Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Rozwój Parku Wodnego w Tychach – zajrzyj na blog budowy i odwiedź nas na YouTube!

27 października 2016

Zakończył się kolejny etap budowy Parku Wodnego Tychy. Już w 2017 roku do użytku zostanie oddany nowoczesny kompleks wodno-sportowy. Jest to obecnie jeden z dwóch największych projektów Mostostalu Warszawa. Przebieg prac możecie na bieżąco sprawdzać na naszym kanale na YouTube oraz na blogu budowy w archiwum naszych realizacji.

Park Wodny Tychy to pierwszy taki aquapark w kraju. Wyróżniają go nietypowe atrakcje, jak zjeżdżalnia pontonowa i aqualoop, strefa edukacyjna czy możliwość surfingu. Obiekt może pochwalić się również basenem z podnoszonym dnem, folią EFTE na dachu, która umożliwia opalanie naturalnym światłem słonecznym wewnątrz budynku, łaźniami piwnymi oraz wieloma innymi atrakcjami. Co więcej, elektryczność i ciepło w obiekcie będzie uzyskiwane z biogazu wyprodukowanego w tyskiej oczyszczalni ścieków. Przedsięwzięcie ma na celu rozwój rekreacji, sportu a także turystyki wodnej wśród mieszkańców miasta Tychy.

Zmiany na placu budowy Parku Wodnego dokonują się każdego dnia.  Zakończył się montaż membrany z folii ETFE odpornej na niszczące promieniowanie UV. Budynek został prawie całkowicie oszklony. Coraz bliżej również do ukończenia zewnętrznej elewacji Chameleon Rockpanel w wieży zjeżdżalni. O zaawansowanym stopniu budowy świadczą także organizowane przetargi i konkursy, które mają zdecydować o przyszłych najemcach powierzchni komercyjnych.

Ten piękny obiekt powstaje pod skrzydłami Oddziału Południowego na czele z dyrektorem Januszem Stanaszkiem. Kontrakt realizuje zespół w składzie: Rafał Kuraj (dyrektor kontraktu), Tomasz Rywacki (kierownik budowy), Ewa Weremko (koordynator robót), Czesław Szpak (kierownik robót), Dominik Dyśko (kierownik robót), Marcin Korecki (kierownik robót), Wojciech Cesarz (kierownik robót), Marcin Ekiert (kierownik robót elektrycznych), Dobrochna Wojtas (inżynier budowy), Katarzyna Żurawska (inżynier budowy), Halina Kochańska (inspektor ds. umów), Adriana Kleeberg (specjalista ds. ekonomiczno-finansowych), Agnieszka Kozub (specjalista ds. ekonomiczno-finansowych)

Serdecznie zapraszamy do śledzenia postępu prac tego wyjątkowego obiektu!

Odwiedź nas na YouTube

https://www.youtube.com/channel/UCEcf3LJR9m5Kh8f6Fwv897A/featured

Zajrzyj również na blog budowy w dziale Archiwum realizacji

http://www.mostostal.waw.pl/realizacje/archiwum-realizacji/park-wodny-tychy