Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Dzień otwarty na stadionie w Tychach!

16 września 2014

Praca na budowie wre, codziennie na Stadionie GKS-u Tychy, którego generalnym wykonawcą jest Mostostal Warszawa, pracuje około 250 pracowników. W pełni nowoczesny stadion spełniający wszystkie wymogi UEFA oraz FIFA, to kolejny w portfolio Mostostalu Warszawa reprezentacyjny obiekt sportowy. Koszt inwestycji to prawie 129 milionów złotych. Planowy termin oddania stadionu do użytku to połowa 2015 roku. Za realizację kontraktu odpowiada Oddział Południowy Mostostalu Warszawa.

W najbliższą sobotę, 20 września odbędzie się Dzień Otwarty na Stadionie GKS Tychy, wszystkich zainteresowanych zapraszamy! O postępy prac budowlanych zapytaliśmy Rafała Kuraja, Dyrektora Kontraktu.

Stadion GKS-u Tychy będzie jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Polsce, budowany jest na powierzchni około 17 000 m², a jego kubatura wyniesie 141 000 m³. W przyszłości pomieści około 15.000 widzów. Wielkość boiska to 105,0 x 68,0 metrów. Murawa zostanie wyposażona w instalacje do podgrzewania, zraszania i odprowadzenia nadmiaru wody opadowej w przypadku ulewnych deszczów. Na trybunach za bramkami umieszczone zostaną wielkowymiarowe telebimy, pokazujące bieżące wydarzenia na stadionie. W jednym z narożników zamiast sektora widowni zaplanowano pawilon z przeszklonymi salami z widokiem na murawę. Bezpieczeństwo zapewniać będzie system identyfikacji kibica przy wejściu na stadion oraz stały monitoring telewizyjny wspomagający służby porządkowe. Poza organizacją imprez sportowych na stadionie będzie można organizować inne wydarzenia masowe np. koncerty muzyczne.

„W chwili obecnej wykonaliśmy już praktycznie całą konstrukcję żelbetową stadionu. Ułożyliśmy betonowe prefabrykaty pod siedziska, jak również stopnie audytoryjne. Ostatnie prace żelbetowe prowadzimy w narożniku od strony ulic Edukacji i Baziowej, gdzie będzie zlokalizowana dwupoziomowa ogromna sala konferencyjna” – powiedział Rafał Kuraj, Dyrektor Kontraktu.

Konstrukcja zadaszenia stadionu została już wykonania w około 65 procentach. Zainstalowano dźwigary na całej długości trybuny zachodniej, północnej oraz niemal do końca trybuny wschodniej. Wykonano już konstrukcję kosza zbierającego wodę opadową z ponad hektara powierzchni dachu. Woda w przyszłości będzie gromadzona w zbiornikach pod stadionem i wykorzystywana do podlewania murawy.

„Prace są również prowadzone na zewnętrznej części trybuny głównej - zachodniej. Obecnej montujemy już dwuwarstwowe ściany osłonowe stadionu. Natomiast wewnątrz obiektu kończymy już pierwsze roboty posadzkarskie i płytkarskie oraz instalacyjne. Na ukończeniu są prace murarskie takich pomieszczeń jak punkty gastronomiczne, toalety, loże VIP, stanowiska dla komentatorów, pomieszczenia dowodzenia, bezpieczeństwa (monitoring) itp. Trwa tez budowa zewnętrznych kas biletowych, dróg, chodników i parkingów” – dodaje Rafał Kuraj.

W najbliższą sobotę, podczas Dnia Otwartego na budowie, będzie można obejrzeć jak powstaje jeden z najbardziej reprezentacyjnych i nowoczesnych obiektów sportowych w Polsce. Zapraszamy!