Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Przekazanie placu budowy Vis á Vis Wola

19 października 2017

Grupa Kapitałowa PHN oficjalnie przekazała Mostostalowi Warszawa plac budowy pod realizację inwestycji Vis á Vis Wola przy alei Prymasa Tysiąclecia 83. Podpisanie protokołu przekazania placu budowy oznacza rozpoczęcie budowy oraz powierzenie generalnemu wykonawcy odpowiedzialności za wszelkie czynności realizowane na terenie budowy.

Umowa obejmuje realizację I etapu budowy, czyli dwóch budynków mieszkalnych wraz z garażami podziemnymi oraz dziedzińcem rekreacyjnym. W kontrakcie zawarte jest także wykonanie infrastruktury technicznej, w tym: instalacje sanitarne wraz z niezbędnymi przyłączami, instalacje elektryczne i telekomunikacyjne wraz z przyłączem. W ramach zagospodarowania terenu Mostostal Warszawa S.A. wybuduje również komunikację wewnętrzną, plac zabaw, elementy małej architektury, ogrodzenie z żywopłotu oraz oświetlenie zewnętrzne. Ponadto do obowiązków wykonawcy należy także uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.

Kompleks mieszkalny w ramach inwestycji Vis á Vis Wola przy alei Prymasa Tysiąclecia 83 dostarczy w I etapie 213 mieszkań o łącznej powierzchni PUM ok 13 tys. mkw., mieszczących się w dwóch budynkach wielorodzinnych z garażami podziemnymi oraz dziedzińcem rekreacyjnym. Inwestycja będzie wyróżniała się nowoczesną formą architektoniczną, różnorodną strukturą kondygnacyjną oraz wyeksponowaniem parteru usługowego. W kolejnych etapach inwestycji powstaną 253 mieszkania oraz nowoczesny budynek biurowy, który dostarczy na warszawski rynek ponad 13,5 tys. mkw. powierzchni całkowitej najmu. Grupa Kapitałowa PHN otrzymała już niezbędne prawomocne pozwolenia na budowę obydwu etapów zespołu mieszkalnego.

– Cieszymy się, że już dziś nastąpiło przekazanie placu budowy Generalnemu Wykonawcy, zważywszy, iż zaledwie przed dwoma tygodniami uzyskaliśmy prawomocne pozwolenie na budowę I etapu inwestycji. Sprzedaż mieszkań i lokali usługowych planujemy rozpocząć w połowie listopada bieżącego roku  powiedział Maciej Jankiewicz, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

 Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest jednym z wiodących inwestorów na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce, a swoją działalność koncentruje w Warszawie oraz największych regionalnych miastach m.in. w Poznaniu, Trójmieście, czy Łodzi, czyli w obszarach działalności Mostostalu Warszawa. Budowa Osiedla Vis a Vis Wola będzie pierwszym projektem, który Mostostal Warszawa zrealizuje dla Grupy PHN.  Bardzo nas cieszy, że możemy realizować projekt dla Klienta o tak ugruntowanej pozycji w sektorze nieruchomości. Wierzę, że to początek długofalowej współpracy – powiedział Andrzej Goławski, Prezes Zarządu Mostostal Warszawa S.A.

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 140 nieruchomości i blisko 700 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.