Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Realizacja Mostostalu Warszawa wyróżniona Śląską Wielką Nagrodą Budownictwa 2018

26 listopada 2018

Park Wodny w Tychach uhonorowany Śląską Wielką Nagrodą Budownictwa 2018!

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 23 listopada 2018 r. Orzeczenie Kapituły o przyznaniu nagrody Mostostalowi Warszawa, generalnemu wykonawcy Parku Wodnego w Tychach, zostało podjęte na podstawie rekomendacji Członków Rady Śląskiej Izby Budownictwa i Kolegium Forum Budownictwa Śląskiego oraz pozytywnych ocen ekspertów Konkursu za profesjonalną realizację robót oraz wykonawczy i inżynierski wkład w budowę.

Nagrodę w imieniu Zarządu Mostostal Warszawa S.A. odebrał Janusz Stanaszek – Dyrektor Oddziału Południowego. - To kolejne prestiżowe wyróżnienie dla tej realizacji. W czerwcu 2018 r. inwestycja otrzymała już najważniejszą nagrodę w branży – tytuł [gt][gt]Budowa Roku 2017[lt][lt]. Bardzo cieszy, że dobra realizacja po raz kolejny została dostrzeżona i nagrodzona przez fachowców z branży – powiedział Janusz Stanaszek.

Tyski Park Wodny to unikalny pod względem technologicznym i energetycznym obiekt, a także dowód na wiodącą rolę Mostostalu Warszawa wśród wykonawców strategicznych dla samorządu inwestycji. W Parku Wodnym zastosowano innowacyjne rozwiązania, m.in. zjeżdżalnię Aqualoop, symulator surfingu, czy basen z podnoszonym dnem. Park odgrywa ważną rolę w promocji sportu w regionie, jednak to nie jedyna funkcja obiektu. Ważnym celem jest również promocja nauki, co dzieje się dzięki znajdującej się w obiekcie części edukacyjnej, poświęconej wodzie.

Warto zwrócić uwagę na unikalną technologię zasilania Parku w energię elektryczną i cieplną. Obiekt jest praktycznie samowystarczalny energetycznie, dzięki zasilanym biogazem z tyskiej oczyszczalni dwóm układom kogeneracyjnym. Ta technologia ma wartość nie tylko ekologiczną, ale również biznesową – zapewnia większą dostępność Parku dla tyszan.

Park Wodny to kolejna strategiczna inwestycja zrealizowana przez Mostostal Warszawa dla Miasta Tychy. W latach 2012–2015 Mostostal Warszawa zbudował w Tychach jeden z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Polsce – tyski Stadion Miejski.

Inwestor: Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A.
Generalny Wykonawca: Mostostal Warszawa SA
Dyrektor Kontraktu: Rafał Kuraj
Wartość kontraktu: 137,9 mln zł brutto
Termin realizacji: 2014–2018

Fotografie publikujemy dzięki uprzejmości RCGW