Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Pontifex Cracoviensis 2008

28 listopada 2008

Małopolski odział Związku Mostowców Rzeczpospolitej Polskiej 26 listopada ogłosił wyniki konkursu „Pontifex Cracoviensis”. Mostostal Warszawa był współorganizatorem uroczystej gali, podczas której wręczono wyróżnienia. Odbyła się ona w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele parlamentu Rzeczpospolitej Polskiej, administracji rządowej i samorządowej, świata nauki, zarządów spółek i przedsiębiorstw działających na rynku mostowym. Celem konkursu „Pontifex Cracoviensis” było uhonorowanie osób, które swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju polskiego mostownictwa.

Nagrody przyznane zostały w kategoriach: budowniczy, projektant oraz manager roku. Statuetkę „budowniczy roku” otrzymał mgr inż. Zygmunt Andrejas za realizację najbardziej prestiżowych obiektów mostowych. Nagroda w kolejnej kategorii trafiła do mgr inż. Tadeusza Wojciechowskiego, który może się pochwalić stworzeniem projektów najciekawszych przepraw. Natomiast managerem roku został mgr inż. Stanisław Illukiewicz, który od ponad 30 lat świadczy usługi dla segmentu budownictwa mostowego.

Podczas tegorocznej, I edycji konkursu wręczono również nagrodę specjalną. Otrzymał ją Kazimierz Flaga, profesor zwyczajny Politechniki Krakowskiej, które całe swoje życie zawodowe poświęcił branży mostowej. Kazimierz Furtak, przewodniczący Związku Mostowców RP wręczając profesorowi statuetkę podkreślił, że trafia ona do najwyższej rangi autorytetu, osoby wysoko cenionej nie tylko w Polsce, ale i zagranicą, który już zapisał się w historii polskiego mostownictwa.

Uroczystość uświetnił koncert jednego z najlepszych wokalistów jazzowych w Polsce – Stanisława Sojki.