Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Współpraca Mostostalu i Fundacji Akogo?

25 marca 2008

Założona przez aktorkę Ewę Błaszczyk fundacja "Akogo" powierzyła Mostostalowi Warszawa SA wykonanie stanu surowego (otwartego) kliniki "Budzik", w której będą leczone i rehabilitowane dzieci po najcięższych urazach mózgu. Umowa na realizację zadania podpisana została 25 marca tego roku. Obiekt stanie na terenie użyczonym przez międzyleskie Centrum Zdrowia Dziecka, z którym połączony zostanie łącznikiem.

Budowa kliniki rozpocznie się na początku kwietnia od zabezpieczenia sieci kanalizacyjnych oraz ciepłociągu przebiegających w pobliżu zaprojektowanego obiektu. Następnie Mostostal przystąpi do realizacji prac zasadniczych. Będą one polegały na wykonaniu konstrukcji żelbetowej budynku, jednej podziemnej i trzech naziemnych. W szpitalu będzie 12 łóżek, poza tym powstaną również pomieszczenia dla rodziców, by mogli oni przez cały dzień opiekować się chorym dzieckiem. Budynek, który powstanie na planie koła będzie symbolizował budzik.

"Budzik" będzie pierwszą placówką w Polsce, w której według indywidualnego programu będą leczone i rehabilitowane dzieci z ciężkimi urazami mózgu i systemu nerwowego. Mali pacjenci zostaną otoczeni opieką nawet do półtora roku po wypadku. W przyszłości projekt kliniki będzie przekazywany innym miastom, które mogłyby budować nowe szpitale przy dużych placówkach medycznych, dysponujących odpowiednią infrastrukturą. Ewa Błaszczyk zadedykowała powstający obiekt Janowi Pawłowi II.

Przygotowując projekt wykonawczy inwestycji Mostostal dołożył wszelkich starań, by zoptymalizować jej koszt. Na przykład żelbetowe attyki zastąpiły murowane a zbrojenia konstrukcji zostały tak zaprojektowane, by zminimalizować ilość stali potrzebnej do ich wykonania. Jego realizacja potrwa do 25 lipca tego roku.