Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Umowa na budowę stadionu zawarta

15 kwietnia 2009

To już pewne, że konsorcjum, którego liderem jest Mostostal Warszawa wybuduje stadion piłkarski na Euro 2012 we Wrocławiu.

Wczoraj, na placu budowy, umowę na wykonanie areny podpisali Rafał Dutkiewicz, Prezydent stolicy Dolnego Śląska oraz dwóch przedstawicieli wykonawcy, Jerzy Binkiewicz, członek zarządu warszawskiego Mostostalu oraz Tadeusz Chodorowski, prezes Wrobis SA, spółki z Grupy Mostostal Warszawa.

Prezydent Wrocławia w swoim przemówieniu podziękował zwycięskiemu konsorcjum za wytrwałość i wyrozumiałość w trakcie trwającej blisko 3 miesiące procedurze przetargowej. Wyraził również swoje zadowolenie, że jednym z przedsiębiorstw, które zbuduje stadion będzie wrocławska firma Wrobis.

Prezes Mostostalu Warszawa w rozmowie z dziennikarzami zapewnił, że okres trwającej procedury nie był czasem straconym, gdyż konsorcjum wykorzystało go na przygotowania do realizacji inwestycji. W oficjalnym przemówieniu podkreślił też, że wybór firm, na czele których stanął Mostostal Warszawa, spółka o blisko 65 letniej tradycji, której potencjał wykonawczy plasuje ją w pierwszej piątce największych polskich przedsiębiorstw budowlanych jest najlepszym gwarantem dobrego i terminowego wykonania piłkarskiej areny.

Po podpisaniu umowy, prezydent Dutkiewicz osobiście dokonał symbolicznego rozpoczęcia prac budowlanych.