Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Sala koncertowa w Toruniu

10 kwietnia 2013

To długo wyczekiwany kontrakt zarówno dla mieszkańców Torunia, Urzędu Miasta, jak i Mostostalu Warszawa. Projekt sali koncertowej na Jordankach wybrano ponad pięć lat temu, a przetarg na realizację inwestycji ogłaszano dwukrotnie.

Mostostal Warszawa podpisał wczoraj kontrakt z Urzędem Miasta Toruń na budowę kompleksu kulturalno-kongresowego na Jordankach. Wzniesiona na obrzeżach miasta wielofunkcyjna sala koncertowa służyć będzie organizacji imprez koncertowych, teatralnych, operowych i kongresowych.

Budynek będzie miał sześć kondygnacji i około 22 tys. m² powierzchni. W jego wnętrzu znajdą się: sala ze sceną posiadającą kanał dla orkiestry z widownią na 900 miejsc i scena plenerowa na 300 miejsc, a także pomieszczenia techniczne, administracyjne i socjalne. Obok obiektu powstanie parking na 185 stanowisk.

Wielofunkcyjna sala składać się będzie z kilku modułów połączonych od góry szklanymi taflami, dzięki którym inwestycja będzie widna i przestrzenna. Dodatkowo system podwójnych ścian zapewni jej oszczędność ciepła i dobrą izolację od ulicznego zgiełku. Ten wyjątkowy projekt wykonała pracownia Menis Arquitectos.

Region Północny Mostostalu Warszawa zrealizuje inwestycję w ciągu 25 miesięcy. Wartość kontraktu to niespełna 158 mln zł brutto.