Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Uroczyste rozpoczęcie budowy mostu przez Odrę

13 listopada 2008

Na terenie budowy mostu autostradowego przez Odrę, zorganizowano przyjęcie z okazji rozpoczęcia realizacji inwestycji. Wielu zebranych gości zwiedziło placu budowy, gdzie prowadzone są już prace fundamentowe.

Pośród licznych gości, którzy pojawili się na wyspie Rędzin przy głównym zapleczu budowy, w uroczystości wzięli udział przedstawiciele Zamawiającego – Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, projektant mostu – prof. Jerzy Biliszczuk oraz reprezentanci firm współpracujących z Mostostalem Warszawa przy realizacji tego prestiżowego zadania.

W swojej mowie powitalnej, Prezes Jarosław Popiołek podziękował wszystkim pracownikom Mostostalu Warszawa, w szczególności tym z Pionu Budownictwa Inżynierskiego i Pionu Budownictwa Drogowego, którzy uczestniczyli w przygotowaniu oferty przetargowej, oraz którzy biorą udział w realizacji budowy, za ich trud i zaangażowanie. Przypomniał, że choć obecnie spółka dysponuje nowoczesną organizacją dostosowaną do bieżących potrzeb rynku i realizuje zadania we wszystkich sektorach rynku budowlanego, to tradycja mostowa, która stanowi o chwalebnej historii firmy, nie pozostaje zapomniana. Realizacja mostu we Wrocławiu, zaliczanego do dziesiątki największych tego typu obiektów na świecie, stanowi powód do dumy dla ludzi odpowiedzialnych za jego budowę, jak i dla całej organizacji.