Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Turniej o Puchar Małego Powstańca

31 lipca 2008

Mostostal Warszawa wesprze Fundację na Rzecz Rozwoju i Promocji Sportu Młodzieżowego w organizacji I Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego o Puchar Pamięci Małego Powstańca. Rozgrywki odbędą się w dniach 31 lipca – 3 sierpnia na stadionie Polonii Warszawa.

W budynku głównym KS Polonia przy ul. Konwiktorskiej, 28 lipca odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawiciele fundacji opowiedzieli o szczegółach związanych z turniejem. Jego pomysłodawca Jerzy Piekarzewski, fundator fundacji i honorowy prezes Klubu Sportowego Polonia Warszawa podkreślił, że będzie to wydarzenie nie tylko sportowe, ale i patriotyczne. Nazwa, logo oraz puchar turnieju nawiązują do pomnika znajdującego się na warszawskiej Starówce, który upamiętnia najmłodszych uczestników Powstania Warszawskiego.

W rozgrywkach, które odbędą się w niedawno modernizowanym przez Mostostal Warszawa kompleksie Klubu Sportowego Polonia wezmą udział młodzieżowe drużyny piłkarskie z Polski, Niemiec, Węgier i Ukrainy.W programie turnieju oprócz gry w piłkę zaplanowano również zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Muzeum Sportu. Młodzi piłkarze złożą także wieniec pod Pomnikiem Małego Powstańca.

Zależy nam, aby dzieci z Niemiec, Ukrainy i Węgier, których dziadkowie walczyli po przeciwnej stronie barykady miały okazję poznać wydarzenia 1944 roku. – zaznaczył Piekarzewski.

Honorowy patronat nad imprezą objęli: Hanna Gronkiewicz – Waltz, Prezydent Warszawy, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej oraz Polski Związek Piłki Nożnej.