Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Mostostal Warszawa kreatywnie na warsztatach z młodymi inżynierami!

25 października 2017

Na czym polega zawód inżyniera budownictwa? Gdzie można odbyć ciekawe staże i praktyki studenckie? Jak zaprojektować garaż wielopoziomowy w BIM? Jakie największe wyzwania stały przed generalnym wykonawcą CKK Jordanki? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi otrzymali przyszli inżynierowie, którzy wzięli udział w Dniu Młodego Inżyniera. 

Pod znakiem zdobywania nowych umiejętności oraz wiedzy od praktyków budownictwa upłynęła kolejna edycja Dnia Młodego Inżyniera. Tym razem wydarzenie miało miejsce 24 października w warszawskich Złotych Tarasach. Studenci wydziałów budownictwa oraz młodzi inżynierowie mogli wziąć udział w licznych warsztatach i prelekcjach jak również w konsultacjach branżowych z dostawcami technologii i usług dla budownictwa.

Case study: CKK Jordanki – unikalna architektura betonu

Studenci i młodzi inżynierowie uczestniczyli w ciekawych prelekcjach. Krzysztof Mamuszka, kierownik robót Mostostal Warszawa opowiedział słuchaczom o nietypowej konstrukcji i rewolucyjnych rozwiązaniach technologicznych zastosowanych podczas realizacji Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki w Toruniu. Z uwagi na nieregularną bryłę budynku, liczne załamania i odchylenia od osi na każdym etapie budowy korzystano z modeli wykonanych w technologii BIM.– Wykonanie obiektu było nie lada wyzwaniem dla Mostostal Warszawa oraz wszystkich podwykonawców i dostawców. Trudna technicznie i nadzwyczaj pracochłonna konstrukcja oraz wszystkie elementy wykończenia z betonu stawiały przed nami szereg nowych wyzwań. Dzięki profesjonalnej i zgranej kadrze nadzoru budowy oraz fachowości pracowników budowlanych projekt zakończył się dużym sukcesem i do dziś jesteśmy z niego dumni – mówił podczas wykładu.

Kwestię projektowania i realizacji garaży przybliżyła natomiast prof. Hanna Michalak Kierownik Katedry Projektowania Konstrukcji, Budownictwa i Infrastruktury Technicznej, Politechniki Warszawskiej. Z kolei praktyczne porady i wskazówki na temat projektowania kładek pieszo-rowerowych przekazał dr inż. Marek Pańtak z Politechniki Krakowskiej, Katedry Budowy Mostów i Tuneli. Wykładowcy nie musieli zachęcać młodych inżynierów do zadawania pytań, wykłady były inspiracją do ożywionej dyskusji, a młoda kadra miała szereg pytań do starszych kolegów po fachu.