Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Stadion we Wrocławiu dla Mostostalu

02 marca 2009

Władze Wrocławia wybrały konsorcjum Mostostalu Warszawa na wykonawcę stadionu piłkarskiego w stolicy województwa dolnośląskiego. Decyzja ogłoszona została 20 stycznia.

Partnerami naszej firmy są spółka z Grupy Kapitałowej Mostostalu Warszawa – Wrobis S.A., grecki J&P Avax S.A. oraz Modern Construction Design Sp. z o.o. Konsorcjum zaoferowało nie tylko najkorzystniejszą cenę, ale też najkrótszy okres realizacji. Budowę stadionu wyceniliśmy na 729,7 mln zł brutto. Prace zaplanowano na 21 miesięcy, licząc od dnia podpisania umowy. Ich zakres obejmuje nie tylko realizację obiektu, ale i sporządzenie projektów wykonawczych.

Do niedawna spółką, która reprezentowała Grupę Kapitałową Mostostalu Warszawa na rynku wrocławskim był Wrobis. Ostatnio dołączył do niej stołeczny Mostostal i to nie tylko za sprawą wygranego przetargu na budowę stadionu. W zeszłym roku pozyskaliśmy we Wrocławiu dwa prestiżowe kontrakty. Od maja jesteśmy generalnym wykonawcą najnowocześniejszego mostu podwieszanego w Polsce - przeprawy przez rzekę Odrę w okolicy wyspy Rędzin a w październiku rozpoczęliśmy budowę II etapu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.