Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Zawarliśmy umowę z Bogdanką

30 czerwca 2010

Mostostal Warszawa wspólnie z Accioną Infraestructuras rozbuduje jedną z najnowocześniejszych i największych kopalń węgla kamiennego w Polsce - Bogdankę. Wartość kontraktu to 227,85 mln zł. brutto.

Wczoraj, 29 czerwca, w siedzibie Zarządu Lubelskiego Węgla „Bogdanka” SA odbyło się uroczyste podpisanie umowy na rozbudowę Zakładu Przeróbki Mechanicznej Węgla.
Z ramienia konsorcjum dokumenty sygnowali: Andrzej Sitkiewicz Wiceprezes Zarządu i Tadeusz Szymański Dyrektor Dyrekcji Przemysłu i Energetyki z Mostostalu oraz przedstawiciele Acciony: Yves Marchand i Jorge Calabuig Ferre. Zamawiającego reprezentowali Waldemar Bernaciak oraz Zbigniew Stopa Z-cy Prezesa Zarządu.
W ramach powierzonego zadania konsorcjum przygotuje inwestycję pod klucz. Kompleksowe wykonanie zakładu obejmie m.in.: wykonanie projektów wykonawczych, budowę obiektów, dostawę urządzeń i wyposażenia, montaż na miejscu budowy, uruchomienie, rozruch maszyn i urządzeń oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. Dzięki rozbudowie, ZPMW zwiększy swoją wydajność z 1200 Mg/h do 2400 Mg/h.
Kontrakt zrealizujemy w ciągu 18 miesięcy.