsi gracze rynku nieruchomości. Spotkanie jest świetną okazją do tego, aby poznać najnowsze trendy krajowego i zagranicznego rynku inwestycji. Swoja wiedzą z dziedziny dzielą się zawsze renomowani paneliści. W tym roku wśród prelegentów znaleźli się m.in. Włodzimierz Stasiak - Wiceprezes Zarządu BGK Nieruchomości, Michał Beim – Członek zarządu PKP S.A., prof. dr hab. inż. arch. Piotr Lorens – Prezes Towarzystwa Urbanistów Polskich, dr inż. Ireneusz Marciniak – Dyrektor Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych, Joanna Manikowska - Departament Inwestycji Zagranicznych PAlilZ SA, Marcin Przyłębski – Dyrektor Biura Obsługi Inwestorów UM Poznań, Piotr Szczeblewski - Prezes MODULO, Wiktor Doktór - Prezes Zarządu Grupa Progressio, Bożena Wawrzyniak-Mańko – RKW Architeci.

Mostostal Warszawa od wielu lat aktywnie działa w sektorze nieruchomości. Firma jest generalnym wykonawcą osiedli mieszkalnych i biurowych w całej Polsce, ostatnio dla Ronson Development, Echo Investment czy Henniger Investment. Oprócz tego Dział Badań i Rozwoju Mostostalu Warszawa propaguje zastosowanie nowoczesnych technologii w budownictwie. W duchu zrównoważonego rozwoju powstał projekt Miejski Budynek Jutra 2030, który zakończył się budową wielorodzinnego, energooszczędnego bloku na warszawskim Żoliborzu. Zespół R[&]D właśnie pracuje w międzynarodowym gronie nad pierwszą termochemiczną baterią na świecie. Znajdzie ona zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym i przyczyni się znacząco do poprawy efektywności energetycznej budynków. Główne trendy i opinie o rynku śledzili dla Mostostalu Tomasz Okoń, Dyrektor Handlowy w Oddziale Centralnym oraz Juliusz Żach, Kierownik Działu Badań i Rozwoju.

Tematyka konferencji była urozmaicona, świetnie nawiązywała do firmowych poczynań, jak i stanowiła interesujący wstęp do networkingu ze środowiskiem inwestorów i specjalistów z branży. Odbyły się aż trzy panele tematyczne: sektor budownictwa i nieruchomości motorem innowacyjności polskiej gospodarki, innowacyjne budownictwo oraz innowacyjne miasto – odpowiedź sektora na wyzwania związane ze zrównoważoną urbanizacją. Dyskusja objęła m.in. takie zagadnienia jak: bariery na drodze rozwoju innowacyjności, szanse na pozyskanie inwestorów R[&]D, potencjał polskich startup’ów, innowacje w budownictwie (np. możliwości zastosowania grafenu, nanowłókien czy aerożeli) czy też wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań w odpowiedzi na nieprzemyślaną zabudowę osiedli.

Spotkanie było połączone z debatą ekspertów oraz prezentacją wyników najnowszych raportów. Wydarzenie organizowane jest od 2013 r. w Poznaniu. Czwarta edycja konferencji po raz pierwszy odbyła się w Warszawie.