Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Uczniowie technikum na budowie Mostostalu Warszawa

26 października 2017

Mostostal Warszawa znowu spełnia się w roli nauczyciela. Budowę Osiedla Espresso na warszawskiej Woli odwiedzili w październiku uczniowie Technikum Budowlanego z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce, którzy co roku wizytują budowy Mostostalu. Młodzież mogła przyjrzeć się z bliska poszczególnym elementom inwestycji oraz zaczerpnąć wiedzy od ekipy fachowców.

Wizyta na placu budowy to niepowtarzalna okazja, aby przekonać się jak w praktyce przebiegają poszczególne etapy realizacji budynku. Uczniowie mogli w ciekawy sposób skonfrontować zdobywaną na co dzień wiedzę teoretyczną z rzeczywistymi rozwiązaniami stosowanymi podczas budowy osiedla. Kontakt z wykwalifikowaną kadrą, wskazówki oraz przedstawienie różnych aspektów pracy na budowie to doświadczenie, które uczniowie z pewnością zapamiętają na dłużej niż zajęcia w sali wykładowej.

Młodzież w trakcie nauki pojawia się na budowach Mostostalu Warszawa kilka razy do roku. W październiku grupę uczniów technikum przyjął zespół Oddziału Centralnego na budowie osiedla na warszawskiej Woli. Jak się robi Espresso przekonała się klasa budowlana z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce. Mostostal Warszawa co roku przyjmuje na swoich budowach uczniów z tej szkoły. Dwudziestoosobową grupę oprowadziła po budowie Espresso, Agata Chorzempa, kierownik budowy, która opowiedziała uczniom o organizacji robót czy o stosowanych technologiach. Na spacerze śladem inżynierskich ścieżek pierwszoklasiści zapoznali się z najciekawszymi robotami na terenie budowy osiedla. Wycieczka przybliżyła im świat budowlany od środka, dając nie tylko szansę na rozmowę z profesjonalną kadrą budowlaną, ale i rzeczywisty ogląd na pracę w tym sektorze.

– Budowa to żywy organizm. Podczas tych wycieczek staramy się przecierać młodym ludziom dotąd nieznane szlaki. Każemy im założyć kask i kamizelki. Serwujemy uczniom plenerowy wykład i staramy się pokazać specyfikę pracy w zawodzie, który w przyszłości będą wykonywać. Myślę, że to cenne doświadczenie i wielu pomaga złapać budowlanego bakcyla już na samym początku kształcenia. Potem nauka staje się większą przyjemnością – mówił Grzegorz Szymborski, kierownik kontraktu budowy osiedla Espresso Warszawie.

Dla Mostostalu Warszawa inwestycja w potencjał młodych ludzi jest jednym ze strategicznych priorytetów. Często budowy Mostostalu Warszawa odwiedzają studenci Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego czy też Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Spółka nieprzerwanie wspiera rozwój młodych inżynierów, dzieląc się doświadczeniem wysoko wykwalifikowanej kadry. Co roku budowy Mostostalu Warszawa odwiedza kilkaset młodych osób. Ponadto, spółka angażuje się w inicjatywy na rzecz młodych inżynierów, którzy wiążą swoją karierę zawodową z budownictwem. Mostostal Warszawa uczestniczy w programie, w ramach którego organizowane są warsztatowe spotkania ze studentami – Dni Młodego Inżyniera.

Relację z ostatnich warsztatów DMI znajdziesz tutaj