Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

V Międzynarodowe Targi Infrastruktura

19 października 2007

W warszawskim Pałacu Kultury i Nauki, w dniach 17 - 19 października firmy z branży budowlanej miały okazję zaprezentować się podczas V Międzynarodowych Targów Infrastruktura. Wśród wystawców nie mogło zabraknąć Mostostalu Warszawa.

Spotkanie profesjonalistów odpowiedzialnych za rozwój infrastruktury drogowej, miejskiej i komunalnej dedykowane było przygotowaniom do przeprowadzenia w Polsce i na Ukrainie Finału Mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Jerzy Polaczek, Minister Transportu. Podczas ceremonii otwarcia targów Minister wyraził zadowolenie, że jednym z ich kluczowych tematów będzie organizacja przez Polskę i Ukrainę największej, europejskiej imprezy sportowej - Euro 2012. Uroczystego przecięcia biało - czerwonej wstęgi i tym samym otwarcia Targów Infrastruktura Jerzy Polaczek dokonał wraz z Ambasadorem Ukrainy w Polsce, Olexandrem Motsykiem.

Projekt tegorocznego stoiska targowego Mostostalu również nawiązywał do mistrzostw Europy w piłce nożnej. Jego konstrukcja symbolizowała stadion piłkarski, na ścianach można było podziwiać fotografie zrealizowanych przez firmę inwestycji sportowych, natomiast jednym z upominków, jakie Mostostal przygotował dla Zwiedzających były miniaturowe piłki nożne. Firma podobnie jak w zeszłym roku otrzymała dyplom uznania za najbardziej oryginalne i profesjonalne stoisko.

Nowością piątej edycji targów był Salon Inwestycji Miejskich i Mistrzostw Europy 2012. Polskie i ukraińskie miasta przygotowujące się do Euro, a także nie związane bezpośrednio z mistrzostwami miały okazję zaprezentować plany rozwoju infrastruktury miejskiej i sportowej. Gościem salonu był Wojciech Zabłocki, który przedstawił projekt Stadionu Narodowego. Patronat honorowy nad salonem objęła Elżbieta Jakubiak, Minister Sportu i Turystyki oraz Unia Metropolii Polskich. Na targach nie zbrakło również ciekawych seminariów i konferencji. Tematy, o których dyskutowali eksperci z branży budowlanej dotyczyły między innymi: szans i zagrożeń związanych z narodowym programem budowy dróg 2007 - 2013, bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce oraz Projektu Sieciowego Zielony Szlak Rowerowy Mazowsza w ramach ogólnopolskiego Programu VeloPoland wpisującego się w międzynarodowe szlaki EuroVelo.