Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Szpital w Elblągu gotowy do użytku

29 października 2013

Mostostal Warszawa przekazał w ręce Inwestora nowy Blok Operacyjny z Oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Centralną Sterylizatornią przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu.

Mostostal Warszawa zakończył kolejny budynek dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Rozpoczęta w sierpniu 2011 roku inwestycja jest jedną z kluczowych dla Elbląga.

W nowym budynku swoje miejsce znalazły Blok Operacyjny, Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Centralna Sterylizatornia. Obiekt składa się z trzech kondygnacji nadziemnych i jednej podziemnych. Jest też, w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii znajdują się dwie sale łóżkowe (po pięć łóżek każda) z wewnętrznymi punktami obserwacyjnymi oraz dwa pokoje jednoosobowe. Na I piętrze zlokalizowane zostały: Blok Operacyjny z ośmioma salami operacyjnymi z zapleczem oraz osobne szatnie dla chirurgów, pielęgniarek i pozostałego personelu.

Prace Mostostalu Warszawa objęły również wykonanie instalacji wewnętrznych takich jak: instalacja gazów medycznych, centralnego ogrzewania, ciepła technologicznego, pary technologicznej, wentylacji i klimatyzacji, sieć wodno-kanalizacyjną, węzeł cieplny oraz instalacje: teletechniczne, elektryczne i tablic rozdzielczych. Dodatkowo, wyposażyliśmy budynek w sprzęt medyczny m.in.: lampy chirurgiczne, kolumny anestezjologiczne, kolumny chirurgiczne i jednostki sufitowe.

Do wykonania obiektu zużyliśmy ponad 4,5 tys m3 betonu oraz blisko 500 t stali zbrojeniowej. Sieci i przyłącza (sanitarne, deszczowe, wodociągowe, drenaż, sieci tlenu i ciepłownicze) osiągnęły długość prawie 1300 m., a sieci sanitarne i deszczowe sięgnęły prawie 7 m głębokości.
Wartość kontraktu wyniosła 42,46 mln brutto.

Dane techniczne:
powierzchnia użytkowa: 5 010,77 m²
kubatura netto: 42 560,29 m³