Miguel Angel Heras Llorente - Prezes Zarządu

Ur. 1959. r. Posiada tytuł Inżyniera Dróg, Kanałów i Portów; ukończył specjalistyczny kurs w zakresie projektowania, obliczeń i szczegółów konstrukcyjnych konstrukcji betonowych w budownictwie. W 2010 r. uczestniczył w Programie Szkoleniowym dla Kadry zarządzającej w IE Business School. Ma duże doświadczenie zawodowe.

Swoją karierę rozpoczął w 1987 r. jako Inżynier Projektant w IBERINSA, gdzie m. in. projektował system odwodnienia dla projektu metra w Kolumbii. W latach 1988-1992 pełnił funkcję Kierownika Zespołu Robót w ENTRCANAES y TAVORA, gdzie uczestniczył w licznych projektach z zakresu infrastruktury i kolei. Podczas następnych 5 lat zarządzał licznymi kontraktami zarówno w Hiszpanii, jak i Ameryce Południowej. Projekty były realizowane przez liczne konsorcja, w tym konsorcjum firm ENTRCANAES y TAVORA  oraz DYWIDAG y FCC,  zaangażowanych w budowę linii metra w Medellín (Kolumbia). W 1997 r. firmy ENTRCANAES y TAVORA i CUBIERTAS został połączone w NESCO ENTRECANALES CUBIERTAS, a Miguel Angel Heras Llorente kontynuował karierę w połączonej firmie, gdzie początkowo sprawował funkcję Dyrektora Krajowego w Kolumbii, w późniejszym okresie Dyrektora Krajowego w Kolumbii i Wenezueli, a od 2001 r. również w Portoryko. W tym okresie zarządzał projektami budowlanymi m.in. obejmującymi budowy dróg, autostrad, linii kolejowych, tuneli, akweduktów, oczyszczalni ścieków oraz renowacjami portów. Jednym z kluczowych projektów było rozszerzenie publicznego systemu transportu kolejowego oraz budowa oczyszczalni ścieków w Portoryko zrealizowane między 2001 i 2003 r. W latach 2004-2006 prawował funkcję Dyrektora Generalnego ds. Koncesji w Chile. W latach 2006-2009 pełnił funkcję Zastępcy Dyrektora Generalnego Działu Koncesji w ACCIONA S.A. Od 2010-2012 został Dyrektorem Generalnym Obszaru Azja, Australia, Afryka w ACCIONA S.A Od 2012 do 2016 r. był członkiem Zarządu Mostostal Warszawa S.A., gdzie pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu, Dyrektora Generalnego. Zasiadał również w radach nadzorczych spółek zależnych Mostostal Power Development Sp. z o.o. oraz Mostostal Płock S.A. Od kwietnia 2016 r. objął funkcję Dyrektora Transformacji Cyfrowej w ACCIONA Infraestructure. 

 

Jorge Calabuig Ferre - Wiceprezes Zarządu ds. Produkcji

ur. 1978 r. W 2003 r. ukończył studia wyższe na Politechnice w Walencji na Wydziale Inżynierii Lądowej, specjalność transport i urbanistyka. W 2003 r. obronił także inżynierską pracę magisterską na Uniwersytecie w Rostock w Niemczech. Od początku kariery zawodowej związany z generalnym wykonawstwem. W latach 2003-2006 piastował stanowiska: od Kierownika Budowy do Dyrektora Technicznego. Z Grupą Acciona związany od 2006 r. Z ramienia hiszpańskiej spółki w latach 2006-2008 nadzorował w Polsce modernizację drogi krajowej nr 7 na odcinku Kiezmark – Jazowa. W latach 2008-2009 koordynował również wieloetapowy proces przygotowania oferty konsorcjum Mostostal Warszawa/Acciona Infraestructuras na budowę II linii metra w Warszawie. W latach 2009-2013 sprawował funkcję Dyrektora Technicznego w Acciona Infraestructuras Oddział w Polsce. Od 2014 roku zarządzał Działem Kontrolingu i Zakupów w Mostostal Warszawa SA. Jako Dyrektor ds. Kontrolingu i Zakupów był również odpowiedzialny za zarzadzanie procesem zakupów przy jednym z największych kontraktów Spółki – budowie bloków energetycznych nr. 5 i 6 w Elektrowni Opole.

W dniu 5 maja 2017 r., decyzją Rady Nadzorczej, został powołany w skład Zarządu Mostostalu Warszawa SA. Pełni także funkcję Członka Zarządu w Mostostal Power Development Sp. z o.o. i zasiada w Radach Nadzorczych spółek zależnych Mostostal Warszawa SA: Mostostal Płock SA, Mostostal Kielce SA, Mieleckie Przedsiębiorstwo Budowlane SA, AMK Kraków.

