Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Rozbudujemy Łódzką Filmówkę

05 listopada 2009

Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi wybrała Mostostal Warszawa na wykonawcę Uczelnianego Centrum Dydaktyki Nowych Mediów.

Umowa na realizację zadania podpisana została dzisiaj w siedzibie naszej firmy. Inwestora reprezentowali Jego Magnificencja Rektor łódzkiej PWSFTViT Robert Gliński, Andrzej Sołtysik, Kanclerz Uczelni oraz architekt Witold Andrzej Orzechowski z Orzechowski Studio Architektoniczne. Z ramienia Mostostalu w spotkaniu uczestniczyli prezes Jarosław Popiołek, Wacław Rosiak, dyrektor Pionu Rozwoju Regionalnego oraz Bartłomiej Kłos, z-ca dyrektora Pionu Rozwoju Regionalnego.

W trakcie podpisywania umowy prezes Popiołek podkreślił, że choć kontrakt nie należy do spektakularnych zarówno pod względem wartości, jak i skomplikowania w porównaniu z tymi, jakie Mostostal ma w swoim portfolio to nie należy mieć wątpliwości, że będzie on dla naszej firmy równie ważny. Dodał również, że zlecenia o charakterze regionalnym w dużym procencie wypełniają obecnie portfel zleceń Mostostalu Warszawa, co jest konsekwencją realizowanej od zeszłego roku strategii decentralizacji działalności naszej firmy.

Zakres prac powierzony Mostostalowi obejmuje wykonanie prac rozbiórkowych, budowlanych oraz wykończenie budynku wraz z infrastrukturą techniczną, zagospodarowaniem obiektu i sieciami zewnętrznymi, z niezbędnym wyposażeniem eksploatacyjno – technicznym. Wartość brutto kontraktu to 19,58 mln złotych, a czas przewidziany na realizację to 18 miesięcy.