Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Mostostal Warszawa doceniony przez środowisko branżowe tytułem Kreator Budownictwa!

28 listopada 2016

Wydawnictwo Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa po raz szósty wręczyło tytuły Kreatorów Budownictwa. Mostostal Warszawa otrzymał to zaszczytne wyróżnienie trzeci rok z rzędu. Uroczysta ceremonia ogłoszenia wyników konkursu odbyła się 24 listopada br. w Pałacu Sobańskich. Nagrodę za całokształt działalności, w tym za aktywność naukowo-badawczą w dziedzinie nowych technologii, odebrał dla Mostostal Warszawa Prezes Andrzej Goławski.

Tytuł Kreator Budownictwa jest przyznawany firmom i przedsiębiorcom, które w szczególny sposób oddziałują na rynek budowlany w Polsce. Laureaci są nagradzani zarówno za efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem, jak i wprowadzanie nowatorskich rozwiązań, które przyczyniają się do rozkwitu branży budowlanej. Jednocześnie nagroda ma za zadanie promować dobre praktyki i etyczne zachowania oraz inspirować osoby na kierowniczych stanowiskach do dalszych działań sprzyjających kształtowaniu pozytywnych trendów w branży.

Tradycją lat ubiegłych Wydawnictwo Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, zorganizowało uroczystą galę w Warszawie (24 listopada br.), podczas której wręczono nagrody i wyróżnienia dla najbardziej prężnie działających firm za istotny wkład w rozwój budownictwa. W gali uczestniczył Prezes Mostostal Warszawa Andrzej Goławski. W trakcie wydarzenia głos zabrał Tomasz Żuchowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. Dziękując za zaangażowanie w rozwój polskiego budownictwa, podkreślił, że w kraju nie brakuje innowatorów, a dumą napawa fakt, że polscy inżynierowie są wysoko cenieni na świecie.

Gośćmi honorowymi wydarzenia byli również: Jacek Szer –  Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego z Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego, Andrzej Roch Dobrucki – Prezes Krajowej Rady Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, Włodzimierz Szymczak – Pierwszy Były Prezydent Europejskiej Rady Inżynierów Budownictwa, Zbigniew Grabowski – Prezes Honorowy Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, Krystyna Korniak-Figa – Członek Rady Nadzorczej Wydawnictwa Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, Wiktor Piwkowski – Sekretarz generalny Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa, Stefan Czarniecki – Wiceprezes Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, Marek Walicki – Dyrektor Krajowego Biura Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, Mieczysław Grodzki – Przewodniczący Rady Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

 

 

Nagroda dla Mostostal Warszawa stanowi kolejny pozytywny akcent w długoletniej działalności spółki.  Firma od wielu lat wspiera rozwój innowacji w Polsce, realizując projekty naukowo-badawcze we współpracy z ośrodkami naukowymi. Za liczne sukcesy w kraju i za granicą odpowiada Dział Badań i Rozwoju. Jednostka funkcjonuje w spółce od ponad dekady i dysponuje potencjałem naukowo-intelektualnym kilkunastoosobowej grupy inżynierów. Za sprawą zespołu R[&]D zostało zrealizowanych już kilkadziesiąt programów oraz powstało wiele prototypowych instalacji, co stanowi unikalny wkład Mostostalu Warszawa w rozwój polskiej myśli inżynieryjnej. Na liście dotychczasowych osiągnięć znajdują się chociażby:

  • sezonowy magazyn ciepła na terenie Mazowieckiego Centrum Psychiatrii „Drewnica” w Ząbkach k. Warszawy
  • technologia budowy mostów kompozytowych oraz demonstracyjny, pierwszy polski most kompozytowy w Błażowej na Podkarpaciu
  • najnowsza instalacja demonstracyjna symulująca budynek mieszkalny w ramach projektu MERITS
  • Miejski Budynek Jutra 2030, który stanął na Żoliborzu w Warszawie
  • innowacyjna technologia nawierzchni drogowych o obniżonej emisji hałasu
  • przyjazne dla środowiska mieszanki mineralno-asfaltowe
  • technologia wzmocnień obiektów budowlanych na wypadek ataku terrorystycznego
  • innowacyjna bariera ochronna stanowiąca dodatkowe zabezpieczenie przed upadkami z wysokości (efekt współpracy z Działem BHP)

Na dzień dzisiejszy najbardziej prestiżowym osiągnięciem Mostostalu Warszawa jest budowa mostu z kompozytów. Opracowana w ramach projektu Com-bridge technologia prefabrykowania wielkogabarytowych elementów kompozytowych stanowi sukces w skali światowej i jest efektem synergii naukowo-przemysłowej pomiędzy Mostostal Warszawa, Politechniką Warszawską, Politechniką Rzeszowską i firmą Promost Consulting.