Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Uczniowie techników na naszych budowach

05 marca 2010

Wczoraj naszą firmę odwiedzili uczniowie Technikum Budowlanego nr 5 im. Prof. Stefana Bryły w Warszawie. W Mostostalu wzięli udział w pokazie najciekawszych inwestycji zrealizowanych przez naszą firmę, a następnie udali się na budowaną przez nas w stolicy drogę ekspresową S8.

Prezentację dla uczniów szkoły przygotował Jan Dymarski, dyrektor Biura Systemów Zarządzania w Mostostalu. Opowiedział naszym gościom o najbardziej spektakularnych inwestycjach spółki, jej działalności na rzecz rozwoju innowacyjnych technologii w budownictwie oraz ścieżce kariery w firmie takiej, jak nasza.

Po zakończeniu wystąpienia uczniowie mieli czas na pytania, po czym udali się na realizowany w Warszawie przez Mostostal odcinek drogi ekspresowej, który połączy stolicę z projektowaną autostradą A2. Wykłady połączone z wycieczką na budowę zorganizowaliśmy dla uczniów przy współpracy z Polskim Związkiem Pracodawców Budownictwa. Przedsięwzięcie obyło się w ramach realizowanego przez Związek i Wydział Edukacji Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy projektu o nazwie: „Zawody budowlane na rynku pracy”. Jest on współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu operacyjnego Kapitał Ludzki.

Marcowe spotkanie rozpoczęło cykl wizyt uczniów na budowach Mostostalu Warszawa. Kolejne zaplanowano w kwietniu, maju i czerwcu.