Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Premiera Teatru w Gdyni zgodnie z repertuarem

09 września 2013

Wielkie otwarcie Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni już za nami. Wybudowany przez Mostostal Warszawa obiekt jest nie tylko jedną z najważniejszych inwestycji na Pomorzu, ale i największym teatrem w Polsce.

W ramach zawartego w listopadzie 2010 roku kontraktu Mostostal Warszawa rozbudował i zmodernizował Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni w obrębie sali kameralnej, widowni głównej, foyer, szatni i pomieszczeń technicznych.

Teatr powiększył swoją objętość o ponad 5 tys m² oraz zmienił kształt i prezencję. Liczba miejsc na widowniach wzrosła o ponad 80%. Obecnie widownie: duża, nowa i kameralna, to prawie 1600 miejsc.
Dodatkowo obiekt wyposażony został w najnowszy system elektoakustyczny, nowoczesną technologię teatralną i nowe oświetlenie. Budynek dostosowano również do potrzeb osób niepełnosprawnych, dla których w poprzednim wydaniu był niedostępny.

Aby przybliżyć skalę inwestycji, przytoczę zaledwie kilka liczb, które świadczą o jej rozmachu – mówi Małgorzata Uthof, Kierownik Kontraktu - W trakcie realizacji na budowie pracowało 226 podwykonawców i dostawców, podpisano 841 zleceń oraz umów na roboty budowlane. Zużyliśmy: około 5 tys m³ betonu i ponad 420 ton stali zbrojeniowej. Konstrukcja stalowa dachu waży 120 ton, do jej montażu użyliśmy jednego z największych żurawi w Polsce o udźwigu 450 ton. Łączna długość wszystkich kabli, przewodów elektrycznych i niskoprądowych wynosi 120 km. Obiekt oświetla 5 tysięcy źródeł światła

 Teatr podzielony został na trzy segmenty:
- Część A – klatkę schodową, zaplecze bufetu, foyer, szatnię, widownię kameralną, pomieszczenia techniczne ze stacją transformatorową i węzłem cieplnym,
- Część B – widownię główną,bufet, foyer, szatnię, pomieszczenia techniczne, wentylatornię, klatki schodowe,
- Część C – salę nową wraz z zapleczem aktorskim, foyer , biurem obsługi widowni, salą konferencyjna, szatnią, toaletami, pomieszczeniami technicznymi, pomieszczeniami studium wokalno-aktorskiego

Wartość prac Mostostalu Warszawa wyniosła ponad 63 mln zł brutto.

Pierwsza premiera Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni – musical „Chłopi” według Reymonta w reżyserii Wojciecha Kościelnika, odbyło się w miniony piątek - 6 września.

Dane techniczne:
Powierzchnia rozbudowywana – 7237 m²
Kubatura części rozbudowywanej – 32420 m³