Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Zbudujemy nowy stadion w Tychach

11 grudnia 2012

Mostostal Warszawa zawarł umowę ze spółką samorządową Tyski Sport na budowę nowego stadionu miejskiego. Realizacja inwestycji ruszy lada dzień.

- 30 miesięcy to rozsądny czas budowy. Tyle samo trwały prace przy mającym podobną pojemność stadionie Cracovii. Jestem przekonany, że wybudujemy piękny stadion, z którego inwestor, a przede wszystkim mieszkańcy Tychów będą naprawdę dumni – mówił podczas podpisania umowy Alojzy Malczak, dyrektor Regionu Południowego Mostostalu Warszawa.

Stary stadion GKS-u Tychy przy ul. Edukacji służył piłkarzom od roku 1971. Obiekt zostanie zrównany z ziemią, a w jego miejsce powstanie nowoczesny, funkcjonalny - w pełni zadaszony - stadion, spełniający wszystkie wymogi UEFA oraz FIFA. Arena pomieści 15 tysięcy widzów.

Boisko o wymiarach 105 x 68 m, pokryje murawa wyposażona w instalacje do podgrzewania, zraszania wodą i odprowadzenia nadmiaru wody w przypadku ulewnych deszczów. Ponadto na trybunach za bramkami umieszczone zostaną wielkowymiarowe telebimy, pokazujące bieżące wydarzenia na stadionie. W jednym z narożników zamiast sektora widowni zaplanowano pawilon z przeszklonymi salami z widokiem na murawę.

Pierwsze prace planowane są jeszcze w tym roku:
- Zima to dobry okres na rozpoczęcie inwestycji. Będziemy mieli czas na dostosowanie dokumentacji, analizę projektu i przeprojektowanie. Na plac budowy wejdziemy w ciągu 7 dni i zaczniemy prace rozbiórkowe, ogrodzeniowe oraz przygotowanie frontu robót. Z wiosną przystąpimy do prac żelbetowych. To będzie ten etap, od którego będzie widać, że stadion rośnie – dodał Alojzy Malczak.

Wartość inwestycji, którą poprowadzi Region Południowy Mostostalu Warszawa to 120 milionów zł brutto.