Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Wybieramy Absolwenta z Pasją Uniwersytetu Śląskiego

14 listopada 2017

Trwają 50. obchody istnienia Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, których patronem jest Mostostal Warszawa. W ramach jubileuszu w listopadzie odbędzie się uroczystość wręczenia dyplomów dla najlepszych studentów oraz zostanie przyznany tytuł Absolwenta z Pasją 2017. Zachęcamy do głosowania na kandydatów do nagrody!

Wsparcie uroczystości rocznicowych Uniwersytetu Śląskiego stanowi kolejny przykład działalności Mostostalu Warszawa na rzecz rozwoju środowiska akademickiego. Spółka od lat chętnie angażuje się w inicjatywy studenckie. Nauka i edukacja to dwa główne filary, wokół których koncentruje się działalność społeczna firmy, wypływająca m.in. z troski o poziom kształcenia i rozwój młodych talentów. Uroczystość wręczenia dyplomów najlepszym absolwentom roku akademickiego 2016/2017 oraz nagrody w piątej edycji plebiscytu „Absolwent z Pasją” to wydarzenia wpisujące się w obchody 50-lecia śląskiej uczelni. Uniwersytet Śląski w Katowicach już po raz piąty przyzna tytuł Absolwenta Roku z Pasją. Otrzyma go osoba aktywna społecznie, osiągająca sukcesy w działalności kulturalnej, naukowej lub w sporcie i z pełnym zaangażowaniem oddająca się swoim zainteresowaniom.

Poprzez plebiscyt "Absolwent z Pasją" Uniwersytet Śląski chce promować osiągnięcia i pasje swoich absolwentów, niezależnie od roku, w którym ukończyli studia. Laureatką pierwszej edycji plebiscytu Absolwent z Pasją została Magdalena Knapik, absolwentka Wydziału Filologicznego, a obecnie pracownik Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ. Drugą edycję wygrał Grzegorz Gawlik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji, podróżnik, alpinista, dziennikarz, fotograf oraz prawnik. W 2015 roku wygrał Paweł Bajtlik, absolwent pedagogiki i animacji społeczno-kulturalnej, organizator imprez sportowych i promotor aktywności. Ubiegłoroczną laureatką tytułu Absolwent z pasją 2016 została Gabriela Bazan, absolwentka kulturoznawstwa na Wydziale Filologicznym. Największymi pasjami Gabrieli Bazan są fotografia i film.

Nazwisko tegorocznego Absolwenta z Pasją poznamy 20 listopada br. podczas uroczystości wręczenia dyplomów najlepszym absolwentom Uniwersytetu Śląskiego. Szansę na tytuł ma osiem osób. Na swojego faworyta można głosować do 19 listopada 2017 r. do godz. 23.59 na stronie Gazety Wyborczej pod adresem: 

http://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,22637797,wybieramy-absolwenta-z-pasja-uniwersytetu-slaskiego-o-tytul.html.

Na podstawie oddanych głosów komisja plebiscytowa wyróżni jednego z absolwentów tytułem „Absolwenta z Pasją Roku 2017”.

Do grona sponsorów jubileuszu 50-lecia Uniwersytetu Śląskiego oprócz Mostostalu Warszawa należą m.in. ING Bank Śląski, Bank Pekao SA, Tauron Polska Energia, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów SA, PZU Życie SA. Mostostal Warszawa łączy z Uniwersytetem Śląskim kilka znaczących inwestycji, które pozwoliły na rozwój uczelni i urozmaicenie oferty dydaktycznej studentom, w tym m.in. Centrum Informacji Naukowej z Biblioteką Akademicką czy Zespół Laboratoriów MODLAB.