Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Spacerem na Plac Grzybowski

02 listopada 2010

Jedna z najważniejszych inwestycji dzielnicy Śródmieście dobiegła końca. Warszawiacy zyskali kolejne miejsce spacerowe – Plac Grzybowski.

Uroczystość otwarcia placu, z udziałem władz miasta, wykonawcy oraz zaproszonych gości zwieńczyła, 29 października, realizowaną przez Mostostal Warszawa modernizację tego miejsca.
Wśród zgromadzonych osób nie zabrakło Hanny Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, która podziękowała m.in. wykonawcy za zrealizowanie inwestycji w terminie.

Prace wykonane przez Mostostal trwały około 12 miesięcy. Ich zakres obejmował remont całego placu ze szczególnym uwzględnieniem zieleńca oraz przebudowy ulicy Twardej. Wymieniliśmy nawierzchnię i uliczną sieć oświetleniową. Największą atrakcję odnowionego miejsca jest oczko wodne z kaskadą, nad którym na wiosnę unosić się będzie lekka mgiełka. W nocy uroku dodadzą mu punktowe lampki umieszczone w posadzce.
Ciekawym rozwiązaniem są również siedziska na szynach wmontowanych w nawierzchnię. Ich mobilność pozwoli przystosować plac do organizacji wydarzeń kulturalnych, których zważywszy na jego lokalizację, w przyszłości na pewno nie zabraknie.