Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Zostaliśmy Budowniczym Polskiego Sportu!

24 października 2012

Centrum Rekreacyjno-Sportowe w Olsztynie, za którego realizację odpowiadał Mostostal Warszawa, znalazło się w gronie wyróżnionych inwestycji prestiżowego konkursu „Budowniczy Polskiego Sportu”.

Ceremonia wręczenia nagród konkursu Budowniczy Polskiego Sportu odbyła się 11 października na Stadionie Narodowym w Warszawie. Była to już XIII edycja projektu organizowanego przez Polski Klub Infrastruktury Sportowej w ramach programu „Budujemy Sportową Polskę”.

Wśród wyróżnionych, między najlepszymi firmami odpowiedzialnymi za budowę infrastruktury sportowej, nie zabrakło również Mostostalu Warszawa. Przyznaną nam za Centrum Rekreacyjno-Sportowe w Olsztynie statuetkę odebrał Rafał Kur , dyrektor Oddziału Olsztyn.

Nagrodzona inwestycja to basen typu olimpijskiego o wymiarach 50x25m, posiada również basen do rozgrzewki i nauki pływania (25x8,5m). Obiekt może pomieścić około 1506 osób. W części rekreacyjnej inwestycji znalazło się miejsce na następujące atrakcje: sztuczna rzeka, 3 leżanki z masażem podwodnym, 3 masaże podwodne w ścianach bocznych, 2 bicze wodne, 1 kaskada wodna.

Budowniczy Polskiego Sportu to jedyne tego typu przedsięwzięcie w Polsce, w którym w sposób kompleksowy analizuje się osiągnięcia oraz przyznaje wyróżnienia za realizację obiektów sportowych i rekreacyjnych. Konkurs odbywa się w ramach programu "Budujemy Sportową Polskę" pod patronatem i przy współpracy m.in. Business Centre Club, Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, Polskiego Związku Piłki Nożnej, Polskiego Związku Kajakowego, Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz marszałków województw.