Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Studenckie spotkania Mostostal Warszawa na targach pracy

11 maja 2017

Mostostal Warszawa od wielu lat jest stałym bywalcem uczelni technicznych. Spotkania ze studentami zawsze wpisywały się filozofię edukacyjną spółki ukierunkowaną na podnoszenie poziomu kształcenia młodych inżynierów w Polsce. Jedną z form aktywności, którą podejmujemy w tym kierunku, jest obecność na akademickich targach pracy. W tym roku spotkaliśmy się z rzeszą studentów w Gdańsku, Krakowie, Poznaniu i Warszawie.

Jak robić karierę?

W trakcie targów pracy na uczelniach staramy się pokazać, jaki jest Mostostal Warszawa. Profil firmy jest dobrze znany społeczności studenckiej, jak i nasze realizacje, których pełno w całej Polsce. Organizując firmowe stoiska na targach staraliśmy się przedstawić Mostostal Warszawa jako pracodawcę i zaznajomić potencjalnych kandydatów do pracy z możliwościami nawiązania współpracy, np. poprzez odbycie praktyk czy staży. Gospodarzem firmowych punktów był nasz Dział Personalny, który udzielał szczegółowych informacji o ścieżkach kariery i atutach pracy w spółce o ponad 70-letniej historii. Staraliśmy się, aby na wszystkich targach byli obecni pracownicy firmy z biur i budów. Po to by studenci mogli bezpośrednio, od starszych kolegów po fachu, uzyskać praktyczne wskazówki na temat specyfiki pracy w branży budowlanej, a także posłuchać wielu inspirujących historii związanych z firmą i codziennym wykonywaniem inżynierskich zadań. Wiedza, wiedza i jeszcze raz wiedza! Postawiliśmy na różnorodność, gwarantując studentom bezpośredni kontakt z inżynierami budowy, kierownikami różnych działów i budów, a także z dyrektorami naszych oddziałów.  

Targi z wiedzą

Dużym zainteresowaniem studentów cieszył się warsztat z Arturem Soczewicą, Dyrektorem Oddziału Centralnego, a także członkiem zespołu doradców Dziekana ds. Programowych Wydziału Inżynierii Lądowej i Budownictwa Politechniki Warszawskiej. Słuchacze mogli poznać możliwe ścieżki kariery skierowane do absolwentów budownictwa, a także dowiedzieć się więcej o naszych inwestycjach. W trakcie targów studenci odbyli również wirtualny spacer po przykładowych inwestycjach Mostostal Warszawa. A to wszystko dzięki inżynierom odpowiedzialnym za wdrożenie technologii BIM w firmie. Pojawili się inżynierowie prosto z budów, z którymi można było zamienić kilka słów np. o apartamentach w stuletniej elektrowni, powstawaniu wieloetapowych osiedli mieszkaniowych, pracy dla inwestorów prywatnych oraz publicznych, konstrukcjach imponujących architekturą i zaskakujących zaawansowaniem technologicznym. Byli z nami również specjaliści w dziedzinie ofertowania, jak i pracujący na co dzień nad wdrażaniem innowacji w budownictwie.  Każdy uczestnik targów mógł sprawdzić swoją wiedzę w konkursach, które tym razem bazowały na typowych zadaniach, jakie wykonują nasi pracownicy w procesie przygotowania oferty. Rozwiązania nie należały do najłatwiejszych. Tym bardziej cieszy fakt, że studenci udzielali poprawnych odpowiedzi.

 

11.05.2017 - Dzień Budowlańca SGGW – Warszawa

Karolina Pacyna (główny specjalista ds. ofertowania), Aleksandra Chmiel (inżynier budowy), Lech Własak (główny specjalista ds. badań i rozwoju), Anna Szewc (Dział Personalny)

08.05.2017 - Trójmiejskie Targi Pracy – Politechnika Gdańska

Marta Hermanowicz (kierownik działu ofertowania), Jarosław Stobba (kierownik budowy), Robert Kiezik (kierownik kontraktu), Justyna Wlazło (Dział Personalny).

005.04.2017 - Budowlane Targi Pracy - Politechnika Warszawska, Wydział Inżynierii Lądowej

Piotr Dymarski (główny specjalista ds. badań i rozwoju), Łukasz Pachota (inżynier budowy), Adrian Bałazy (inżynier ds. BIM), Artur Soczewica (dyrektor oddziału centralnego), Justyna Wlazło, Patrycja Kania (Dział Personalny).

05.04.2017 - Targi Pracy AGH – Kraków

Mariusz Zieliński (główny specjalista ds. ofertowania), Artur Sikora (dyrektor kontraktu), M. Rudnik (kierownik budowy), Anna Szewc (Dział Personalny)

28.03.2017 - Targi Pracy - Politechnika Poznańska

Michał Jujka (inżynier budowy), Patrycja Kania (Dział Personalny)