Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Umowa na budowę kompleksu budynków mieszkalnych

13 lutego 2006

Umowa na budowę kompleksu budynków mieszkalnych w ramach III etapu Osiedla Leśnego w Warszawie

Umowa na budowę kompleksu budynków mieszkalnych w ramach III etapu Osiedla Leśnego w Warszawie - 13 luty 2006

13 lutego Mostostal Warszawa S.A. podpisał z Mostostal Invest Sp. z o.o., spółką zależną od Acciona Inmobiliaria S.L., umowę na realizację III etapu budowy Osiedla Leśnego na warszawskim Bemowie. Wartość netto kontraktu wynosi 39,0 mln złotych, a termin wykonania to 20 miesięcy, od lutego 2006 do końca sierpnia 2007.

Inwestycja obejmuje wykonanie pełnego zakresu prac budowlano montażowych dla zespołu budynków w konstrukcji żelbetowej monolitycznej, z wypełnieniami z cegły ceramicznej i silikatowej. Projekt będzie realizowany w systemie "pod klucz" z pełnym wykończeniem powierzchni wspólnych i pozostawieniem powierzchni mieszkalnej do indywidualnej aranżacji przez poszczególnych użytkowników.

W sześciopiętrowym kompleksie powstanie 167 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej 14,5 tys. m2, a 2 kondygnacyjny garaż podziemny pomieści ok. 220 samochodów. Na parterze usytuowane będą lokale usługowe. Powierzchnia całkowita obiektu to 23,9 tys. m2. Obecny kontrakt nie obejmuje wykonania robót zewnętrznych - dróg, zagospodarowania terenu oraz przyłączy.

Natomiast 9 lutego Wrobis S.A., spółka z Grupy Mostostal Warszawa, podpisała umowę o wartości 11,5 mln zł netto, na rozbudowę Zakładu Produkcyjnego w Legnicy dla Viessmann Technika Grzewcza Sp. z o.o. Aktualnie realizowany III etap inwestycji obejmuje budowę hali magazynowej oraz dobudowanie naw bocznych do istniejącej hali produkcyjnej, które pomieszczą kotłownię, stację transformatorową oraz dwukondygnacyjną część socjalno biurową. Łączna kubatura nowej części zakładu wynosi 52.404 m3. Termin wykonania prac to 31 sierpnia 2006.