Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

“Zostań Bohaterem! Podaruj krew. Uratuj życie!”

09 lipca 2015

Mostostal Warszawa w akcji krwiodawstwa dzielnie reprezentowali m.in. Dorota Trzeciak, Magda Małek, Hubert Bukmakowski i Jan Okoniewski. Każdy z pracowników musiał najpierw wypełnić kwestionariusz, przejść badanie poziomu hemoglobiny, a następnie poddać się wywiadowi lekarskiemu. Pod czujnym okiem lekarzy i pielęgniarek oddawali krew, która trafiła do banku krwi, a także mieli możliwość zarejestrowania się jako potencjalni dawcy szpiku. 

- Krew oddawałem pierwszy raz, wielokrotnie myślałem nad pomocą innym w ten sposób, ale nigdy nie udało mi się wesprzeć potrzebujących aż do momentu, w którym Mostostal przyłączył się do akcji. Cieszę się, że firma – wspiera tego typu działania. Jest to szczególnie istotne przed wakacjami, kiedy częściej zdarzają się wypadki i wiele osób potrzebuje pomocy. Każdy z nas może pomóc! Uzupełniajmy bank krwi, który może uratować również naszych bliskich. – powiedziałHubert Bukmakowski, jeden z uczestników akcji.

- Mostostal Warszawa aktywnie propaguje akcje związane z ochroną zdrowia i życia ludzkiego, wspieramy postawy związane z promocją zdrowia, w które angażują się pracownicy naszej firmy. Zachęcamy też do zaangażowania się w akcje krwiodawstwa na codzień - krew można oddać każdego dnia w stacjonarnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa – przypomina Jolanta Kondraszuk, Kierownik Działu Personalnego Mostostal Warszawa. 

Poniżej na zdjęciach jeden z "Mostostalowych Bohaterów" – Hubert Bukmakowski – w akcji.