Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Wkrótce kolejne wielkie betonowanie w Opolu!

20 lipca 2015

Po zakończonych pod koniec kwietnia pracach związanych z betonowaniem płyty fundamentowej kotła bloku nr 5, przyszedł czas na betonowanie fundamentów kotła drugiego z budowanych, m.in. przez Mostostal Warszawa, bloków energetycznych w Elektrowni Opole.

Na przełomie lipca i sierpnia planowane jest drugie ogromne betonowanie. W ciągu 7 dni zabetonowany zostanie fundament kotła bloku nr 6. Jest to jedna z największych tego typu prac w Europie, podczas której zużyte zostanie 18,5 tys. m3 betonu.

„Na uwagę zasługuje także fakt, iż rozpoczęły się prace związane z montażem dźwigu C1, który obsługiwał będzie całość montażu konstrukcji nośnej kotła Bloku nr 5. Rozpoczęcie prac montażu konstrukcji stalowych planowane jest na drugą połowę sierpnia br. Najwyższy z żurawi montażowych będzie miał wieżę o wysokości 130 m i możliwość podnoszenia elementów o wadze ok 124 tony. Aktualnie trwa również skomplikowany proces dostaw elementów konstrukcji nośnej na plac budowy”. – powiedział Paweł Żbikowski, Dyrektor Projektu z ramienia Mostostal Warszawa.

W połowie czerwca rozpoczęto też wylewanie płaszcza chłodni, który ma już 25 m. Rozpoczęły się też prace budowlane przy pompowni wody chłodzącej bloku nr 6. Dodatkowo, po ukończeniu wykopów pod rurociągi wody chłodzącej, rozpoczęto roboty żelbetowe w budynku elektrycznym bloku nr 5. Wykonano także podsypkę pod posadzkę na fundamencie chłodni nr 5. Obecnie trwa końcowa faza przygotowań do wylewania posadzki poziomu zero w budynku maszynowni bloku nr 5.