 

 

 

 

 

Jacek Szymanek - Członek Zarządu ds. Zarządzania i Administracji

ur. 1971, jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie o specjalności trenerskiej oraz studiów Master of Business Administration organizowanych przez Francuski Instytut Zarządzania. Ukończył cała gamę specjalistycznych szkoleń z zakresu zarządzania, finansów oraz zasobów ludzkich. Od wielu lat związany jest z obszarem zarządzania personelem. Specyfikę różnych branż miał okazję poznawać, pracując w globalnych korporacjach. W latach 1995 – 1999 związany z Pepsico, gdzie był odpowiedzialny za wsparcie HR dla operacyjnej części organizacji. W latach 1999 – 2004 pełnił funkcję Zastępcy Dyrektora Personalnego do spraw wynagrodzeń i świadczeń pracowniczych w firmie ubezpieczeniowej Commercial Union (obecnie Aviva). W latach 2004 – 2005 pracował w Europejskim Funduszu Leasingowym na stanowisku Dyrektora odpowiedzialnego za cały obszar zarządzania personelem. W 2005 roku objął stanowisko Dyrektora Personalnego w międzynarodowej firmie logistycznej FM Polska, gdzie przez 6 lat odpowiadał za rozwój i kształtowanie polityki zarządzania zasobami ludzkimi w ramach Grupy FM Logistic. Od września 2011 roku jest związany z Mostostalem Warszawa SA, gdzie pełnił funkcję Dyrektora Biura Personalnego. Od lutego 2012 roku odpowiada za obszar wsparcia organizacyjnego, nadzorując pracę działów HR, Administracji, IT, BHP, R&D i Systemów Zarządzania. W dniu 3 lutego 2012 roku, decyzją Rady Nadzorczej, został powołany w skład Zarządu Mostostalu Warszawa SA, w którym pełni funkcję Członka Zarządu ds. Zarządzania i Administracji. Zasiada również w Radach Nadzorczych Mostostal Kielce SA i Mostostal Płock SA oraz spółki celowej Mostostal Power Development.

Alvaro Javier de Rojas Rodríguez - Członek Zarządu ds. Finansowych

ur. 1973 r, ukończył Uniwersytet Autónoma de Madrid, uzyskując tytuł magistra Ekonomii i Zarządzania. Od początku swojej kariery zawodowej związany z Grupą Acciona SA. W latach 1997-2000 pracował w Dyrekcji ds. Administracji i Finansów m.in. na budowie Elektrociepłowni w Sidi Krir (Aleksandria w Egipcie), czy Szpitala Uniwersyteckiego imienia Króla Abdullaha (Irbid w Jordanii). Od 2000 roku pełnił funkcję Kierownika ds. Administracji i Finansów. Piastował to stanowisko przez sześć lat. W tym czasie pracował na dwóch projektach infrastrukturalnych w Chile: Centralnej Nabrzeżnej Sieci Drogowej (hiszp. Red Vial Litoral Central, 2002-2004) oraz sieci autostrad Américo Vespucio Sur (2004-2006). W roku 2006 awansował na stanowisko Dyrektora Finansowego w Corporativo Acciona México, zaś od roku 2015 był Dyrektorem Finansowym w Corporativo Acciona Brasil.

W dniu 25 sierpnia 2016 r. decyzją Rady Nadzorczej został powołany w skład Zarządu Mostostal Warszawa SA. Pełni również funkcję Członka Zarządu Mostostal Power Development Sp. z o.o. Zasiada też w Radzie Nadzorczej spółek zależnych Mostostalu Warszawa SA: Mostostal Kielce SA i AMK Kraków SA oraz pełni funkcję wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej Mostostal Płock SA.

 

 

 

 

 

 

 

Radosław Gronet - Członek Zarządu Mostostal Warszawa

ur. 1965, z wykształcenia jest prawnikiem, absolwentem Wydziału Prawa i Administracji UW i University of Illinois w Chicago. W 1997 roku uzyskał tytuł radcy prawnego. Od 1991 roku pracował w renomowanych kancelariach prawnych w USA i w Polsce. Następnie, od 1996 roku jako prawnik wewnętrzny w PepsiCo International odpowiadał za całokształt spraw prawnych najpierw w Polsce we wszystkich obszarach działalności grupy PepsiCo, a następnie w Europie Centralnej, Wschodniej, Południowej i na Bliskim Wschodzie. W latach 2012-2015 pracował w warszawskim biurze kancelarii Dewey LeBoeuf/Greenberg Traurig, przeprowadzając szereg transakcji nabywania / restrukturyzacji przedsiębiorstw, m. in. w sektorze budowlanym, w tym był odpowiedzialny za prowadzone w ramach restrukturyzacji postępowania sądowe dotyczące budowy dróg i autostrad oraz innych publicznych projektów. Od 2015 do 2017 roku pracował w Globe Trade Center SA, u wiodącego dewelopera nieruchomości w Polsce, w roli Dyrektora Biura Prawnego (General Counsel), gdzie odpowiadał za wszystkie sprawy prawne. Z Mostostalem Warszawa jest związany od sierpnia 2017 roku, gdzie do marca 2018 roku pełnił funkcję Dyrektora Obszaru Organizacyjno-Prawnego oraz prokurenta spółki.

Zasiada również w Zarządzie spółki celowej Mostostal Power Development.

Decyzją Rady Nadzorczej z dnia 21 marca 2018 został powołany w skład Zarządu Mostostalu Warszawa SA, w którym pełni funkcję Członka Zarządu. 

 

 

 

 

 

 

 

Skład Rady Nadzorczej

OsobaFunkcja
Francisco Adalberto Claudio VázquezPrzewodniczący Rady Nadzorczej
José Manuel Terceiro MateosWiceprzewodniczący Rady Nadzorczej
Javier Lapastora TurpínCzłonek Rady Nadzorczej
Neil BalfourCzłonek Rady Nadzorczej
Ernest PodgórskiCzłonek Rady Nadzorczej
Javier Serrada QuizaCzłonek Rady Nadzorczej