Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Spółka Grupy Mostostal Warszawa wykona instalację „pod klucz” dla ZGH Bolesław

20 lutego 2018

AMK Kraków S.A., spółka Grupy Kapitałowej Mostostal Warszawa, podpisała w miniony piątek (16/02/2018) kontrakt o wartości 33 000 000 zł netto z Zakładem Górniczo-Hutniczym „Bolesław” S.A.

Rok 2018 rozpoczął się dla Grupy Mostostal Warszawa mocnym wejściem na rynek budownictwa przemysłowego. Pod koniec stycznia Mostostal Warszawa wspólnie z Mostostalem Płock został generalnym wykonawcą zbiorników przemysłowych o pojemności 100 000 m3 w bazie magazynowej PERN w Gdańsku. Nowy kontrakt w segmencie przemysłu ciężkiego podpisała również krakowska spółka wchodząca w skład GK Mostostal Warszawa - AMK Kraków S.A. Przedmiotem umowy jest rozbudowa instalacji odzysku odpadów cynkonośnych na terenie gminy Bukowno (woj. małopolskie) dla Zakładu Górniczo-Hutniczego „Bolesław” S.A.. Instalacja zostanie wykonana w systemie „pod klucz” do czerwca 2019 roku.

ZGH „Bolesław” S.A. jest wieloletnim klientem AMK Kraków S.A., tym samym od lat przynależy do licznego grona klientów Grupy Mostostal Warszawa. AMK Kraków S.A. zrealizował w formule GRI wieloetapową inwestycję pn. „Modernizacja Huty Tlenku Cynku” w oparciu o własną technologię dla Bolesław Recykling Sp. z o.o. (spółki wchodzącej obecnie w skład Grupy Kapitałowej ZGH „Bolesław” S.A.). W samym ZGH „Bolesław” S.A. spółka z kolei wykonała „Instalację odmagnezowania blendy poflotacyjnej”. W portfolio prestiżowych realizacji firmy znajduje się także instalacja odsiarczania spalin w Elektrociepłowni Huty Miedzi „Głogów" w KGHM Polska Miedź S.A., „Instalacja odzysku renu z kwasu płuczkowego” dla KGHM Metale S.A., a także ”Instalacja do odzysku produkcji renu metalicznego” dla KGHM ECOREN S.A. czy „Instalacja oczyszczania gazów z elektrycznego pieca łukowego” dla MUSCO Khopoli oraz „Oczyszczanie gazów odlotowych z Wydziału Rafinacji Cynku w Hindustan Zinc Ltd” (Grupa Vedanta) w Indiach.

AMK KRAKÓW S.A. to nowoczesna firma inżynierska z powodzeniem realizująca najtrudniejsze inwestycje od ponad 30 lat Zakres usług świadczonych przez spółkę to realizacja nowych instalacji i obiektów przemysłowych, a także ich modernizacja i wyposażenie w nowoczesne urządzenia i instalacje służące ochronie środowiska. Firma kompleksowo realizuje projekty od koncepcji do rozruchu. Zatrudnia wysoko kwalifikowaną kadrę ambitnie podchodzącą do najbardziej wymagających zadań. Oferowane produkty i usługi mają zastosowanie w energetyce i ciepłownictwie,  hutnictwie metali nieżelaznych, metalurgii, sektorze wapienniczo-cementowym, rafineryjnym i innych. Misją firmy jest ciągłe doskonalenie procesów i rozwój technologiczny w kooperacji z instytucjami  naukowo-badawczymi. Siedziba firmy mieści się w Krakowskim Parku Technologicznym. Mostostal Warszawa posiada pakiet większościowy akcji w spółce od 1998 r.

Klient: Zakład Górniczo-Hutniczy „Bolesław” S.A. 
Generalny wykonawca: AMK Kraków S.A. 
Wartość kontraktu: 33 mln zł netto 
Termin realizacji: 30/06/2019