Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Woda dla Warszawy

21 października 2010

Oddaliśmy do użytkowania Stację ozonowania pośredniego i filtracji na węglu aktywnym. Obiekt zapewni lepszej jakości wodę połowie warszawiaków.

W obecności licznie zgromadzonych gości prezes MPWiK w m.st. Warszawie SA, Henryk Brzuchacz wraz z prezydent Warszawy, Hanną Gronkiewicz-Waltz, dokonali uroczystego otwarcia Stacji ozonowania pośredniego i filtracji na węglu aktywnym na terenie Zakładu Wodociągu Centralnego.

Po osłonięciu tablicy pamiątkowej, goście udali się na prezentację i zwiedzanie niezwykłego obiektu, który został wybudowany przez konsorcjum firm: Mostostal Warszawa, Seen Technologie oraz Energotechnikę. 

Ze strony Mostostalu Warszawa prezentację o przebiegu budowy wygłosił dyrektor Dyrekcji Ochrony Środowiska, Andrzej Grygo. Głos zabrał również prezes Jarosław Popiołek, który podkreślił, że cały obiekt wraz z technologią, to wynik polskiej myśli inżynierskiej.

Stacja ozonowania pośredniego i filtracji na węglu aktywnym została wybudowana na terenie Zakładu Wodociągu Centralnego, powstałego w latach 80. XIX w. Cały obiekt jest objęty ochroną konserwatora zabytków, stąd nowy budynek swoją formą i wykończeniem nawiązuje do zabytkowej architektury.

Stacja już działa. Swoim zasięgiem obejmuje połowę Warszawy – centralne i południowe dzielnice na lewym brzegu. Dzięki ozonowaniu oraz filtracji na węglu aktywnym polepszył się smak i zapach wody, a używana do tej pory dawka chloru została zredukowana o połowę.

Warto podkreślić, że jest to druga stacja uzdatniania wody oddana przez Mostostal Warszawa w tym roku. W lipcu dokonaliśmy uroczystego otwarcia Stacji flotacji ciśnieniowej w podwarszawskim Wieliszewie.

Więcej informacji:

Stacja ozonowania pośredniego i filtracji na węglu aktywnym w Warszawie

Panorama

Ulotka

Stacja flotacji ciśnieniowej w Wieliszewie k/Warszawy

Panorama

Informacja www