Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Uroczyste otwarcie nowego budynku Akademii Muzycznej w Łodzi

24 września 2014

W czwartek 25 września, odbędzie się uroczyste otwarcie Regionalnego Ośrodka Kultury, Edukacji i Dokumentacji Muzycznej w Łodzi. Inwestycja zrealizowana przez Mostostal Warszawa dla Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w marcu przeszła pomyślnie procedurę odbioru. Podczas otwarcia Mostostal Warszawa będzie reprezentował pan Arkadiusz Biniek, Dyrektor Kontraktu.

Nowy budynek Regionalnego Ośrodka Kultury, Edukacji i Dokumentacji Muzycznej znajduje się przy al. 1 Maja 4, w bezpośrednim sąsiedztwie pałacu, głównej siedziby uczelni. To kolejny, po nowej Sali Koncertowej, nowoczesny budynek przeznaczony na działalność edukacyjną i kulturalną uczelni.
W dzień uroczystego otwarcia zaplanowano szereg atrakcji m.in. dla dzieci z łódzkich szkół podstawowych, które będą mogły wziąć udział w warsztatach umuzykalniających prowadzonych przez pedagogów z Katedry Rytmiki i Improwizacji Fortepianowej. Pracownie i sale wykładowe zostaną też udostępnione do zwiedzania mieszkańcom miasta. Na wieczór zaplanowano uroczysty koncert inauguracyjny, podczas którego wystąpią studenci i absolwenci Akademii. Honorowy patronat nad koncertem objął Marszałek Województwa Łódzkiego pan Witold Stępień.

Wybudowany przez Mostostal Warszawa obiekt jest oryginalnym połączeniem starej kamienicy mieszkalnej, przebudowanej i zaadaptowanej do nowych celów, oraz zaprojektowanego od podstaw nowoczesnego budynku. Obydwie części łączy pokryte szklanym dachem patio. Powstało ono w miejscu dawnego podwórka kamienicy i w nawiązaniu do pierwotnego charakteru tego miejsca znalazła się tutaj stylizowana latarnia uliczna, huśtawka, murki i kolorowe pufy do odpoczynku.       W budynku swoje miejsce znalazły też: biblioteka, aula wykładowa, fonoteka, laboratoria dźwięku, sale wykładowe i pracownie. Na parterze 4-kondygancyjnego budynku mieści się też kameralna sala koncertowo-audytoryjna dla 200 osób, w której w nadchodzącym roku akademickim zaplanowano ponad 70 wydarzeń artystycznych i artystyczno-naukowych. Studenci i pedagodzy Akademii wprowadzą się do nowego budynku już na początku października. Pierwszy koncert otwarty dla publiczności zaplanowano na poniedziałek 13 października.
Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów, nie jest pierwszym obiektem kulturalnym wybudowanym przez Mostostal Warszawa w Łodzi. W latach 2009-2011 firma zrealizowała również Uczelniane Centrum Dydaktyki Nowych Mediów dla Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera.