Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

TRENING POD OKIEM INŻYNIERÓW PlusLigi!

10 maja 2011

Siatkarze AZS Politechniki Warszawskiej, którym przez cały sezon mocno kibicował Mostostal Warszawa przygotowali dla nas niespodziankę – wspólny trening. Spotkaniu z Inżynierami PlusLigi towarzyszył śmiech, emocje oraz pewna doza nieśmiałości.

TRENING POD OKIEM INŻYNIERÓW PlusLigi rozpoczął się w sobotę 7 maja o godz. 16.00 na warszawskiej Arenie Ursynów. Jego uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję osobistego poznania zawodników.
Program imprezy składał się z dwóch części. Pierwsza z nich – „Jak zostać mistrzem!”, dedykowana była dzieciom pracowników Mostostalu. Młodzież wspólnie z siatkarzami uczestniczyła w godzinnym treningu prowadzonym przez trenera Jakuba Bednaruka.
Po ćwiczeniach i rozgrzewce, bogatych w rady od profesjonalistów nastąpiła prezentacja zdobytej wiedzy – mecz towarzyski. Siatkarze nie szczędzili energii na zdobywanie punktów: Marcin Nowak – wskazówek, a Janusz Gałązka – pleców. Było świetnie. Dziękujemy! - komentowali najmłodsi. Dzieciaki są naprawdę zachwycone – cieszyli się ich opiekunowie.

W części drugiej -„Jak pokonać przeciwnika!”, wystąpili rodzice, osoby z sekcji siatkarskiej naszej firmy oraz pozostali fani siatkówki zgłoszeni wcześniej do udziału w treningu. Przyjacielski sparing rozegrany został w składach mieszanych.

Oprócz rozmów, ćwiczeń indywidualnych, zdjęć z siatkarzami dodatkową atrakcję oraz wyzwanie stanowiła maszyna do zagrywki, z której na co dzień korzystają najlepsze kluby i reprezentacje. Urządzenie wyrzuca piłki z prędkością nawet 120 km/h. Tak zagrywa Mariusz Wlazły - wyjaśniał Jakub Bednaruk. Trzeba było chociaż spróbować – stwierdzali po kolejnym nieudanym przyjęciu, ci którzy odważyli się odbić piłkę.

Pełne emocji spotkanie, podczas którego pracownicy Mostostalu Warszawa oraz ich pociechy spotkali się z niezwykle miłym przyjęciem zakończyło się o 18.00. Niektórzy z jego uczestników postanowili pozostać jeszcze na Meczu Kibica zakończonym tradycyjnie wynikiem 2:2.

Miniony sezon był najlepszym w historii AZS-u Politechniki Warszawskiej. 
Inżynierowie zajęli V miejsce w tabeli PlusLigi - jednej z najlepszych lig siatkówki na świecie, które gwarantuje im grę w Europejskich Pucharach. Ich start już w listopadzie.
Trzymamy kciuki!