Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Szlachetna Paczka pod choinkę

22 grudnia 2015

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym się dzieli z innymi”

Jan Paweł II

Jak co roku w okresie świątecznym pomoc płynie z różnych stron do tych najbardziej potrzebujących. W ramach wolontariatu pracownicy Mostostalu Warszawa od wielu lat angażują się w Szlachetną Paczkę. Dzięki Mostostalowym darczyńcom Szlachetna Paczka 2015 trafiła prosto pod choinkę do czterech rodzin.

Już od 15 lat Szlachetna Paczka przyciąga rzesze ludzi, którzy są gotowi mądrze pomagać.  Wystarczy niewiele, aby pomóc. Ktoś przyniesie mąkę, ktoś makaron, ktoś cukier. Ktoś inny kupi piórnik, kredki, jakąś zabawkę, coś do domu... Na stół i krzesła się złożymy. I tak się składa Szlachetną Paczkę – zgodnie z listą potrzeb danej rodziny. Tę pomoc można liczyć w kilogramach, chociaż jest bezcenna.

Dzięki pracownikom Mostostalu Warszawa tegoroczne święta będą z pewnością wyjątkowe dla czterech rodzin. Nasi wolontariusze byli bardzo szczodrzy. Wartość przekazanych paczek osiągnęła kwotę ponad 10 000 zł. Ilość prezentów przekroczyła najśmielsze oczekiwania, wywołując uśmiech na twarzach obdarowanych rodzin. Potrzeby każdej z nich zostały spełnione, a Mostostalowi darczyńcy dołączyli ponadto upominki od siebie.

Według oficjalnych danych akcja Szlachetna Paczka 2015 bije w tym roku same rekordy. Inicjatywa zyskuje coraz więcej wolontariuszy, coraz więcej osób angażuje się w przygotowanie paczek. Nie zabrakło również i nas! Szlachetny impuls do zmiany otrzymało w tym roku 20 771 rodzin!