Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Wielofunkcyjna hala COS ze statuetką Budowa Roku 2016!

27 czerwca 2017

Wybudowana przez Mostostal Warszawa nowoczesna hala sportowa w Zakopanem została wyróżniona nagrodą I stopnia w ogólnopolskim konkursie Budowa Roku 2016. Inwestycję dla Centralnego Ośrodka Sportu zrealizował Oddział Południowy Mostostal Warszawa pod dyrekcją Janusza Stanaszka.

Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa już od 27 lat wyróżnia tytułem Budowy Roku obiekty budowlane w Polsce. Jest to najbardziej prestiżowy przegląd osiągnięć polskiego budownictwa. W tegorocznej, XXVII edycji konkursu, która odbyła się przy współudziale Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego nagrodzono łącznie 39 obiektów. Tytułem Budowy Roku 2016 i nagrodą I stopnia w kategorii obiekty sportowe została wyróżniona wielofunkcyjna, nowoczesna hala sportowa COS w Zakopanem, której wykonawcą był Mostostal Warszawa. Gala wręczenia nagród odbyła się 27 czerwca br. w gmachu Naczelnej Organizacji Technicznej. Statuetkę i dyplom za nagrodzony obiekt odebrał Janusz Stanaszek, Dyrektor Oddziału Południowego Mostostal Warszawa.  

Hala Centralnego Ośrodka Sportu jest najwyżej położonym krytym obiektem sportowym w Polsce. Należy do kompleksu sportowego lokalnego ośrodku sportu COS OPO Zakopane. W nowym obiekcie znajduje się m.in. pełnowymiarowe boisko do gry w piłkę ręczną i innych gier zespołowych. Sportowcy mają zapewnione najbardziej profesjonalne standardy. Co ciekawe, w środku do dyspozycji jest również zaplecze treningowe do uprawiania sportów wyczynowych, w tym ścianka wspinaczkowa czy salki treningowe judo i zapasów. Obok znajduje się również nowoczesny internat sportowy, który remontował swego czasu Mostostal Warszawa. Warto nadmienić, że budynek posiada Małopolski Certyfikat Budownictwa Energooszczędnego. Jest ogrzewany z wykorzystaniem instalacji solarnej oraz ciepła pobieranego z gruntumówi Janusz Stanaszek Dyrektor Oddziału Południowego Mostostal Warszawa.

Kontrakt realizował zespół Oddziału Południowego Mostostal Warszawa w składzie: Wojciech Mazur (dyrektor kontraktu), Rafał Rębacz (kierownik budowy), Krzysztof Mamuszka (kierownik robót), Krzysztof Krzepkowski (kierownik robót), Dominik Wierzbanowski (kierownik robót Elektrycznych), Krzysztof Zbiciak (inżynier budowy), Ewa Kopacz (specjalista ds. ekonomiczno-finansowych), Katarzyna Dominik (specjalista ds. umów).