Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Stacja Ursus-Niedźwiadek już otwarta

07 stycznia 2014

Mieszkańcy Warszawy mogą już korzystać z nowego przystanku kolejowego Warszawa Ursus-Niedźwiadek. Mostostal Warszawa zakończył realizację wspólnej inwestycji miasta i PKP.

Kontrakt podzielony został na dwa zadania:
- Budowę przejścia podziemnego pod torami linii nr 1 Warszawa-Katowice i linii podmiejskiej
nr 447 Warszawa Zachodnia-Grodzisk Mazowiecki w ramach zadania pn.: ”Budowa parkingów strategicznych „Parkuj i Jedź” (P+R)-II etap”.
- Budowę nowego przystanku osobowego Warszawa Ursus Niedźwiadek wraz z infrastrukturą towarzyszącą na linii nr 447 Warszawa Zachodnia-Grodzisk Mazowiecki w rejonie osiedla mieszkaniowego „Niedźwiadek” w dzielnicy Ursus.

Nowy peron wybudowany został pomiędzy torami linii kolejowej łączącej Grodzisk Mazowiecki stacją Warszawa Zachodnia. Nowa infrastruktura - w tym towarzyszące jej windy, w pełni przystosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych, rodziców z dziećmi w wózkach czy podróżnych z wiekszym bagażem. Architektura nowego przystanku wzorowana jest na peronach linii z Warszawy do Grodziska Mazowieckiego. Zadaszenie nawiązuje formą do pozostałych przedwojennych przystanków na tej trasie. Z peronu prowadzi bezpieczne przejście do zbudowanego obok parkingu przesiadkowego Parkuj i Jedź na prawie 350 miejsc. Parking, obecnie wykorzystywany jest jeszcze jako parking osiedlowy dla mieszkańców okolicznych bloków, od 1 marca włączony zostanie do systemu P+R.

Przystanek Warszawa Ursus- Niedźwiadek to wspólna inwestycja Zarządu Transportu Miejskiego i PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Samorząd sfinansował budowę przejścia podziemnego (a także parkingu P+R) a PLK peron i infrastrukturę kolejową. Łączny koszt inwestycji to 16,26 mln zł brutto.