Mostostal Warszawa doceniony przez środowisko branżowe tytułem Kreator Budownictwa!
Wydawnictwo Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa po raz szósty wręczyło tytuły Kreatorów Budownictwa. Mostostal Warszawa otrzymał to zaszczytne wyróżnienie trzeci rok z rzędu. Uroczysta ceremonia ogłoszenia wyników konkursu odbyła się 24 listopada br. w Pałacu Sobańskich. Nagrodę za całokształt działalności, w tym za aktywność naukowo-badawczą w dziedzinie nowych technologii, odebrał dla Mostostal Warszawa Prezes Andrzej Goławski.
Tytuł Kreator Budownictwa jest przyznawany firmom i przedsiębiorcom, które w szczególny sposób oddziałują na rynek budowlany w Polsce. Laureaci są nagradzani zarówno za efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem, jak i wprowadzanie nowatorskich rozwiązań, które przyczyniają się do rozkwitu branży budowlanej. Jednocześnie nagroda ma za zadanie promować dobre praktyki i etyczne zachowania oraz inspirować osoby na kierowniczych stanowiskach do dalszych działań sprzyjających kształtowaniu pozytywnych trendów w branży.
Tradycją lat ubiegłych Wydawnictwo Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, zorganizowało uroczystą galę w Warszawie (24 listopada br.), podczas której wręczono nagrody i wyróżnienia dla najbardziej prężnie działających firm za istotny wkład w rozwój budownictwa. W gali uczestniczył Prezes Mostostal Warszawa Andrzej Goławski. W trakcie wydarzenia głos zabrał Tomasz Żuchowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. Dziękując za zaangażowanie w rozwój polskiego budownictwa, podkreślił, że w kraju nie brakuje innowatorów, a dumą napawa fakt, że polscy inżynierowie są wysoko cenieni na świecie.
Gośćmi honorowymi wydarzenia byli również: Jacek Szer – Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego z Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego, Andrzej Roch Dobrucki – Prezes Krajowej Rady Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, Włodzimierz Szymczak – Pierwszy Były Prezydent Europejskiej Rady Inżynierów Budownictwa, Zbigniew Grabowski – Prezes Honorowy Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, Krystyna Korniak-Figa – Członek Rady Nadzorczej Wydawnictwa Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, Wiktor Piwkowski – Sekretarz generalny Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa, Stefan Czarniecki – Wiceprezes Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, Marek Walicki – Dyrektor Krajowego Biura Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, Mieczysław Grodzki – Przewodniczący Rady Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.
Nagroda dla Mostostal Warszawa stanowi kolejny pozytywny akcent w długoletniej działalności spółki. Firma od wielu lat wspiera rozwój innowacji w Polsce, realizując projekty naukowo-badawcze we współpracy z ośrodkami naukowymi. Za liczne sukcesy w kraju i za granicą odpowiada Dział Badań i Rozwoju. Jednostka funkcjonuje w spółce od ponad dekady i dysponuje potencjałem naukowo-intelektualnym kilkunastoosobowej grupy inżynierów. Za sprawą zespołu R[&]D zostało zrealizowanych już kilkadziesiąt programów oraz powstało wiele prototypowych instalacji, co stanowi unikalny wkład Mostostalu Warszawa w rozwój polskiej myśli inżynieryjnej. Na liście dotychczasowych osiągnięć znajdują się chociażby:
- sezonowy magazyn ciepła na terenie Mazowieckiego Centrum Psychiatrii „Drewnica” w Ząbkach k. Warszawy
- technologia budowy mostów kompozytowych oraz demonstracyjny, pierwszy polski most kompozytowy w Błażowej na Podkarpaciu
- najnowsza instalacja demonstracyjna symulująca budynek mieszkalny w ramach projektu MERITS
- Miejski Budynek Jutra 2030, który stanął na Żoliborzu w Warszawie
- innowacyjna technologia nawierzchni drogowych o obniżonej emisji hałasu
- przyjazne dla środowiska mieszanki mineralno-asfaltowe
- technologia wzmocnień obiektów budowlanych na wypadek ataku terrorystycznego
- innowacyjna bariera ochronna stanowiąca dodatkowe zabezpieczenie przed upadkami z wysokości (efekt współpracy z Działem BHP)
Na dzień dzisiejszy najbardziej prestiżowym osiągnięciem Mostostalu Warszawa jest budowa mostu z kompozytów. Opracowana w ramach projektu Com-bridge technologia prefabrykowania wielkogabarytowych elementów kompozytowych stanowi sukces w skali światowej i jest efektem synergii naukowo-przemysłowej pomiędzy Mostostal Warszawa, Politechniką Warszawską, Politechniką Rzeszowską i firmą Promost Consulting.