Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Wmurowaliśmy kamień węgielny pod budowę Kliniki "Rehabilitacja MIĘDZYLESIE"

21 listopada 2019

20 listopada 2019 r. odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Kliniki "Rehabilitacja MIĘDZYLESIE". Generalnym Wykonawcą inwestycji jest Mostostal Warszawa.

Zespół budynków ochrony zdrowia, który Mostostal Warszawa wybuduje dla ORPEA Polska, to szpital o profilu rehabilitacyjnym i budynek z usługami zakwaterowania wypoczynkowego wraz z pomieszczeniami technicznymi i garażem podziemny. Klinika "Rehabilitacja MIĘDZYLESIE" będzie pierwszym obiektem tego typu Grupy ORPEA Polska. Pacjenci Kliniki będą mogli korzystać m.in. z basenu terapeutycznego, kriokomory, sal do kinezyterapii. Nowa placówka - pod szyldem CLINEA (marka dla usług rehabilitacyjnych Grupy ORPEA) - zostanie otwarta w 2021 r.

Podczas uroczystości podpisy na akcie erekcyjnym złożyli Beata Leszczyńska, Prezes Zarządu ORPEA Polska oraz Leszek Baraniewski i Jacek Wiśnicki, Wiceburmistrzowie Dzielnicy Wawer. Z ramienia Mostostalu Warszawa w wydarzeniu wzięli udział: Jacek Szymanek, Członek Zarządu, Maciej Sasak, Dyrektor Obszaru Wschodniego, Radosław Łoboda, Dyrektor Handlowy w Obszarze Wschodnim, Tomasz Okoń, Dyrektor Grupy Kontraktów, Waldemar Giedrojć, Kierownik Kontraktu oraz Paweł Kwiecień, Rzecznik Prasowy.

- Klinika ORPEA to dla nas kolejny kontrakt w segmencie inwestycji szczególnie istotnych społecznie, czyli w ochronie zdrowia. Nasza firma zawsze była aktywna w tym obszarze. Przez 75-letni okres naszej działalności zrealizowaliśmy dziesiątki inwestycji tego typu - mówi Jacek Szymanek. - Za budowę będzie odpowiadał zespół najlepszych inżynierów. Doświadczenie Mostostalu Warszawa, a także kompetencje naszych pracowników sprawiają, że jestem spokojny o powodzenie i zakończenie inwestycji.

Kliknij, żeby przeczytać więcej o inwestycji

ORPEA Polska działa od 2001 roku. Jest liderem stacjonarnej opieki długoterminowej. Oferuje blisko 1000 miejsc w nowoczesnych domach opieki dla seniorów (pod marką MEDI-system oraz ORPEA Rezydencje) i klinikach, specjalizujących się w rehabilitacji neurologicznej, ogólnoustrojowej i kardiologicznej (pod marką MEDI-system oraz CLINEA Kliniki). Domy i kliniki są zlokalizowane na Mazowszu, w Chorzowie i we Wrocławiu, gdzie poza domem opieki funkcjonują Mieszkania dla Seniorów (formuła assisted living). W domach mieszkają seniorzy, którzy ze względu na wiek i stan zdrowia wymagają codziennego wsparcia i całodobowej opieki oraz osoby, które zakończyły pobyt w szpitalu po przebytej chorobie lub operacji, ale nie są jeszcze gotowe, by funkcjonować samodzielnie. Wśród podopiecznych są także osoby dotknięte tzw. chorobami otępiennymi (demencja) w przebiegu głównie choroby Alzheimera i Parkinsona. O zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców i pacjentów dba ponad 750-osobowy zespół (pielęgniarki i opiekunki, fizjoterapeuci, lekarze, terapeuci zajęciowi, logopedzi i psycholodzy, personel pomocniczy i administracyjny). ORPEA Polska oferuje opiekę na oddziałach rehabilitacyjnych oraz w ośrodkach opiekuńczo-leczniczych w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia lub w formie komercyjnej. Firma jest częścią największej w Europie sieci domów opieki i klinik rehabilitacyjnych ORPEA, obecnej w branży od 1989 roku z potencjałem blisko 94 000 miejsc (ponad 930 placówek) w 12 krajach europejskich, a także w Brazylii, Chinach, Chile i Urugwaju.

Na zdjęciach:
(1) Jacek Szymanek, Członek Zarządu Mostostalu Warszawa
(2) Beata Leszczyńska, Prezes Zarzadu Orpea Polska
Fot. Orpea Polska