Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Wiecha w Poznaniu

18 grudnia 2009

Zakończyliśmy budowę stanu surowego budynku dydaktycznego Wydziału Prawa i Administracji w Poznaniu. Z tej okazji 27 listopada na terenie budowy odbyła się uroczystość zawieszenia „wiechy”.

Mostostal rozpoczął budowę w marcu tego roku. Do tej pory wykonaliśmy konstrukcję żelbetową monolityczną budynku oraz stalową konstrukcję dachu jego łącznika z projektowanymi budynkami uczelni.

W uroczystości zawieszenia „wiechy”, która odbyła się w holu powstającego obiektu dydaktycznego, uczestniczyło wiele znamienitych osobistości z Poznania i Wielkopolski m.in. posłowie i senatorowie, w tym Tomasz Kayser, wiceprezydent Poznania, władze Uniwersytetu im. A. Mickiewicza na czele z profesorami: Bronisławem Marciniakiem, rektorem uczelni oraz jej dziekanem - Tomaszem Sokołowskim.

Wydarzenie swoją obecnością zaszczycili również prezesi sądów (rejonowego i okręgowego), prokuratorzy, prezesi i dziekani korporacji prawniczych, przedstawiciele wykonawcy i projektanci. Mostostal Warszawa reprezentowali Wacław Rosiak, dyrektor Pionu Rozwoju Regionalnego, Bartłomiej Kłos, zastępca dyrektora Pionu Rozwoju Regionalnego oraz Jacek Sowiński, dyrektor Oddziału Poznań.