Raport Nr 33a_Decyzja Zarządu o optymalizacji struktury organizacyjnej - zwolnienia grupowe w Spółce
Zarząd Mostostal Warszawa SA informuje, iż podjął decyzję w sprawie optymalizacji struktury organizacyjnej. Z uwagi na potrzebę dostosowania wielkości zatrudnienia do aktualnej wielkości kontraktacji, która w efekcie prowadzi do likwidacji stanowisk pracy, a także zważywszy na trudną sytuację ekonomiczną branży budowlanej, działając na podstawie art. 2 ust. 3 i 4 Ustawy z dnia 13 marca 2003 roku o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników (Dz. U. 2003 Nr 90 poz. 844 z późn. zm.) Zarząd przekazał w dniu 19 czerwca 2013 r. organizacjom związkowym działającym w Spółce informację o wszczęciu procedury zwolnień grupowych w Spółce. Stosowna informacja w tej sprawie została również przekazana do Powiatowego Urzędu Pracy w Warszawie.
Rozwiązanie umów o pracę planowane jest do 30 kwietnia 2014 r. i dotyczyć będzie grupy pracowników nie większej niż 620 osób. Liczba ta wynika z konieczności dostosowania poziomu zatrudnienia do wielkości niezbędnej do zrealizowania kontraktów obecnie znajdujących się w portfelu zamówień Spółki. Może ona ulec zmniejszeniu na skutek pozyskania kolejnych zleceń, a także w rezultacie pozytywnej decyzji w sprawie realizacji kontraktu na budowę bloków energetycznych w Opolu.
Przygotowanie organizacji do działania w skali odpowiadającej potencjałowi rynku budowlanego poprzez zmniejszenie kosztów stałych funkcjonowania Spółki stanowi wsparcie dla osiągnięcia zakładanych celów biznesowych i zwiększenia efektywności finansowej przedsiębiorstwa.