Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Wiecha nad Parkiem Wodnym Tychy

23 maja 2016

Wiecha to  symboliczny znak, który  pokazuje, że kończy się etap budowy najwyższego elementu konstrukcji dachowej, a realizacja projektu powoli zbliża się do końca. Latem 2017 roku, Tychy będą mogły poszczycić się jednym z najnowocześniejszych Aquaparków w Europie. Generalnym wykonawcą wartej 114,6 mln zł (brutto) inwestycji jest Mostostal Warszawa.

Uroczyste zawieszenie wiechy na budowie Parku Wodnego Tychy odbyło się 20 maja 2016 roku. Na zaproszenie gospodarza wydarzenia, Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej przybyli: Andrzej Goławski,Prezes Mostostal Warszawa, a także przedstawiciele Urzędu Miasta w Tychach, przedstawiciele Biura Projektów oraz przedstawiciele Inżyniera Rezydenta.

Prezes Mostostal Warszawa Andrzej Goławski przekazał podziękowania wszystkim zaangażowanym w realizację projektu pracownikom w szczególności Kierownikowi Kontraktu Rafałowi Kurajowi oraz Kierownikowi Budowy Tomaszowi Rywackiemu.

Prace związane z budową basenu rozpoczęły się pod koniec 2014 roku i przebiegają zgodnie z planem. To kolejny prestiżowy obiekt sportowy w portfolio naszej Spółki i kolejny zrealizowany dla miasta Tychy, po oddanym niedawno do użytku Stadionie Miejskim. Tyski Aquapark jako pierwszy tego typu obiekt w Polsce będzie też samowystarczalny energetycznie. Do produkcji energii elektrycznej i ciepła będzie w nim wykorzystywany biogaz powstający w Oczyszczalni Ścieków w Tychach – powiedział Andrzej Goławski, Prezes Zarządu Mostostal Warszawa.

Powierzchnia użytkowa Parku Wodnego Tychy wyniesie 16 tys. m²., z czego 1,7 tys. m² to powierzchnia basenów (400 m² zajmą baseny zewnętrzne). W obiekcie znajdzie się kompleks basenów sportowych z ruchomym dnem, strefa fitness, siłownia, wellness, dwupoziomowa przestrzeń rekreacyjna, strefa saun wewnętrznych oraz symulator surfingu. Tyski Aquapark jako jedyny w Polsce zaoferuje również zjeżdżalnię Aqualoop, czyli specjalną kapsułę z otwieraną podłogą, z której będzie można zjechać z prędkością 3xG, czyli trzykrotnie większą w stosunku do przyciągania ziemskiego. Na terenie kompleksu znajdzie się także unikatowe centrum edukacyjne obrazujące właściwości wody.

Na budowie Wodnego Parku Tychy trwają dalsze intensywne prace budowlane. We większości stref stawiane są ścianki działowe.  Z kolei w strefie basenów rekreacyjnych trwają prace dekarskie i tynkarskie. W najbliższym czasie w tej części rozpocznie się betonowanie posadzek. Natomiast w wieży zjeżdżalni montowana jest stolarka okienna. Na zewnątrz obiektu trwa układanie dróg wewnętrznych oraz osadzanie krawężników, a na parkingu wielostanowiskowym montowana jest kostka brukowa. Równie intensywne prace prowadzone są pod kątem instalacyjnym. Poszczególne części obiektu otrzymują podpięcie pod media – dodaje Tomasz Rywacki, Kierownik Budowy Mostostal Warszawa.

Ukończenie Parku Wodnego w Tychach zaplanowano na czerwiec 2017 roku. Za realizację kontraktu odpowiada Oddział Południowy Mostostalu Warszawa pod dyrekcją Janusza Stanaszka, w skład którego wchodzą: Rafał Kuraj – dyrektor kontraktu, Tomasz Rywacki – kierownik budowy oraz branżyści: Wojciech Cesarz – kierownik robót sanitarnych i Marcin Ekiert – kierownik robót elektrycznych.