Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

WROBIS S.A. zarobi 42 mln zł na robotach budowlanych we Wrocławiu

12 maja 2006

Na przełomie kwietnia i maja Wrobis S.A., spółka zależna Mostostal Warszawa S.A. podpisała 3 umowy na roboty budowlane dla wrocławskich inwestorów za łączną kwotę 42 mln złotych.

WROBIS S.A. zarobi 42 mln zł na robotach budowlanych we Wrocławiu - 12 maja 2006

Na przełomie kwietnia i maja Wrobis S.A., spółka zależna Mostostal Warszawa S.A. podpisała 3 umowy na roboty budowlane dla wrocławskich inwestorów za łączną kwotę 42 mln złotych.

Na zlecenie wojewódzkiego Urzędu Marszałkowskiego firma rozbuduje Zakład Teleradipoterapii Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu. Do istniejącego obiektu od strony wschodniej zostanie dobudowany nowy budynek mieszczący część diagnostyczno-zabiegową oraz ambulatoryjno-usługową. Elementem zadania jest budowa bunkrów z akceleratorami o ścianach grubości od 90 do 160 cm, wkładkami z betonu barytowego oraz żelbetowymi stropami o grubości 100 - 150 cm. Kubatura obiektu wynosi 6 tys. m3, okres realizacji to 12 miesięcy, a wartość kontraktu wyniesie 5,2 mln zł.

W tych samych dniach Wrobis S.A. otrzymał zlecenie od Zarządu Inwestycji Akademii Medycznej we Wrocławiu na zaprojektowanie i wykonanie robót wykończeniowych przy budynku "K", którego stan surowy zamknięty jest właśnie na ukończeniu. Obiekt ma 5 kondygnacji, powierzchnia użytkowa liczy 5,7 tys. m2, a kubatura 43 tys. m3. Jest to kolejna realizacja firmy dla tego samego inwestora, tym razem za sumę 16,4 mln zł.

Trzeci kontrakt dla wrocławskiej spółki to budowa zespołu usługowo-mieszkaniowego "Legnicka Park" o wartości 20,4 mln zł. Obiekt o kubaturze 150 tys. m3 i powierzchni użytkowej 37,5 tys. m2 pomieści 221 mieszkań, część biurową oraz lokale usługowe. Zespół budynków ukształtowanych w formie dwóch kwartałów śródmiejskich połączonych ze sobą do poziomu I piętra będzie miał od 6 do 8 kondygnacji oraz parking podziemny na 299 samochodów.