Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Zakończyliśmy budowę stacji metra Słodowiec

23 kwietnia 2008

Mostostal Warszawa SA zakończył realizację stacji metra A20 - Słodowiec. Z tej okazji 17 kwietnia na terenie zaplecza budowy odbyło się uroczyste spotkanie z pracownikami, którzy zaangażowani byli w wykonanie obiektu. Kierownikiem budowy był Sebastian Bogaczyk, inżynier z Pionu Budownictwa Inżynierskiego Mostostalu.

Zakres prac, jaki Mostostalowi zleciło konsorcjum PRG METRO/Pebeka, generalny wykonawca inwestycji, obejmował kompleksowe wykonanie stacji metra Słodowiec wraz z komorą rozjazdów i torem manewrowym B21 o długości 207 metrów. Stacja realizowana była metodą stropową w konstrukcyjnych ścianach szczelinowych.

Ze wszystkich przystanków metra składających się na I linię kolei podziemnej Słodowiec jest położony najpłycej. Pasażerowie będą schodzić bezpośrednio na perony, uprzednio kasując bilet w budynku, stanowiącym wejście na stację. Wystrój peronów to połączenie nowoczesności z funkcjonalnością. Ich ściany zdobi mozaika wykonana z włoskiego gresu. Stonowana kolorystyka oraz prosta forma to elementy wyróżniające Słodowiec od pozostałych stacji.